Mapa interaktywna

Mapa stanu Kolorado

Wszystkie hrabstwa, miasta i miejscowości w stanie Kolorado na mapie, którą możesz przybliżać, z autostradami międzystanowymi, drogami federalnymi, rzekami i jeziorami. Nad mapą włączysz miejscowości i nazwy hrabstw, a po przybliżeniu zobaczysz wszystkie nazwy; kliknij dowolne hrabstwo, aby zobaczyć siedzibę, liczbę ludności i największe miejscowości.

Warstwy mapy

Wczytywanie mapy…

Mapy stanu Kolorado do druku

Do bezpłatnego wydruku w szkole i w domu: mapa stanu Kolorado z miastami i miejscowościami, mapa hrabstw z ich siedzibami i mapa konturowa. Pliki PDF mieszczą się na jednej stronie A4 lub US Letter.

Mapa stanu Kolorado z miastami

Mapa stanu Kolorado z hrabstwami

Mapa konturowa stanu Kolorado

Najważniejsze informacje

Stolica
Denver
Największe miasto
Denver (740 613)
Liczba ludności
6 012 561 (2025)
Powierzchnia
268 419 km²
Hrabstwa stanu Kolorado
64
Hrabstwo: najwięcej mieszkańców
El Paso County (757 040)
Hrabstwo: największa powierzchnia
Las Animas County, 12 362 km²
Mapa stanu Kolorado z największymi miastami
Mapa stanu Kolorado z największymi miastami

O stanie Kolorado

Stan Kolorado liczy 6 012 561 mieszkańców (szacunek na 2025 rok) i zajmuje 268 419 km² lądu. Na mapie: 64 hrabstwa, 75 miast (cities), 197 miejscowości (towns) i 208 miejscowości statystycznych (census-designated places). Stolicą i zarazem największym miastem jest Denver (740 613 mieszkańców). Sąsiedzi stanu Kolorado: Arizona, Kansas, Nebraska, Nowy Meksyk, Oklahoma, Utah i Wyoming.

Najludniejsze hrabstwo to El Paso County (757 040 mieszkańców), a najmniej ludne – Hinsdale County (753 mieszkańców). Największe hrabstwo pod względem powierzchni to Las Animas County (12 362 km²), a najmniejsze – Broomfield County (85 km²).

Największe miasta w stanie Kolorado

25 najludniejszych miast i miejscowości. Wszystkie (480) znajdziesz na mapie powyżej: włącz miejscowości i przybliż mapę.

#MiastoHrabstwoLudność
1DenverDenver County740 613
2Colorado SpringsEl Paso County494 743
3AuroraArapahoe County410 053
4Fort CollinsLarimer County171 500
5LakewoodJefferson County156 927
6ThorntonAdams County147 766
7ArvadaJefferson County122 901
8WestminsterJefferson County116 182
9GreeleyWeld County115 073
10PuebloPueblo County110 404
11CentennialArapahoe County108 658
12BoulderBoulder County105 689
13Highlands RanchDouglas County103 444*
14LongmontBoulder County100 109
15Castle RockDouglas County83 815
16LovelandLarimer County81 387
17BroomfieldBroomfield County79 174
18Commerce CityAdams County72 345
19Grand JunctionMesa County71 827
20ParkerDouglas County65 985
21LittletonArapahoe County46 246
22BrightonAdams County45 395
23WindsorWeld County43 840
24ErieWeld County40 904
25NorthglennAdams County38 893

Liczba ludności to szacunki US Census Bureau na lipiec 2025 roku w granicach miasta lub miejscowości; * miejscowości statystyczne (census-designated places), które nie mają własnych władz ani szacunków, podają liczbę ludności ze spisu z 2020 roku.

Hrabstwa stanu Kolorado

Wszystkie 64 hrabstwa z siedzibami. Wybierz jedno z listy, aby pokazać je na mapie.

Hrabstwa stanu Kolorado. Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować, albo nazwę, aby pokazać ją na mapie.
Brighton554 6683022
Alamosa16 6881872
Littleton673 8202067
Pagosa Springs14 3063497
Springfield33476617
Las Animas57163918
Boulder328 5601881
Broomfield79 17485
Salida20 8312625
Cheyenne Wells17134606
Georgetown89941023
Conejos75293334
San Luis36793179
Ordway56772039
Westcliffe55901913
Delta32 1782958
Denver740 613396
Dove Creek24662764
Castle Rock399 3962178
Eagle54 2914363
Colorado Springs757 0405507
Kiowa30 5344792
Canon City50 0393973
Glenwood Springs63 4747634
Central City6073389
Hot Sulphur Springs16 4964782
Gunnison17 4398389
Lake City7532894
Walsenburg70114121
Walden12114180
Golden580 4511980
Eads14124579
Burlington70695597
Durango56 8984376
Leadville7552976
Fort Collins377 2926723
Trinidad14 39112 362
Hugo56456676
Sterling20 6544762
Grand Junction162 8458621
Creede9102268
Craig13 12212 285
Cortez26 6785256
Montrose44 5915804
Fort Morgan30 3063316
La Junta17 6833268
Ouray52651400
Fairplay18 3145681
Holyoke44201782
Aspen16 6252514
Lamar11 8844243
Pueblo169 2776181
Meeker66838342
Del Norte11 0872362
Steamboat Springs25 3296118
Saguache67328207
Silverton8131004
Telluride77533333
Julesburg22471419
Breckenridge31 5171576
Cripple Creek24 7561443
Akron47326522
Greeley378 42610 321
Wray98966124

Ćwicz geografię USA

Źródła

  • Hrabstwa, granice stanów, położenie miast i miejscowości oraz drogi: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files i drogi TIGER/Line (2023).
  • Liczba ludności: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; miejscowości statystyczne (census-designated places): spis z 2020 roku.
  • Siedziby i lata utworzenia hrabstw: National Association of Counties (NACo), County Explorer.