Interactieve kaart

Kaart van Louisiana

Bekijk alle parishes, steden en dorpen van Louisiana op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de parishes tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een parish om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Louisiana om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Louisiana met steden en dorpen, de kaart van de parishes met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Louisiana met steden

Kaart van de parishes van Louisiana

Blinde kaart van Louisiana

Kerngegevens

Hoofdstad
Baton Rouge
Grootste stad
New Orleans (362.154)
Inwoners
4.618.189 (2025)
Oppervlakte
111.930 km²
Parishes van Louisiana
64
Parish met de meeste inwoners
East Baton Rouge Parish (456.180)
Parish met de grootste oppervlakte
Vernon Parish, 3.436 km²
Kaart van Louisiana met de grootste steden
Kaart van Louisiana met de grootste steden

Over Louisiana

Louisiana heeft 4.618.189 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 111.930 km². Op de kaart: 64 parishes, 69 steden (city), 128 towns, 107 dorpen (village) en 184 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Baton Rouge, de grootste stad New Orleans (362.154 inwoners). Louisiana grenst aan Arkansas, Mississippi en Texas.

Van de parishes heeft East Baton Rouge Parish de meeste inwoners (456.180 inwoners) en Tensas Parish de minste (3.700 inwoners); Vernon Parish is het grootst (3.436 km²) en Orleans Parish het kleinst (439 km²).

De grootste steden van Louisiana

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (488) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadParishInwoners
1New OrleansOrleans Parish362.154
2Baton RougeEast Baton Rouge Parish222.795
3ShreveportCaddo Parish175.902
4MetairieJefferson Parish143.507*
5LafayetteLafayette Parish123.311
6Lake CharlesCalcasieu Parish82.676
7KennerJefferson Parish65.136
8Bossier CityBossier Parish63.259
9MonroeOuachita Parish46.860
10AlexandriaRapides Parish42.938
11PrairievilleAscension Parish33.197*
12MarreroJefferson Parish32.382*
13HoumaTerrebonne Parish31.735
14CentralEast Baton Rouge Parish30.313
15LaplaceSt. John the Baptist Parish28.841*
16SlidellSt. Tammany Parish28.341
17New IberiaIberia Parish26.533
18TerrytownJefferson Parish25.278*
19HammondTangipahoa Parish24.032
20RustonLincoln Parish22.397
21HarveyJefferson Parish22.236*
22ChalmetteSt. Bernard Parish21.562*
23ZacharyEast Baton Rouge Parish20.621
24SulphurCalcasieu Parish20.492
25YoungsvilleLafayette Parish19.980

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

Parishes van Louisiana

Alle parishes (64) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Parishes van Louisiana. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Crowley57.0321.697
Oberlin22.6721.974
Donaldsonville135.105751
Napoleonville19.720891
Marksville37.9412.154
DeRidder36.6732.998
Arcadia12.2692.101
Benton131.8672.174
Shreveport224.2262.278
Lake Charles208.4662.756
Columbia9.3441.372
Cameron4.7183.327
Harrisonburg8.2231.834
Homer13.3541.955
Vidalia17.8361.806
Mansfield27.3812.270
Baton Rouge456.1801.180
Lake Providence6.7601.090
Clinton18.9111.174
Ville Platte31.9801.716
Winnsboro19.0021.617
Colfax22.0751.667
New Iberia66.8461.489
Plaquemine29.5791.602
Jonesboro15.8341.475
Jennings31.4711.687
Gretna431.398779
Lafayette257.949696
Thibodaux95.5052.766
Jena15.1541.618
Ruston48.3601.222
Livingston155.0361.679
Tallulah8.8441.616
Bastrop23.7052.059
Natchitoches36.0893.245
New Orleans362.154439
Monroe158.5421.581
Pointe A La Hache22.2562.022
New Roads19.5201.442
Alexandria125.8773.429
Coushatta7.1651.007
Rayville19.5821.439
Many21.8342.245
Chalmette45.642978
Hahnville50.586719
Greensburg10.7581.058
Convent18.938616
Edgard39.875555
Opelousas80.7652.393
Saint Martinville51.1061.910
Franklin46.5521.447
Covington279.1082.189
Amite141.3462.049
Saint Joseph3.7001.563
Houma104.1633.185
Farmerville20.5612.271
Abbeville57.6713.036
Leesville45.0913.436
Franklinton44.9371.734
Minden34.9481.537
Port Allen28.756498
Oak Grove9.156932
Saint Francisville15.1341.045
Winnfield14.9612.460

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • Parishes, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de parishes: National Association of Counties (NACo), County Explorer.