Interactieve kaart

Kaart van Wyoming

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Wyoming op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Wyoming om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Wyoming met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Wyoming met steden

Kaart van de county’s van Wyoming

Blinde kaart van Wyoming

Kerngegevens

Hoofdstad
Cheyenne
Grootste stad
Cheyenne (66.507)
Inwoners
588.753 (2025)
Oppervlakte
251.458 km²
County’s van Wyoming
23
County met de meeste inwoners
Laramie County (102.938)
County met de grootste oppervlakte
Sweetwater County, 27.006 km²
Kaart van Wyoming met de grootste steden
Kaart van Wyoming met de grootste steden

Over Wyoming

Wyoming heeft 588.753 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 251.458 km². Op de kaart: 23 county’s, 19 steden (city), 80 towns en 104 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is ook de grootste stad: Cheyenne (66.507 inwoners). Wyoming grenst aan Colorado, Idaho, Montana, Nebraska, Utah en Zuid-Dakota.

Van de county’s heeft Laramie County de meeste inwoners (102.938 inwoners) en Niobrara County de minste (2.341 inwoners); Sweetwater County is het grootst (27.006 km²) en Hot Springs County het kleinst (5.191 km²).

De grootste steden van Wyoming

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (203) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1CheyenneLaramie County66.507
2CasperNatrona County58.771
3GilletteCampbell County34.024
4LaramieAlbany County32.284
5Rock SpringsSweetwater County22.936
6SheridanSheridan County20.015
7EvanstonUinta County11.705
8Green RiverSweetwater County11.450
9RivertonFremont County10.910
10JacksonTeton County10.720
11CodyPark County10.377
12RawlinsCarbon County7.745
13LanderFremont County7.379
14PowellPark County6.574
15DouglasConverse County6.469
16TorringtonGoshen County6.205
17RanchettesLaramie County6.199*
18BuffaloJohnson County4.733
19South GreeleyLaramie County4.733*
20WorlandWashakie County4.730
21MillsNatrona County4.634
22Fox Farm-CollegeLaramie County3.876*
23WheatlandPlatte County3.516
24NewcastleWeston County3.349
25Bar NunnNatrona County3.012

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van Wyoming

Alle county’s (23) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Wyoming. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Laramie38.55811.070
Basin12.0248.125
Gillette48.14512.437
Rawlins14.01320.455
Douglas13.82411.020
Sundance7.8527.393
Lander39.46423.785
Torrington12.6405.764
Thermopolis4.6005.191
Buffalo8.90810.759
Cheyenne102.9386.956
Kemmerer21.18010.555
Casper80.52613.832
Lusk2.3416.801
Cody31.17117.972
Wheatland8.6345.391
Sheridan33.2416.535
Pinedale8.92912.656
Green River41.26727.006
Jackson23.33310.352
Evanston20.7285.392
Worland7.5975.798
Newcastle6.8406.211

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.