Interactieve kaart

Kaart van de staat Washington

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van de staat Washington op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Washington om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Washington met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Washington met steden

Kaart van de county’s van de staat Washington

Blinde kaart van de staat Washington

Kerngegevens

Hoofdstad
Olympia
Grootste stad
Seattle (784.777)
Inwoners
8.001.020 (2025)
Oppervlakte
172.119 km²
County’s van de staat Washington
39
County met de meeste inwoners
King County (2.344.939)
County met de grootste oppervlakte
Okanogan County, 13.639 km²
Kaart van de staat Washington met de grootste steden
Kaart van de staat Washington met de grootste steden

Over de staat Washington

De staat Washington heeft 8.001.020 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 172.119 km². Op de kaart: 39 county’s, 212 steden (city), 69 towns en 358 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Olympia, de grootste stad Seattle (784.777 inwoners). De staat Washington grenst aan Idaho en Oregon en aan de Canadese provincie Brits-Columbia.

Van de county’s heeft King County de meeste inwoners (2.344.939 inwoners) en Garfield County de minste (2.416 inwoners); Okanogan County is het grootst (13.639 km²) en San Juan County het kleinst (450 km²).

De grootste steden van de staat Washington

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (639) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1SeattleKing County784.777
2SpokaneSpokane County230.783
3TacomaPierce County229.816
4VancouverClark County199.698
5BellevueKing County154.193
6KentKing County134.871
7EverettSnohomish County113.567
8Spokane ValleySpokane County108.405
9RentonKing County104.975
10Federal WayKing County99.729
11YakimaYakima County97.458
12KirklandKing County97.410
13BellinghamWhatcom County96.395
14KennewickBenton County88.366
15AuburnKing County86.301
16PascoFranklin County82.848
17RedmondKing County82.506
18MarysvilleSnohomish County77.686
19ShorelineKing County66.542
20SammamishKing County66.110
21RichlandBenton County65.258
22South HillPierce County64.708*
23LakewoodPierce County62.755
24LaceyThurston County58.833
25OlympiaThurston County56.724

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van de staat Washington

Alle county’s (39) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van de staat Washington. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Ritzville21.4884.986
Asotin22.5451.647
Prosser221.7224.403
Wenatchee81.9417.566
Port Angeles78.2024.503
Vancouver532.1191.628
Dayton4.1412.250
Kelso114.8852.956
Waterville46.4734.712
Republic7.5175.706
Pasco102.6123.216
Pomeroy2.4161.841
Ephrata105.7276.940
Montesano78.1444.925
Coupeville85.657540
Port Townsend33.9704.672
Seattle2.344.9395.480
Port Orchard283.3741.023
Ellensburg48.8035.950
Goldendale24.3314.848
Chehalis88.0626.223
Davenport11.9825.984
Shelton71.1652.485
Okanogan45.23013.639
South Bend24.3572.417
Newport14.4573.627
Tacoma946.2884.320
Friday Harbor18.577450
Mount Vernon132.9754.481
Stevenson12.6694.295
Everett870.6565.404
Spokane558.3444.569
Colville49.6686.416
Olympia304.2611.871
Cathlamet4.873681
Walla Walla62.3613.289
Bellingham236.3925.460
Colfax48.5125.592
Yakima259.18511.123

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.