Mapa interaktywna

Mapa Nebraski

Wszystkie hrabstwa, miasta i miejscowości w Nebrasce na mapie, którą możesz przybliżać, z autostradami międzystanowymi, drogami federalnymi, rzekami i jeziorami. Nad mapą włączysz miejscowości i nazwy hrabstw, a po przybliżeniu zobaczysz wszystkie nazwy; kliknij dowolne hrabstwo, aby zobaczyć siedzibę, liczbę ludności i największe miejscowości.

Warstwy mapy

Wczytywanie mapy…

Mapy Nebraski do druku

Do bezpłatnego wydruku w szkole i w domu: mapa Nebraski z miastami i miejscowościami, mapa hrabstw z ich siedzibami i mapa konturowa. Pliki PDF mieszczą się na jednej stronie A4 lub US Letter.

Mapa Nebraski z miastami

Mapa Nebraski z hrabstwami

Mapa konturowa Nebraski

Najważniejsze informacje

Stolica
Lincoln
Największe miasto
Omaha (488 797)
Liczba ludności
2 018 006 (2025)
Powierzchnia
198 950 km²
Hrabstwa Nebraski
93
Hrabstwo: najwięcej mieszkańców
Douglas County (606 460)
Hrabstwo: największa powierzchnia
Cherry County, 15 437 km²
Mapa Nebraski z największymi miastami
Mapa Nebraski z największymi miastami

O Nebrasce

Nebraska liczy 2 018 006 mieszkańców (szacunek na 2025 rok) i zajmuje 198 950 km² lądu. Na mapie: 93 hrabstwa, 147 miast (cities), 381 wsi (villages) i 62 miejscowości statystyczne (census-designated places). Stolicą jest Lincoln, a największym miastem – Omaha (488 797 mieszkańców). Sąsiedzi Nebraski: Dakota Południowa, Iowa, Kansas, Kolorado, Missouri i Wyoming.

Najludniejsze hrabstwo to Douglas County (606 460 mieszkańców), a najmniej ludne – McPherson County (369 mieszkańców). Największe hrabstwo pod względem powierzchni to Cherry County (15 437 km²), a najmniejsze – Sarpy County (616 km²).

Największe miasta w Nebrasce

25 najludniejszych miast i miejscowości. Wszystkie (590) znajdziesz na mapie powyżej: włącz miejscowości i przybliż mapę.

#MiastoHrabstwoLudność
1OmahaDouglas County488 797
2LincolnLancaster County301 522
3BellevueSarpy County64 863
4Grand IslandHall County53 943
5KearneyBuffalo County34 782
6FremontDodge County28 350
7NorfolkMadison County26 677
8ColumbusPlatte County25 248
9PapillionSarpy County25 127
10HastingsAdams County25 121
11North PlatteLincoln County22 524
12La VistaSarpy County16 543
13ScottsbluffScotts Bluff County14 259
14South Sioux CityDakota County14 158
15BeatriceGage County12 318
16LexingtonDawson County11 176
17ChalcoSarpy County11 064*
18GretnaSarpy County9207
19GeringScotts Bluff County8535
20YorkYork County8284
21BlairWashington County7997
22AllianceBox Butte County7914
23SewardSeward County7892
24CreteSaline County7747
25Nebraska CityOtoe County7512

Liczba ludności to szacunki US Census Bureau na lipiec 2025 roku w granicach miasta lub miejscowości; * miejscowości statystyczne (census-designated places), które nie mają własnych władz ani szacunków, podają liczbę ludności ze spisu z 2020 roku.

Hrabstwa Nebraski

Wszystkie 93 hrabstwa z siedzibami. Wybierz jedno z listy, aby pokazać je na mapie.

Hrabstwa Nebraski. Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować, albo nazwę, aby pokazać ją na mapie.
Hastings31 0711459
Neligh63522220
Arthur3961852
Harrisburg6861932
Brewster4581841
Albion53551778
Alliance10 4942785
Butte16741397
Ainsworth28263163
Kearney51 1722508
Tekamah66781273
David City85071515
Plattsmouth27 6571442
Hartington83731917
Imperial37182317
Valentine556115 437
Sidney95283098
Clay Center61701482
Schuyler10 9341066
West Point88231478
Broken Bow10 5006670
Dakota City21 687684
Chadron78583617
Lexington24 4522626
Chappell18621139
Ponca56021232
Fremont38 0571370
Omaha606 460846
Benkelman15682382
Geneva54581490
Franklin27951491
Stockville26552524
Beaver City45241863
Beatrice21 7112205
Oshkosh18044415
Burwell17101475
Elwood18031187
Hyannis5612012
Greeley21541476
Grand Island63 6331416
Aurora96781404
Alma30001433
Hayes Center8211847
Trenton24671839
O'Neill10 0676247
Mullen6861867
Saint Paul65381474
Fairbury70701477
Tecumseh5218974
Minden67901337
Ogallala81002751
Springview7922002
Kimball33912466
Center83352870
Lincoln334 0492169
North Platte33 3036641
Stapleton6691478
Taylor5701459
Madison36 1061483
Tryon3692225
Central City79051263
Bridgeport44043687
Fullerton32901144
Auburn71021055
Nelson41001490
Nebraska City16 5311594
Pawnee City25101116
Grant28492288
Holdrege89941398
Pierce73781485
Columbus35 6491749
Osceola52701137
McCook10 3071857
Falls City75301429
Bassett12592611
Wilber14 9961487
Papillion208 303616
Wahoo23 7021939
Gering35 5861916
Seward18 0321480
Rushville48096320
Loup City29241466
Harrison11885353
Stanton57441108
Hebron48421486
Thedford6391846
Pender67521019
Ord40941471
Blair21 3021010
Wayne10 0201147
Red Cloud33361489
Bartlett7891490
York14 5641483

Ćwicz geografię USA

Źródła

  • Hrabstwa, granice stanów, położenie miast i miejscowości oraz drogi: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files i drogi TIGER/Line (2023).
  • Liczba ludności: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; miejscowości statystyczne (census-designated places): spis z 2020 roku.
  • Siedziby i lata utworzenia hrabstw: National Association of Counties (NACo), County Explorer.