Mapa interaktywna

Mapa Teksasu

Wszystkie hrabstwa, miasta i miejscowości w Teksasie na mapie, którą możesz przybliżać, z autostradami międzystanowymi, drogami federalnymi, rzekami i jeziorami. Nad mapą włączysz miejscowości i nazwy hrabstw, a po przybliżeniu zobaczysz wszystkie nazwy; kliknij dowolne hrabstwo, aby zobaczyć siedzibę, liczbę ludności i największe miejscowości.

Warstwy mapy

Wczytywanie mapy…

Mapy Teksasu do druku

Do bezpłatnego wydruku w szkole i w domu: mapa Teksasu z miastami i miejscowościami, mapa hrabstw z ich siedzibami i mapa konturowa. Pliki PDF mieszczą się na jednej stronie A4 lub US Letter.

Mapa Teksasu z miastami

Mapa Teksasu z hrabstwami

Mapa konturowa Teksasu

Najważniejsze informacje

Stolica
Austin
Największe miasto
Houston (2 397 315)
Liczba ludności
31 709 821 (2025)
Powierzchnia
676 686 km²
Hrabstwa Teksasu
254
Hrabstwo: najwięcej mieszkańców
Harris County (5 045 026)
Hrabstwo: największa powierzchnia
Brewster County, 16 016 km²
Mapa Teksasu z największymi miastami
Mapa Teksasu z największymi miastami

O Teksasie

Teksas liczy 31 709 821 mieszkańców (szacunek na 2025 rok) i zajmuje 676 686 km² lądu. Na mapie: 254 hrabstwa, 970 miast (cities), 232 miejscowości (towns), 22 wsie (villages) i 633 miejscowości statystyczne (census-designated places). Stolicą jest Austin, a największym miastem – Houston (2 397 315 mieszkańców). Sąsiedzi Teksasu: Arkansas, Luizjana, Nowy Meksyk i Oklahoma oraz meksykańskie stany Chihuahua, Coahuila, Tamaulipas i Nuevo León.

Najludniejsze hrabstwo to Harris County (5 045 026 mieszkańców), a najmniej ludne – Loving County (52 mieszkańców). Największe hrabstwo pod względem powierzchni to Brewster County (16 016 km²), a najmniejsze – Rockwall County (329 km²).

Największe miasta w Teksasie

25 najludniejszych miast i miejscowości. Wszystkie (1857) znajdziesz na mapie powyżej: włącz miejscowości i przybliż mapę.

#MiastoHrabstwoLudność
1HoustonHarris County2 397 315
2San AntonioBexar County1 548 422
3DallasDallas County1 329 491
4Fort WorthTarrant County1 028 117
5AustinTravis County1 002 632
6El PasoEl Paso County683 012
7ArlingtonTarrant County402 134
8Corpus ChristiNueces County317 247
9PlanoCollin County293 028
10LubbockLubbock County273 071
11LaredoWebb County269 515
12IrvingDallas County257 076
13GarlandDallas County249 625
14FriscoCollin County236 955
15McKinneyCollin County236 001
16Grand PrairieDallas County209 434
17AmarilloPotter County205 130
18BrownsvilleCameron County192 957
19DentonDenton County169 431
20KilleenBell County161 883
21MesquiteDallas County150 693
22McAllenHidalgo County150 640
23PasadenaHarris County148 539
24WacoMcLennan County147 788
25MidlandMidland County147 615

Liczba ludności to szacunki US Census Bureau na lipiec 2025 roku w granicach miasta lub miejscowości.

Hrabstwa Teksasu

Wszystkie 254 hrabstwa z siedzibami. Wybierz jedno z listy, aby pokazać je na mapie.

