Interactieve kaart

Kaart van Noord-Dakota

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Noord-Dakota op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Noord-Dakota om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Noord-Dakota met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Noord-Dakota met steden

Kaart van de county’s van Noord-Dakota

Blinde kaart van Noord-Dakota

Kerngegevens

Hoofdstad
Bismarck
Grootste stad
Fargo (136.275)
Inwoners
799.358 (2025)
Oppervlakte
178.694 km²
County’s van Noord-Dakota
53
County met de meeste inwoners
Cass County (201.794)
County met de grootste oppervlakte
McKenzie County, 7.149 km²
Kaart van Noord-Dakota met de grootste steden
Kaart van Noord-Dakota met de grootste steden

Over Noord-Dakota

Noord-Dakota heeft 799.358 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 178.694 km². Op de kaart: 53 county’s, 355 steden (city) en 51 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Bismarck, de grootste stad Fargo (136.275 inwoners). Noord-Dakota grenst aan Minnesota, Montana en Zuid-Dakota en aan de Canadese provincies Saskatchewan en Manitoba.

Van de county’s heeft Cass County de meeste inwoners (201.794 inwoners) en Slope County de minste (628 inwoners); McKenzie County is het grootst (7.149 km²) en Eddy County het kleinst (1.632 km²).

De grootste steden van Noord-Dakota

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (406) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1FargoCass County136.275
2BismarckBurleigh County77.963
3Grand ForksGrand Forks County60.365
4MinotWard County47.308
5West FargoCass County41.175
6WillistonWilliams County29.522
7DickinsonStark County25.870
8MandanMorton County25.061
9JamestownStutsman County15.688
10WahpetonRichland County8.141
11Devils LakeRamsey County7.333
12HoraceCass County7.001
13Valley CityBarnes County6.430
14Watford CityMcKenzie County6.378
15Minot AFBWard County5.017*
16LincolnBurleigh County4.493
17GraftonWalsh County4.023
18BeulahMercer County3.077
19New TownMountrail County2.715
20CasseltonCass County2.485
21RugbyPierce County2.412
22HazenMercer County2.314
23TiogaWilliams County2.221
24LisbonRansom County2.184
25StanleyMountrail County2.181

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van Noord-Dakota

Alle county’s (53) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Noord-Dakota. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Hettinger2.2752.558
Valley City10.5733.863
Minnewaukan5.7593.596
Medora1.0712.975
Bottineau6.2844.322
Bowman2.7623.009
Bowbells2.1322.858
Bismarck103.2514.229
Fargo201.7944.571
Langdon3.4973.857
Ellendale4.8952.931
Crosby2.1103.266
Manning4.0585.202
New Rockford2.3291.632
Linton3.2153.907
Carrington3.2121.642
Beach1.8082.592
Grand Forks74.5013.720
Carson2.2064.297
Cooperstown2.2391.835
Mott2.4922.932
Steele2.3933.499
La Moure4.1352.968
Napoleon1.8592.571
Towner5.1304.853
Ashley2.4512.524
Watford City15.1927.149
Washburn9.7405.466
Stanton8.4412.701
Mandan34.6014.988
Stanley9.3954.727
Lakota2.9632.543
Center1.8981.871
Cavalier6.5682.897
Rugby3.8382.637
Devils Lake11.5303.070
Lisbon5.6172.234
Mohall2.3312.272
Wahpeton16.7313.718
Rolla11.6882.339
Forman3.7112.223
McClusky1.2962.518
Fort Yates3.6672.834
Amidon6283.148
Dickinson34.0133.457
Finley1.7971.844
Jamestown21.4145.755
Cando2.0402.655
Hillsboro7.9202.232
Grafton10.1793.319
Minot68.2335.214
Fessenden3.7293.291
Williston41.7675.381

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.