Interactieve kaart

Kaart van Utah

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Utah op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Utah om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Utah met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de county’s van Utah

Blinde kaart van Utah

Kerngegevens

Hoofdstad
Salt Lake City
Grootste stad
Salt Lake City (218.428)
Inwoners
3.538.904 (2025)
Oppervlakte
213.922 km²
County’s van Utah
29
County met de meeste inwoners
Salt Lake County (1.220.916)
County met de grootste oppervlakte
San Juan County, 20.263 km²
Kaart van Utah met de grootste steden
Kaart van Utah met de grootste steden

Over Utah

Utah heeft 3.538.904 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 213.922 km². Op de kaart: 29 county’s, 152 steden (city), 103 towns en 78 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is ook de grootste stad: Salt Lake City (218.428 inwoners). Utah grenst aan Arizona, Colorado, Idaho, Nevada, New Mexico en Wyoming.

Van de county’s heeft Salt Lake County de meeste inwoners (1.220.916 inwoners) en Daggett County de minste (934 inwoners); San Juan County is het grootst (20.263 km²) en Davis County het kleinst (841 km²).

De grootste steden van Utah

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (333) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1Salt Lake CitySalt Lake County218.428
2West Valley CitySalt Lake County137.491
3West JordanSalt Lake County116.812
4ProvoUtah County114.527
5St. GeorgeWashington County108.713
6LehiUtah County95.313
7OremUtah County95.214
8SandySalt Lake County92.386
9OgdenWeber County89.510
10South JordanSalt Lake County87.614
11LaytonDavis County85.308
12Eagle MountainUtah County66.557
13MillcreekSalt Lake County63.926
14HerrimanSalt Lake County63.282
15Saratoga SpringsUtah County61.397
16TaylorsvilleSalt Lake County57.484
17LoganCache County55.576
18MurraySalt Lake County53.297
19DraperSalt Lake County50.652
20Spanish ForkUtah County48.837
21RivertonSalt Lake County47.395
22BountifulDavis County44.988
23TooeleTooele County42.270
24Cedar CityIron County41.871
25American ForkUtah County41.020

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Utah

Alle county’s (29) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Utah. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Beaver7.3016.690
Brigham City65.32014.974
Logan145.0003.017
Price20.6803.831
Manila9341.804
Farmington381.227841
Duchesne20.8568.380
Castle Dale10.17711.558
Panguitch5.25613.415
Moab9.7909.513
Parowan67.1418.537
Nephi13.5678.785
Kanab8.59710.345
Fillmore14.05717.574
Morgan13.3831.578
Junction1.5091.964
Randolph2.6872.664
Salt Lake City1.220.9161.950
Monticello14.54220.263
Manti31.4534.118
Richfield22.8274.948
Coalville43.1414.845
Tooele87.46118.234
Vernal38.27811.611
Provo759.8595.192
Heber City38.5143.048
St. George213.6706.287
Loa2.5876.374
Ogden278.1741.583

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.