Interactieve kaart

Kaart van Mississippi

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Mississippi op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Mississippi om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Mississippi met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Mississippi met steden

Kaart van de county’s van Mississippi

Blinde kaart van Mississippi

Kerngegevens

Hoofdstad
Jackson
Grootste stad
Jackson (141.196)
Inwoners
2.954.160 (2025)
Oppervlakte
121.534 km²
County’s van Mississippi
82
County met de meeste inwoners
Harrison County (217.136)
County met de grootste oppervlakte
Yazoo County, 2.389 km²
Kaart van Mississippi met de grootste steden
Kaart van Mississippi met de grootste steden

Over Mississippi

Mississippi heeft 2.954.160 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 121.534 km². Op de kaart: 82 county’s, 113 steden (city), 167 towns, 19 dorpen (village) en 127 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is ook de grootste stad: Jackson (141.196 inwoners). Mississippi grenst aan Alabama, Arkansas, Louisiana en Tennessee.

Van de county’s heeft Harrison County de meeste inwoners (217.136 inwoners) en Issaquena County de minste (1.263 inwoners); Yazoo County is het grootst (2.389 km²) en Alcorn County het kleinst (1.036 km²).

De grootste steden van Mississippi

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (426) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1JacksonHinds County141.196
2GulfportHarrison County76.506
3SouthavenDeSoto County57.819
4HattiesburgForrest County48.802
5BiloxiHarrison County48.516
6Olive BranchDeSoto County47.563
7TupeloLee County38.087
8MeridianLauderdale County33.370
9PearlRankin County28.864
10MadisonMadison County28.575
11OxfordLafayette County26.773
12Horn LakeDeSoto County26.741
13ClintonHinds County26.640
14GreenvilleWashington County26.530
15BrandonRankin County26.122
16StarkvilleOktibbeha County25.754
17RidgelandMadison County24.750
18ColumbusLowndes County22.792
19PascagoulaJackson County21.409
20VicksburgWarren County19.830
21GautierJackson County19.069
22Ocean SpringsJackson County18.993
23HernandoDeSoto County18.824
24LaurelJones County17.662
25Long BeachHarrison County17.309

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Mississippi

Alle county’s (82) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Mississippi. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Natchez30.0611.197
Corinth34.5691.036
Liberty12.4871.891
Kosciusko17.1001.904
Ashland7.5021.053
Cleveland and Rosedale28.2622.270
Pittsboro12.6431.519
Carrollton9.2261.628
Houston and Okolona16.7301.300
Ackerman8.0481.083
Port Gibson8.0581.262
Quitman15.1021.791
West Point18.2381.062
Clarksdale19.8491.433
Hazlehurst27.4972.013
Collins17.8981.072
Hernando197.9181.234
Hattiesburg79.0341.207
Meadville7.4911.461
Lucedale26.3311.240
Leakesville13.7071.846
Grenada20.8681.093
Bay Saint Louis46.8731.228
Biloxi and Gulfport217.1361.486
Jackson and Raymond211.8882.253
Lexington15.4651.960
Belzoni7.0011.084
Mayersville1.2631.070
Fulton24.1521.380
Pascagoula147.6661.872
Bay Springs and Paulding15.7851.752
Fayette6.8251.347
Prentiss10.9411.058
Laurel and Ellisville66.4961.800
De Kalb8.6001.984
Oxford59.5971.636
Purvis67.4031.286
Meridian70.3171.823
Monticello11.8191.115
Carthage21.6621.510
Tupelo83.7311.165
Greenwood25.6861.539
Brookhaven35.0121.518
Columbus57.3461.309
Canton116.2981.850
Columbia24.0011.405
Holly Springs34.6541.829
Aberdeen33.3181.982
Winona9.3541.054
Philadelphia28.7321.477
Decatur20.9601.496
Macon9.7981.800
Starkville51.8961.187
Sardis and Batesville32.6911.775
Poplarville59.3632.101
New Augusta11.5771.676
Magnolia38.7121.060
Pontotoc32.0961.289
Booneville25.2841.075
Marks5.3641.049
Brandon162.1812.009
Forest28.0731.578
Rolling Fork3.0971.118
Mendenhall25.4981.526
Raleigh13.9911.648
Wiggins19.6541.154
Indianola22.8931.807
Charleston and Sumner10.8771.672
Senatobia28.7251.048
Ripley21.3891.186
Iuka18.6391.099
Tunica8.8191.176
New Albany28.4591.076
Tylertown13.9281.046
Vicksburg41.7591.524
Greenville40.4461.875
Waynesboro19.8072.100
Walthall10.1671.091
Woodville7.5821.756
Louisville17.4731.573
Water Valley and Coffeeville12.3751.210
Yazoo City22.9472.389

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.