Interactieve kaart

Kaart van Colorado

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Colorado op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Colorado om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Colorado met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Colorado met steden

Kaart van de county’s van Colorado

Blinde kaart van Colorado

Kerngegevens

Hoofdstad
Denver
Grootste stad
Denver (740.613)
Inwoners
6.012.561 (2025)
Oppervlakte
268.419 km²
County’s van Colorado
64
County met de meeste inwoners
El Paso County (757.040)
County met de grootste oppervlakte
Las Animas County, 12.362 km²
Kaart van Colorado met de grootste steden
Kaart van Colorado met de grootste steden

Over Colorado

Colorado heeft 6.012.561 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 268.419 km². Op de kaart: 64 county’s, 75 steden (city), 197 towns en 208 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is ook de grootste stad: Denver (740.613 inwoners). Colorado grenst aan Arizona, Kansas, Nebraska, New Mexico, Oklahoma, Utah en Wyoming.

Van de county’s heeft El Paso County de meeste inwoners (757.040 inwoners) en Hinsdale County de minste (753 inwoners); Las Animas County is het grootst (12.362 km²) en Broomfield County het kleinst (85 km²).

De grootste steden van Colorado

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (480) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1DenverDenver County740.613
2Colorado SpringsEl Paso County494.743
3AuroraArapahoe County410.053
4Fort CollinsLarimer County171.500
5LakewoodJefferson County156.927
6ThorntonAdams County147.766
7ArvadaJefferson County122.901
8WestminsterJefferson County116.182
9GreeleyWeld County115.073
10PuebloPueblo County110.404
11CentennialArapahoe County108.658
12BoulderBoulder County105.689
13Highlands RanchDouglas County103.444*
14LongmontBoulder County100.109
15Castle RockDouglas County83.815
16LovelandLarimer County81.387
17BroomfieldBroomfield County79.174
18Commerce CityAdams County72.345
19Grand JunctionMesa County71.827
20ParkerDouglas County65.985
21LittletonArapahoe County46.246
22BrightonAdams County45.395
23WindsorWeld County43.840
24ErieWeld County40.904
25NorthglennAdams County38.893

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van Colorado

Alle county’s (64) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Colorado. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Brighton554.6683.022
Alamosa16.6881.872
Littleton673.8202.067
Pagosa Springs14.3063.497
Springfield3.3476.617
Las Animas5.7163.918
Boulder328.5601.881
Broomfield79.17485
Salida20.8312.625
Cheyenne Wells1.7134.606
Georgetown8.9941.023
Conejos7.5293.334
San Luis3.6793.179
Ordway5.6772.039
Westcliffe5.5901.913
Delta32.1782.958
Denver740.613396
Dove Creek2.4662.764
Castle Rock399.3962.178
Eagle54.2914.363
Colorado Springs757.0405.507
Kiowa30.5344.792
Canon City50.0393.973
Glenwood Springs63.4747.634
Central City6.073389
Hot Sulphur Springs16.4964.782
Gunnison17.4398.389
Lake City7532.894
Walsenburg7.0114.121
Walden1.2114.180
Golden580.4511.980
Eads1.4124.579
Burlington7.0695.597
Durango56.8984.376
Leadville7.552976
Fort Collins377.2926.723
Trinidad14.39112.362
Hugo5.6456.676
Sterling20.6544.762
Grand Junction162.8458.621
Creede9102.268
Craig13.12212.285
Cortez26.6785.256
Montrose44.5915.804
Fort Morgan30.3063.316
La Junta17.6833.268
Ouray5.2651.400
Fairplay18.3145.681
Holyoke4.4201.782
Aspen16.6252.514
Lamar11.8844.243
Pueblo169.2776.181
Meeker6.6838.342
Del Norte11.0872.362
Steamboat Springs25.3296.118
Saguache6.7328.207
Silverton8131.004
Telluride7.7533.333
Julesburg2.2471.419
Breckenridge31.5171.576
Cripple Creek24.7561.443
Akron4.7326.522
Greeley378.42610.321
Wray9.8966.124

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.