Interactieve kaart

Kaart van Idaho

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Idaho op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Idaho om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Idaho met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Idaho met steden

Kaart van de county’s van Idaho

Blinde kaart van Idaho

Kerngegevens

Hoofdstad
Boise
Grootste stad
Boise (238.429)
Inwoners
2.029.733 (2025)
Oppervlakte
214.050 km²
County’s van Idaho
44
County met de meeste inwoners
Ada County (546.141)
County met de grootste oppervlakte
Idaho County, 21.957 km²
Kaart van Idaho met de grootste steden
Kaart van Idaho met de grootste steden

Over Idaho

Idaho heeft 2.029.733 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 214.050 km². Op de kaart: 44 county’s, 198 steden (city) en 36 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is ook de grootste stad: Boise (238.429 inwoners). Idaho grenst aan Montana, Nevada, Oregon, Utah, de staat Washington en Wyoming en aan de Canadese provincie Brits-Columbia.

Van de county’s heeft Ada County de meeste inwoners (546.141 inwoners) en Clark County de minste (783 inwoners); Idaho County is het grootst (21.957 km²) en Payette County het kleinst (1.054 km²).

De grootste steden van Idaho

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (234) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1BoiseAda County238.429
2MeridianAda County142.988
3NampaCanyon County120.384
4CaldwellCanyon County76.629
5Idaho FallsBonneville County71.785
6PocatelloBannock County58.771
7Coeur d’AleneKootenai County58.179
8Twin FallsTwin Falls County56.216
9Post FallsKootenai County46.715
10RexburgMadison County40.334
11LewistonNez Perce County34.717
12EagleAda County34.658
13KunaAda County31.525
14MoscowLatah County26.721
15StarAda County20.874
16AmmonBonneville County20.119
17HaydenKootenai County17.363
18ChubbuckBannock County16.823
19Mountain HomeElmore County16.779
20JeromeJerome County13.731
21BlackfootBingham County13.361
22RathdrumKootenai County13.227
23Garden CityAda County13.047
24MiddletonCanyon County12.600
25BurleyCassia County12.409

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Idaho

Alle county’s (44) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Idaho. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Boise546.1412.725
Council5.0133.530
Pocatello91.5912.881
Paris6.7272.527
Saint Maries10.5082.012
Blackfoot51.1535.423
Hailey25.5176.832
Idaho City8.5454.920
Sandpoint54.4204.489
Idaho Falls135.7714.833
Bonners Ferry13.9973.286
Arco2.7835.792
Fairfield1.3162.782
Caldwell275.1231.520
Soda Springs7.2524.569
Burley26.3976.645
Dubois7834.567
Orofino9.1186.364
Challis4.63612.748
Mountain Home29.4657.964
Preston15.8891.717
Saint Anthony14.2084.828
Emmett21.7731.450
Gooding16.4461.889
Grangeville17.87421.957
Rigby35.2972.833
Jerome26.3621.548
Coeur d’Alene191.8643.206
Moscow41.8422.786
Salmon8.47411.820
Nezperce3.7041.240
Shoshone5.6033.112
Rexburg55.1721.215
Rupert22.9111.961
Lewiston42.9052.197
Malad City5.0853.105
Murphy12.66119.861
Payette27.8241.054
American Falls8.2463.636
Wallace14.1306.831
Driggs13.2541.163
Twin Falls97.5394.977
Cascade12.8319.493
Weiser11.5833.763

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.