Hrabstwa Teksasu. Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować, albo nazwę, aby pokazać ją na mapie.
Palestine59 8052752
Andrews18 9143887
Lufkin88 1542066
Rockport26 146653
Archer City91292340
Claude18432355
Jourdanton53 5903159
Bellville33 6251674
Muleshoe69632142
Bandera22 8762049
Bastrop118 9082301
Seymour34722247
Beeville32 5152280
Belton402 2482729
San Antonio2 160 0883212
Johnson City13 5811837
Gail5672324
Meridian18 9182546
New Boston92 6962292
Angleton419 0803531
Bryan249 0881518
Alpine945816 016
Silverton14742331
Falfurrias65792443
Brownwood38 7112446
Caldwell20 5491707
Burnet57 0152577
Lockhart55 1501410
Port Lavaca19 5991313
Baird14 4912329
Brownsville433 9462310
Pittsburg13 380507
Panhandle58052383
Linden28 6512427
Dimmitt72952317
Anahuac57 5941546
Rusk53 3372727
Childress66431804
Henrietta10 7642820
Morton25462007
Robert Lee34122361
Coleman79153271
McKinney1 297 1792179
Wellington24872379
Columbus21 4392487
New Braunfels209 1661449
Comanche14 4322429
Paint Rock36072548
Gainesville44 4612266
Gatesville85 5922725
Paducah12242332
Crane45542033
Ozona27697271
Crosbyton48522332
Van Horn22679873
Dalhart75083893
Dallas2 661 3972262
Lamesa11 7762332
Hereford18 6263877
Cooper5549665
Denton1 069 3462276
Cuero20 3092354
Dickens16922335
Carrizo Springs80243442
Clarendon32132401
San Diego94024645
Eastland18 1432400
Odessa173 8012326
Rocksprings13705485
El Paso877 8582625
Waxahachie240 8672423
Stephenville43 9112805
Marlin17 8691983
Bonham39 2652307
La Grange25 4592460
Roby36922328
Floydada48812570
Crowell10441824
Richmond975 1912232
Mount Vernon10 994737
Fairfield20 8112273
Pearsall18 8232936
Seminole23 9563891
Galveston372 207983
Post45102314
Fredericksburg28 5272741
Garden City11282332
Goliad72082207
Gonzales20 1592763
Pampa20 9192398
Sherman153 6132416
Longview126 095708
Anderson34 2522040
Seguin201 1111842
Plainview31 8192602
Memphis27372288
Hamilton86802165
Spearman49442382
Quanah32921800
Kountze58 7232307
Houston5 045 0264421
Marshall71 9562331
Channing49043786
Haskell54992339
San Marcos304 3901753
Canadian30832347
Athens88 5952263
Edinburg921 5494069
Hillsboro39 5032483
Levelland21 6002353
Granbury70 5011090
Sulphur Springs39 0631988
Crockett22 3163188
Big Spring30 5042333
Sierra Blanca343311 838
Greenville123 3362177
Stinnett19 6332298
Mertzon14632723
Jacksboro95632359
Edna15 3932148
Jasper33 0752431
Fort Davis17115865
Beaumont254 3212271
Hebbronville45552943
Alice38 8042241
Cleburne218 0481878
Anson20 8612405
Karnes City15 0181937
Kaufman209 2352022
Boerne53 2891716
Sarita3193778
Jayton6742337
Kerrville54 0372858
Junction44383240
Guthrie1922359
Brackettville31283524
Kingsville30 3152283
Benjamin31922203
Cotulla65173851
Paris51 5032350
Littlefield12 5792632
Lampasas23 6571845
Hallettsville20 6512512
Giddings18 7291629
Centerville16 8942779
Liberty121 3643000
Groesbeck22 8492345
Lipscomb29552414
George West11 9292693
Llano23 3532419
Mentone521732
Lubbock328 9062320
Tahoka60172310
Madisonville14 2261207
Jefferson9896987
Stanton52842370
Mason39902406
Bay City36 4632831
Eagle Pass58 8233314
Brady74722760
Waco272 0202685
Tilden5442952
Hondo56 8813433
Menard19562336
Midland187 8552332
Cameron26 2582632
Goldthwaite45801938
Colorado City89472360
Montague21 9662411
Conroe781 1942699
Dumas21 8912330
Daingerfield12 133653
Matador10432563
Nacogdoches66 0352451
Corsicana57 1812615
Newton11 9542418
Sweetwater14 1172362
Corpus Christi352 9922174
Perryton92842377
Vega17833886
Orange86 266865
Palo Pinto30 7912467
Carthage23 0182101
Weatherford184 7672341
Farwell96782281
Fort Stockton14 56012 338
Livingston53 4342738
Amarillo114 4532353
Marfa54339985
Emory13 542594
Canyon152 3512364
Big Lake31663044
Leakey27451811
Clarksville11 8162704
Pecos12 1386826
Refugio66571996
Miami8672393
Franklin17 8392215
Rockwall140 738329
Ballinger96932722
Henderson54 8542394
Hemphill10 0121274
San Augustine77221374
Coldspring29 4881474
Sinton72 0531796
San Saba57872940
Eldorado22453395
Snyder16 1622345
Albany31972368
Center24 2862061
Stratford27812390
Tyler252 5492387
Glen Rose10 261482
Rio Grande City66 3193168
Breckenridge93802322
Sterling City13492392
Aspermont11862373
Sonora32033766
Tulia67032306
Fort Worth2 248 4662241
Abilene150 0772371
Sanderson7026107
Brownfield11 7202302
Throckmorton15542363
Mount Pleasant31 5631052
San Angelo120 6023943
Austin1 389 6702575
Groveton14 3841797
Woodville20 4432394
Gilmer44 4101510
Rankin31313215
Uvalde24 9634019
Del Rio47 8358145
Canton66 1302182
Victoria92 6562285
Huntsville83 8422031
Hempstead69 8581329
Monahans11 1252164
Brenham38 2881565
Laredo281 2248706
Wharton42 0602813
Wheeler47732369
Wichita Falls129 5551625
Vernon12 4812515
Raymondville19 9711530
Georgetown752 8272890
Floresville56 1392082
Kermit75402179
Decatur83 7782342
Quitman49 6881671
Plains74382071
Graham18 1542369
Zapata13 7532586
Crystal City90373360

Ćwicz geografię USA

Źródła

  • Hrabstwa, granice stanów, położenie miast i miejscowości oraz drogi: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files i drogi TIGER/Line (2023).
  • Liczba ludności: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; miejscowości statystyczne (census-designated places): spis z 2020 roku.
  • Siedziby i lata utworzenia hrabstw: National Association of Counties (NACo), County Explorer.