Interactieve kaart

Kaart van Montana

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Montana op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Montana om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Montana met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Montana met steden

Kaart van de county’s van Montana

Blinde kaart van Montana

Kerngegevens

Hoofdstad
Helena
Grootste stad
Billings (121.239)
Inwoners
1.144.694 (2025)
Oppervlakte
376.973 km²
County’s van Montana
56
County met de meeste inwoners
Yellowstone County (172.692)
County met de grootste oppervlakte
Beaverhead County, 14.355 km²
Kaart van Montana met de grootste steden
Kaart van Montana met de grootste steden

Over Montana

Montana heeft 1.144.694 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 376.973 km². Op de kaart: 56 county’s, 54 steden (city), 73 towns en 358 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Helena, de grootste stad Billings (121.239 inwoners). Montana grenst aan Idaho, Noord-Dakota, Wyoming en Zuid-Dakota en aan de Canadese provincies Brits-Columbia, Alberta en Saskatchewan.

Van de county’s heeft Yellowstone County de meeste inwoners (172.692 inwoners) en Petroleum County de minste (548 inwoners); Beaverhead County is het grootst (14.355 km²) en Silver Bow County het kleinst (1.860 km²).

De grootste steden van Montana

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (485) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1BillingsYellowstone County121.239
2MissoulaMissoula County78.903
3Great FallsCascade County60.208
4BozemanGallatin County58.814
5ButteSilver Bow County35.469
6HelenaLewis and Clark County35.138
7KalispellFlathead County31.851
8BelgradeGallatin County13.107
9AnacondaDeer Lodge County9.709
10WhitefishFlathead County9.358
11LivingstonPark County9.290
12HavreHill County9.264
13Helena Valley SoutheastLewis and Clark County9.168*
14Helena Valley West CentralLewis and Clark County8.670*
15Miles CityCuster County8.450
16EvergreenFlathead County8.149*
17LaurelYellowstone County7.205
18LockwoodYellowstone County7.195*
19SidneyRichland County6.217
20LewistownFergus County6.179
21Four CornersGallatin County5.901*
22Columbia FallsFlathead County5.753
23PolsonLake County5.653
24HamiltonRavalli County5.451
25Orchard HomesMissoula County5.377*

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van Montana

Alle county’s (56) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Montana. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Dillon10.04314.355
Hardin12.75212.944
Chinook6.86010.949
Townsend8.4933.088
Red Lodge11.4665.304
Ekalaka1.3838.652
Great Falls85.0296.988
Fort Benton5.86510.289
Miles City12.0349.799
Scobey1.6123.694
Glendive8.6926.143
Anaconda9.7091.908
Baker2.9594.197
Lewistown11.82511.239
Kalispell115.42913.176
Bozeman128.7406.748
Jordan1.14812.112
Cut Bank13.4637.757
Ryegate8443.042
Philipsburg3.6584.473
Havre16.1677.509
Boulder13.3294.292
Stanford2.1624.842
Polson33.3923.860
Helena75.3318.957
Chester1.9573.704
Libby22.3289.356
Virginia City10.0269.293
Circle1.7206.843
White Sulphur Springs2.1376.195
Superior5.1853.159
Missoula123.5136.716
Roundup5.5824.841
Livingston18.2147.258
Winnett5484.288
Malta4.20313.314
Conrad6.0724.208
Broadus1.7818.542
Deer Lodge7.1576.024
Terry1.1124.498
Hamilton48.5826.193
Sidney11.3775.399
Wolf Point10.2426.098
Forsyth8.25312.971
Thompson Falls14.0627.149
Plentywood3.4364.343
Butte36.1181.860
Columbus9.4454.654
Big Timber3.7624.806
Choteau6.4965.883
Shelby5.2114.959
Hysham7282.532
Glasgow7.38512.759
Harlowton2.1003.684
Wibaux8852.304
Billings172.6926.820

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.