Interactieve kaart

Kaart van de Verenigde Staten en Canada

Bekijk de 50 staten en de 13 provincies en territoria van Canada op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de hoofdsteden van alle staten en provincies, de grootste steden, de interstate highways en de Trans-Canada Highway. Klik op een staat of provincie om de vlag, de hoofdstad, het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de Verenigde Staten en Canada om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de Verenigde Staten en Canada met steden, de kaart van de staten met hun hoofdsteden en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de Verenigde Staten en Canada met steden

Kaart van de Verenigde Staten en Canada met staten en hoofdsteden

Blinde kaart van de Verenigde Staten en Canada

Kerngegevens

Grootste stad
New York (8.584.629)
Inwoners
382.742.865 (2025)
Oppervlakte
17.939.744 km²
Staten, provincies en territoria
63
Staat, provincie of territorium met de meeste inwoners
Californië (39.355.309)
Staat, provincie of territorium met de grootste oppervlakte
Nunavut, 1.836.994 km²
Kaart van de Verenigde Staten en Canada met de staten en de grootste steden
Kaart van de Verenigde Staten en Canada met de staten en de grootste steden

Over de Verenigde Staten en Canada

De Verenigde Staten en Canada delen de langste landgrens ter wereld: bijna 9.000 km van de Atlantische Oceaan tot de Stille Oceaan en langs Alaska. De kaart toont de 50 staten en de 10 provincies en 3 territoria van Canada, met alle hoofdsteden van de staten en de provincies.

De Verenigde Staten en Canada tellen 382.742.865 inwoners (schatting 2025) en hebben een landoppervlakte van 17.939.744 km². De grootste stad is New York (staat New York), met 8.584.629 inwoners.

Van de staten, provincies en territoria heeft Californië de meeste inwoners (39.355.309 inwoners) en Nunavut de minste (41.830 inwoners); Nunavut is het grootst (1.836.994 km²) en Rhode Island het kleinst (2.678 km²). Hawaï staat op een aparte kaart.

De grootste steden van de Verenigde Staten en Canada

De 25 grootste steden. Alle steden en dorpen (2.275) staan op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadStaat, provincie of territoriumInwoners
1New Yorkstaat New York8.584.629
2Los AngelesCalifornië3.869.089
3TorontoOntario3.271.830
4ChicagoIllinois2.731.585
5HoustonTexas2.397.315
6MontréalQuebec1.915.366
7PhoenixArizona1.665.481
8CalgaryAlberta1.612.834
9PhiladelphiaPennsylvania1.574.281
10San AntonioTexas1.548.422
11San DiegoCalifornië1.406.106
12DallasTexas1.329.491
13EdmontonAlberta1.238.295
14OttawaOntario1.188.114
15Fort WorthTexas1.028.117
16JacksonvilleFlorida1.017.689
17AustinTexas1.002.632
18San JoseCalifornië989.814
19CharlotteNoord-Carolina964.784
20ColumbusOhio938.396
21IndianapolisIndiana901.116
22WinnipegManitoba850.260
23San FranciscoCalifornië826.079
24Seattlestaat Washington784.777
25BramptonOntario777.759

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

Staten, provincies en territoria

Alle staten, provincies en territoria (63) met hun hoofdsteden. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Staten, provincies en territoria. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Montgomery5.193.088131.185
Juneau737.2701.479.017
Edmonton5.029.346634.658
Phoenix7.623.818294.366
Little Rock3.114.791134.660
Victoria5.697.536920.687
Sacramento39.355.309403.673
Denver6.012.561268.419
Hartford3.688.49612.542
Dover1.059.9525.047
Tallahassee23.462.518138.964
Atlanta11.302.748149.485
Honolulu1.432.82016.634
Boise2.029.733214.050
Springfield12.719.141143.778
Indianapolis6.973.33392.787
Des Moines3.238.387144.659
Topeka2.977.220211.754
Frankfort4.606.864102.267
Baton Rouge4.618.189111.930
Augusta1.414.87479.888
Winnipeg1.509.702540.310
Annapolis6.265.34725.152
Boston7.154.08420.204
Lansing10.127.884146.620
Saint Paul5.830.405206.245
Jackson2.954.160121.534
Jefferson City6.270.541178.052
Helena1.144.694376.973
Lincoln2.018.006198.950
Carson City3.282.188284.537
Concord1.415.34223.190
Trenton9.548.21519.049
Santa Fe2.125.498314.199
St. John’s549.911358.170
Fredericton869.68271.248
Raleigh11.197.968125.936
Bismarck799.358178.694
Yellowknife45.9501.127.712
Halifax1.093.24552.825
Iqaluit41.8301.836.994
Columbus11.900.510105.824
Oklahoma City4.123.288177.664
Toronto16.258.260892.412
Salem4.273.586248.630
Harrisburg13.059.432115.882
Charlottetown182.6575.681
Quebec9.058.2971.298.600
Providence1.114.5212.678
Regina1.266.959577.060
Albany20.002.427122.049
Olympia8.001.020172.119
Nashville7.315.076106.792
Austin31.709.821676.686
Salt Lake City3.538.904213.922
Montpelier644.66323.873
Richmond8.880.107102.258
Charleston1.766.14762.266
Madison5.972.787140.293
Cheyenne588.753251.458
Whitehorse48.278472.345
Columbia5.570.27477.866
Pierre935.094196.342

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • Staten, ligging van de steden en dorpen en wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Regio’s en divisies: US Census Bureau.