Interactieve kaart

Kaart van Oregon

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Oregon op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Oregon om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Oregon met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Oregon met steden

Kaart van de county’s van Oregon

Blinde kaart van Oregon

Kerngegevens

Hoofdstad
Salem
Grootste stad
Portland (635.109)
Inwoners
4.273.586 (2025)
Oppervlakte
248.630 km²
County’s van Oregon
36
County met de meeste inwoners
Multnomah County (795.391)
County met de grootste oppervlakte
Harney County, 26.248 km²
Kaart van Oregon met de grootste steden
Kaart van Oregon met de grootste steden

Over Oregon

Oregon heeft 4.273.586 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 248.630 km². Op de kaart: 36 county’s, 231 steden (city), 9 towns en 185 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Salem, de grootste stad Portland (635.109 inwoners). Oregon grenst aan Californië, Idaho, Nevada en de staat Washington.

Van de county’s heeft Multnomah County de meeste inwoners (795.391 inwoners) en Wheeler County de minste (1.472 inwoners); Harney County is het grootst (26.248 km²) en Multnomah County het kleinst (1.116 km²).

De grootste steden van Oregon

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (425) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1PortlandMultnomah County635.109
2SalemMarion County181.779
3EugeneLane County178.618
4GreshamMultnomah County111.513
5HillsboroWashington County111.126
6BendDeschutes County107.342
7BeavertonWashington County97.842
8MedfordJackson County86.494
9CorvallisBenton County61.499
10SpringfieldLane County61.431
11TigardWashington County57.929
12AlbanyLinn County56.894
13AlohaWashington County53.828*
14Lake OswegoClackamas County39.722
15Grants PassJosephine County39.239
16KeizerMarion County39.140
17RedmondDeschutes County38.547
18Oregon CityClackamas County38.175
19McMinnvilleYamhill County34.647
20WoodburnMarion County31.948
21BethanyWashington County31.350*
22Happy ValleyClackamas County28.916
23TualatinWashington County28.139
24WilsonvilleClackamas County27.833
25Forest GroveWashington County27.252

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van Oregon

Alle county’s (36) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Oregon. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Baker City16.6587.946
Corvallis97.7281.749
Oregon City426.2804.845
Astoria40.9262.145
Saint Helens54.0911.706
Coquille63.9924.134
Prineville27.5647.715
Gold Beach22.6214.217
Bend213.0727.816
Roseburg111.95113.042
Condon1.9713.120
Canyon City7.07511.727
Burns7.38026.248
Hood River23.7201.352
Medford221.7957.209
Madras25.7404.615
Grants Pass87.8674.244
Klamath Falls70.27415.410
Lakeview8.18721.079
Eugene381.58411.795
Newport50.6362.541
Albany132.8435.930
Vale32.26125.609
Salem355.7773.058
Heppner12.6025.259
Portland795.3911.116
Dallas90.0371.919
Moro2.0512.133
Tillamook27.3842.857
Pendleton81.1198.328
La Grande25.9005.276
Enterprise7.5958.148
The Dalles26.3106.167
Hillsboro611.7081.876
Fossil1.4724.444
McMinnville110.0241.854

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.