Interactieve kaart

Kaart van Texas

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Texas op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Texas om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Texas met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Texas met steden

Kaart van de county’s van Texas

Blinde kaart van Texas

Kerngegevens

Hoofdstad
Austin
Grootste stad
Houston (2.397.315)
Inwoners
31.709.821 (2025)
Oppervlakte
676.686 km²
County’s van Texas
254
County met de meeste inwoners
Harris County (5.045.026)
County met de grootste oppervlakte
Brewster County, 16.016 km²
Kaart van Texas met de grootste steden
Kaart van Texas met de grootste steden

Over Texas

Texas heeft 31.709.821 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 676.686 km². Op de kaart: 254 county’s, 970 steden (city), 232 towns, 22 dorpen (village) en 633 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Austin, de grootste stad Houston (2.397.315 inwoners). Texas grenst aan Arkansas, Louisiana, New Mexico en Oklahoma en aan de Mexicaanse staten Chihuahua, Coahuila, Tamaulipas en Nuevo León.

Van de county’s heeft Harris County de meeste inwoners (5.045.026 inwoners) en Loving County de minste (52 inwoners); Brewster County is het grootst (16.016 km²) en Rockwall County het kleinst (329 km²).

De grootste steden van Texas

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (1.857) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1HoustonHarris County2.397.315
2San AntonioBexar County1.548.422
3DallasDallas County1.329.491
4Fort WorthTarrant County1.028.117
5AustinTravis County1.002.632
6El PasoEl Paso County683.012
7ArlingtonTarrant County402.134
8Corpus ChristiNueces County317.247
9PlanoCollin County293.028
10LubbockLubbock County273.071
11LaredoWebb County269.515
12IrvingDallas County257.076
13GarlandDallas County249.625
14FriscoCollin County236.955
15McKinneyCollin County236.001
16Grand PrairieDallas County209.434
17AmarilloPotter County205.130
18BrownsvilleCameron County192.957
19DentonDenton County169.431
20KilleenBell County161.883
21MesquiteDallas County150.693
22McAllenHidalgo County150.640
23PasadenaHarris County148.539
24WacoMcLennan County147.788
25MidlandMidland County147.615

