Interactieve kaart

Kaart van Zuid-Dakota

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Zuid-Dakota op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Zuid-Dakota om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Zuid-Dakota met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Zuid-Dakota met steden

Kaart van de county’s van Zuid-Dakota

Blinde kaart van Zuid-Dakota

Kerngegevens

Hoofdstad
Pierre
Grootste stad
Sioux Falls (213.748)
Inwoners
935.094 (2025)
Oppervlakte
196.342 km²
County’s van Zuid-Dakota
66
County met de meeste inwoners
Minnehaha County (212.691)
County met de grootste oppervlakte
Meade County, 8.990 km²
Kaart van Zuid-Dakota met de grootste steden
Kaart van Zuid-Dakota met de grootste steden

Over Zuid-Dakota

Zuid-Dakota heeft 935.094 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 196.342 km². Op de kaart: 66 county’s, 157 steden (city), 152 towns, 1 dorp (village) en 167 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Pierre, de grootste stad Sioux Falls (213.748 inwoners). Zuid-Dakota grenst aan Iowa, Minnesota, Montana, Nebraska, Noord-Dakota en Wyoming.

Van de county’s heeft Minnehaha County de meeste inwoners (212.691 inwoners) en Jones County de minste (913 inwoners); Meade County is het grootst (8.990 km²) en Clay County het kleinst (1.067 km²).

De grootste steden van Zuid-Dakota

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (477) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1Sioux FallsMinnehaha County213.748
2Rapid CityPennington County80.589
3AberdeenBrown County27.961
4BrookingsBrookings County25.355
5WatertownCodington County23.736
6YanktonYankton County15.816
7MitchellDavison County15.756
8HuronBeadle County14.607
9SpearfishLawrence County14.154
10Box ElderPennington County13.936
11PierreHughes County13.848
12VermillionClay County11.720
13BrandonMinnehaha County11.306
14HarrisburgLincoln County10.405
15Rapid ValleyPennington County8.098*
16TeaLincoln County8.019
17SturgisMeade County6.922
18MadisonLake County6.065
19Belle FourcheButte County5.791
20Dakota DunesUnion County4.020*
21Dell RapidsMinnehaha County3.852
22Hot SpringsFall River County3.670
23HartfordMinnehaha County3.635
24MilbankGrant County3.512
25MobridgeWalworth County3.192

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van Zuid-Dakota

Alle county’s (66) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Zuid-Dakota. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Plankinton2.8011.835
Huron19.6243.260
Martin3.3073.068
Tyndall7.2441.460
Brookings37.6352.052
Aberdeen37.5614.437
Chamberlain5.2782.117
Gann Valley1.8021.221
Belle Fourche10.8565.827
Mound City1.3771.900
Lake Andes9.3032.842
Clark4.0312.480
Vermillion15.0311.067
Watertown29.5621.781
McIntosh3.7816.396
Custer9.4314.032
Mitchell20.0691.128
Webster5.4842.664
Clear Lake4.4081.613
Timber Lake5.4195.963
Armour2.8881.118
Ipswich4.0222.916
Hot Springs7.4674.506
Faulkton2.1782.543
Milbank7.5341.765
Burke4.0372.629
Philip1.8024.689
Hayti6.9001.313
Miller3.1213.721
Alexandria3.4561.126
Buffalo1.3316.919
Pierre17.5701.921
Olivet7.4132.106
Highmore1.1912.229
Kadoka2.6664.827
Wessington Springs1.6541.363
Murdo9132.511
De Smet5.2842.155
Madison10.9931.458
Deadwood29.4592.072
Canton77.1451.495
Kennebec3.6944.253
Britton4.4262.171
Salem5.9641.487
Leola2.3472.944
Sturgis30.7118.990
White River2.1373.386
Howard2.2811.477
Sioux Falls212.6912.090
Flandreau6.6321.345
Hot Springs13.3385.422
Rapid City116.7927.192
Bison2.8537.434
Gettysburg2.3772.230
Sisseton10.2552.852
Woonsocket2.3881.474
Redfield6.1553.894
Fort Pierre3.0183.741
Onida1.4792.607
Winner8.8633.596
Winner5.7084.176
Parker9.3141.598
Elk Point17.4021.193
Selby5.2171.832
Yankton23.6351.350
Dupree2.3895.080

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.