Mapa interaktywna

Mapa Dakoty Południowej

Wszystkie hrabstwa, miasta i miejscowości w Dakocie Południowej na mapie, którą możesz przybliżać, z autostradami międzystanowymi, drogami federalnymi, rzekami i jeziorami. Nad mapą włączysz miejscowości i nazwy hrabstw, a po przybliżeniu zobaczysz wszystkie nazwy; kliknij dowolne hrabstwo, aby zobaczyć siedzibę, liczbę ludności i największe miejscowości.

Warstwy mapy

Wczytywanie mapy…

Mapy Dakoty Południowej do druku

Do bezpłatnego wydruku w szkole i w domu: mapa Dakoty Południowej z miastami i miejscowościami, mapa hrabstw z ich siedzibami i mapa konturowa. Pliki PDF mieszczą się na jednej stronie A4 lub US Letter.

Mapa Dakoty Południowej z miastami

Mapa Dakoty Południowej z hrabstwami

Mapa konturowa Dakoty Południowej

Najważniejsze informacje

Stolica
Pierre
Największe miasto
Sioux Falls (213 748)
Liczba ludności
935 094 (2025)
Powierzchnia
196 342 km²
Hrabstwa Dakoty Południowej
66
Hrabstwo: najwięcej mieszkańców
Minnehaha County (212 691)
Hrabstwo: największa powierzchnia
Meade County, 8990 km²
Mapa Dakoty Południowej z największymi miastami
Mapa Dakoty Południowej z największymi miastami

O Dakocie Południowej

Dakota Południowa liczy 935 094 mieszkańców (szacunek na 2025 rok) i zajmuje 196 342 km² lądu. Na mapie: 66 hrabstw, 157 miast (cities), 152 miejscowości (towns), 1 wieś (village) i 167 miejscowości statystycznych (census-designated places). Stolicą jest Pierre, a największym miastem – Sioux Falls (213 748 mieszkańców). Sąsiedzi Dakoty Południowej: Dakota Północna, Iowa, Minnesota, Montana, Nebraska i Wyoming.

Najludniejsze hrabstwo to Minnehaha County (212 691 mieszkańców), a najmniej ludne – Jones County (913 mieszkańców). Największe hrabstwo pod względem powierzchni to Meade County (8990 km²), a najmniejsze – Clay County (1067 km²).

Największe miasta w Dakocie Południowej

25 najludniejszych miast i miejscowości. Wszystkie (477) znajdziesz na mapie powyżej: włącz miejscowości i przybliż mapę.

#MiastoHrabstwoLudność
1Sioux FallsMinnehaha County213 748
2Rapid CityPennington County80 589
3AberdeenBrown County27 961
4BrookingsBrookings County25 355
5WatertownCodington County23 736
6YanktonYankton County15 816
7MitchellDavison County15 756
8HuronBeadle County14 607
9SpearfishLawrence County14 154
10Box ElderPennington County13 936
11PierreHughes County13 848
12VermillionClay County11 720
13BrandonMinnehaha County11 306
14HarrisburgLincoln County10 405
15Rapid ValleyPennington County8098*
16TeaLincoln County8019
17SturgisMeade County6922
18MadisonLake County6065
19Belle FourcheButte County5791
20Dakota DunesUnion County4020*
21Dell RapidsMinnehaha County3852
22Hot SpringsFall River County3670
23HartfordMinnehaha County3635
24MilbankGrant County3512
25MobridgeWalworth County3192

Liczba ludności to szacunki US Census Bureau na lipiec 2025 roku w granicach miasta lub miejscowości; * miejscowości statystyczne (census-designated places), które nie mają własnych władz ani szacunków, podają liczbę ludności ze spisu z 2020 roku.

Hrabstwa Dakoty Południowej

Wszystkie 66 hrabstw z siedzibami. Wybierz jedno z listy, aby pokazać je na mapie.

Hrabstwa Dakoty Południowej. Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować, albo nazwę, aby pokazać ją na mapie.
Plankinton28011835
Huron19 6243260
Martin33073068
Tyndall72441460
Brookings37 6352052
Aberdeen37 5614437
Chamberlain52782117
Gann Valley18021221
Belle Fourche10 8565827
Mound City13771900
Lake Andes93032842
Clark40312480
Vermillion15 0311067
Watertown29 5621781
McIntosh37816396
Custer94314032
Mitchell20 0691128
Webster54842664
Clear Lake44081613
Timber Lake54195963
Armour28881118
Ipswich40222916
Hot Springs74674506
Faulkton21782543
Milbank75341765
Burke40372629
Philip18024689
Hayti69001313
Miller31213721
Alexandria34561126
Buffalo13316919
Pierre17 5701921
Olivet74132106
Highmore11912229
Kadoka26664827
Wessington Springs16541363
Murdo9132511
De Smet52842155
Madison10 9931458
Deadwood29 4592072
Canton77 1451495
Kennebec36944253
Britton44262171
Salem59641487
Leola23472944
Sturgis30 7118990
White River21373386
Howard22811477
Sioux Falls212 6912090
Flandreau66321345
Hot Springs13 3385422
Rapid City116 7927192
Bison28537434
Gettysburg23772230
Sisseton10 2552852
Woonsocket23881474
Redfield61553894
Fort Pierre30183741
Onida14792607
Winner88633596
Winner57084176
Parker93141598
Elk Point17 4021193
Selby52171832
Yankton23 6351350
Dupree23895080

Ćwicz geografię USA

Źródła

  • Hrabstwa, granice stanów, położenie miast i miejscowości oraz drogi: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files i drogi TIGER/Line (2023).
  • Liczba ludności: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; miejscowości statystyczne (census-designated places): spis z 2020 roku.
  • Siedziby i lata utworzenia hrabstw: National Association of Counties (NACo), County Explorer.