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Texas

Alle county’s (254) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Texas. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Palestine59.8052.752
Andrews18.9143.887
Lufkin88.1542.066
Rockport26.146653
Archer City9.1292.340
Claude1.8432.355
Jourdanton53.5903.159
Bellville33.6251.674
Muleshoe6.9632.142
Bandera22.8762.049
Bastrop118.9082.301
Seymour3.4722.247
Beeville32.5152.280
Belton402.2482.729
San Antonio2.160.0883.212
Johnson City13.5811.837
Gail5672.324
Meridian18.9182.546
New Boston92.6962.292
Angleton419.0803.531
Bryan249.0881.518
Alpine9.45816.016
Silverton1.4742.331
Falfurrias6.5792.443
Brownwood38.7112.446
Caldwell20.5491.707
Burnet57.0152.577
Lockhart55.1501.410
Port Lavaca19.5991.313
Baird14.4912.329
Brownsville433.9462.310
Pittsburg13.380507
Panhandle5.8052.383
Linden28.6512.427
Dimmitt7.2952.317
Anahuac57.5941.546
Rusk53.3372.727
Childress6.6431.804
Henrietta10.7642.820
Morton2.5462.007
Robert Lee3.4122.361
Coleman7.9153.271
McKinney1.297.1792.179
Wellington2.4872.379
Columbus21.4392.487
New Braunfels209.1661.449
Comanche14.4322.429
Paint Rock3.6072.548
Gainesville44.4612.266
Gatesville85.5922.725
Paducah1.2242.332
Crane4.5542.033
Ozona2.7697.271
Crosbyton4.8522.332
Van Horn2.2679.873
Dalhart7.5083.893
Dallas2.661.3972.262
Lamesa11.7762.332
Hereford18.6263.877
Cooper5.549665
Denton1.069.3462.276
Cuero20.3092.354
Dickens1.6922.335
Carrizo Springs8.0243.442
Clarendon3.2132.401
San Diego9.4024.645
Eastland18.1432.400
Odessa173.8012.326
Rocksprings1.3705.485
El Paso877.8582.625
Waxahachie240.8672.423
Stephenville43.9112.805
Marlin17.8691.983
Bonham39.2652.307
La Grange25.4592.460
Roby3.6922.328
Floydada4.8812.570
Crowell1.0441.824
Richmond975.1912.232
Mount Vernon10.994737
Fairfield20.8112.273
Pearsall18.8232.936
Seminole23.9563.891
Galveston372.207983
Post4.5102.314
Fredericksburg28.5272.741
Garden City1.1282.332
Goliad7.2082.207
Gonzales20.1592.763
Pampa20.9192.398
Sherman153.6132.416
Longview126.095708
Anderson34.2522.040
Seguin201.1111.842
Plainview31.8192.602
Memphis2.7372.288
Hamilton8.6802.165
Spearman4.9442.382
Quanah3.2921.800
Kountze58.7232.307
Houston5.045.0264.421
Marshall71.9562.331
Channing4.9043.786
Haskell5.4992.339
San Marcos304.3901.753
Canadian3.0832.347
Athens88.5952.263
Edinburg921.5494.069
Hillsboro39.5032.483
Levelland21.6002.353
Granbury70.5011.090
Sulphur Springs39.0631.988
Crockett22.3163.188
Big Spring30.5042.333
Sierra Blanca3.43311.838
Greenville123.3362.177
Stinnett19.6332.298
Mertzon1.4632.723
Jacksboro9.5632.359
Edna15.3932.148
Jasper33.0752.431
Fort Davis1.7115.865
Beaumont254.3212.271
Hebbronville4.5552.943
Alice38.8042.241
Cleburne218.0481.878
Anson20.8612.405
Karnes City15.0181.937
Kaufman209.2352.022
Boerne53.2891.716
Sarita3193.778
Jayton6742.337
Kerrville54.0372.858
Junction4.4383.240
Guthrie1922.359
Brackettville3.1283.524
Kingsville30.3152.283
Benjamin3.1922.203
Cotulla6.5173.851
Paris51.5032.350
Littlefield12.5792.632
Lampasas23.6571.845
Hallettsville20.6512.512
Giddings18.7291.629
Centerville16.8942.779
Liberty121.3643.000
Groesbeck22.8492.345
Lipscomb2.9552.414
George West11.9292.693
Llano23.3532.419
Mentone521.732
Lubbock328.9062.320
Tahoka6.0172.310
Madisonville14.2261.207
Jefferson9.896987
Stanton5.2842.370
Mason3.9902.406
Bay City36.4632.831
Eagle Pass58.8233.314
Brady7.4722.760
Waco272.0202.685
Tilden5442.952
Hondo56.8813.433
Menard1.9562.336
Midland187.8552.332
Cameron26.2582.632
Goldthwaite4.5801.938
Colorado City8.9472.360
Montague21.9662.411
Conroe781.1942.699
Dumas21.8912.330
Daingerfield12.133653
Matador1.0432.563
Nacogdoches66.0352.451
Corsicana57.1812.615
Newton11.9542.418
Sweetwater14.1172.362
Corpus Christi352.9922.174
Perryton9.2842.377
Vega1.7833.886
Orange86.266865
Palo Pinto30.7912.467
Carthage23.0182.101
Weatherford184.7672.341
Farwell9.6782.281
Fort Stockton14.56012.338
Livingston53.4342.738
Amarillo114.4532.353
Marfa5.4339.985
Emory13.542594
Canyon152.3512.364
Big Lake3.1663.044
Leakey2.7451.811
Clarksville11.8162.704
Pecos12.1386.826
Refugio6.6571.996
Miami8672.393
Franklin17.8392.215
Rockwall140.738329
Ballinger9.6932.722
Henderson54.8542.394
Hemphill10.0121.274
San Augustine7.7221.374
Coldspring29.4881.474
Sinton72.0531.796
San Saba5.7872.940
Eldorado2.2453.395
Snyder16.1622.345
Albany3.1972.368
Center24.2862.061
Stratford2.7812.390
Tyler252.5492.387
Glen Rose10.261482
Rio Grande City66.3193.168
Breckenridge9.3802.322
Sterling City1.3492.392
Aspermont1.1862.373
Sonora3.2033.766
Tulia6.7032.306
Fort Worth2.248.4662.241
Abilene150.0772.371
Sanderson7026.107
Brownfield11.7202.302
Throckmorton1.5542.363
Mount Pleasant31.5631.052
San Angelo120.6023.943
Austin1.389.6702.575
Groveton14.3841.797
Woodville20.4432.394
Gilmer44.4101.510
Rankin3.1313.215
Uvalde24.9634.019
Del Rio47.8358.145
Canton66.1302.182
Victoria92.6562.285
Huntsville83.8422.031
Hempstead69.8581.329
Monahans11.1252.164
Brenham38.2881.565
Laredo281.2248.706
Wharton42.0602.813
Wheeler4.7732.369
Wichita Falls129.5551.625
Vernon12.4812.515
Raymondville19.9711.530
Georgetown752.8272.890
Floresville56.1392.082
Kermit7.5402.179
Decatur83.7782.342
Quitman49.6881.671
Plains7.4382.071
Graham18.1542.369
Zapata13.7532.586
Crystal City9.0373.360

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.