Interactieve kaart

Kaart van Oklahoma

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Oklahoma op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Oklahoma om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Oklahoma met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Oklahoma met steden

Kaart van de county’s van Oklahoma

Blinde kaart van Oklahoma

Kerngegevens

Hoofdstad
Oklahoma City
Grootste stad
Oklahoma City (719.849)
Inwoners
4.123.288 (2025)
Oppervlakte
177.664 km²
County’s van Oklahoma
77
County met de meeste inwoners
Oklahoma County (822.125)
County met de grootste oppervlakte
Osage County, 5.819 km²
Kaart van Oklahoma met de grootste steden
Kaart van Oklahoma met de grootste steden

Over Oklahoma

Oklahoma heeft 4.123.288 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 177.664 km². Op de kaart: 77 county’s, 165 steden (city), 426 towns en 247 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is ook de grootste stad: Oklahoma City (719.849 inwoners). Oklahoma grenst aan Arkansas, Colorado, Kansas, Missouri, New Mexico en Texas.

Van de county’s heeft Oklahoma County de meeste inwoners (822.125 inwoners) en Cimarron County de minste (2.059 inwoners); Osage County is het grootst (5.819 km²) en Marshall County het kleinst (962 km²).

De grootste steden van Oklahoma

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (838) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1Oklahoma CityOklahoma County719.849
2TulsaTulsa County416.209
3NormanCleveland County130.943
4Broken ArrowTulsa County124.991
5EdmondOklahoma County100.479
6LawtonComanche County90.503
7MooreCleveland County63.609
8Midwest CityOklahoma County58.799
9EnidGarfield County50.297
10StillwaterPayne County50.046
11OwassoTulsa County43.117
12BartlesvilleWashington County38.278
13MuskogeeMuskogee County36.760
14BixbyTulsa County32.766
15ShawneePottawatomie County32.474
16JenksTulsa County28.175
17YukonCanadian County27.615
18ArdmoreCarter County24.956
19MustangCanadian County24.571
20Ponca CityKay County24.225
21SapulpaCreek County23.695
22DuncanStephens County23.238
23DurantBryan County21.552
24Del CityOklahoma County21.138
25El RenoCanadian County20.730

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Oklahoma

Alle county’s (77) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Oklahoma. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Stilwell19.8281.486
Cherokee5.6492.244
Atoka14.6092.526
Beaver4.8824.700
Sayre22.1592.335
Watonga8.5152.405
Durant51.3672.342
Anadarko26.1303.309
El Reno187.1892.322
Ardmore48.9102.130
Tahlequah49.1961.940
Hugo14.0591.995
Boise City2.0594.752
Norman303.9731.396
Coalgate5.4361.338
Lawton122.1582.770
Walters5.4321.639
Vinita14.5181.972
Sapulpa74.9672.460
Arapaho28.1752.561
Jay41.9101.911
Taloga4.2072.589
Arnett3.6133.190
Enid61.7792.742
Pauls Valley26.3772.078
Chickasha59.1282.850
Medford4.0672.592
Mangum5.3731.656
Hollis2.3271.391
Buffalo3.1722.690
Stigler11.7871.494
Holdenville13.4552.084
Altus24.7642.079
Waurika5.4311.966
Tishomingo10.4481.665
Newkirk43.4902.382
Kingfisher15.7952.326
Hobart8.1812.629
Wilburton9.6451.870
Poteau50.1964.117
Chandler35.2782.467
Guthrie55.4731.926
Marietta10.7801.331
Fairview7.5362.473
Madill16.255962
Pryor40.4161.697
Purcell49.6471.478
Idabel30.7444.793
Eufaula19.7581.601
Sulphur13.8051.078
Muskogee66.7082.100
Perry10.8991.895
Nowata9.5221.465
Okemah11.4511.602
Oklahoma City822.1251.836
Okmulgee37.2411.806
Pawhuska46.7945.819
Miami30.4381.219
Pawnee16.0291.472
Stillwater83.8891.774
McAlester43.3203.381
Ada38.5281.866
Shawnee75.1022.040
Antlers10.8073.614
Cheyenne3.2592.956
Claremore102.1971.750
Wewoka23.4411.639
Sallisaw40.8421.745
Duncan44.3102.254
Guymon20.3225.287
Frederick6.7802.256
Tulsa698.7821.477
Wagoner93.2631.455
Bartlesville54.0371.076
Cordell10.8842.598
Alva8.4433.332
Woodward19.8273.219

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.