Interactieve kaart

Kaart van Alabama

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Alabama op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Alabama om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Alabama met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Alabama met steden

Kaart van de county’s van Alabama

Blinde kaart van Alabama

Kerngegevens

Hoofdstad
Montgomery
Grootste stad
Huntsville (233.627)
Inwoners
5.193.088 (2025)
Oppervlakte
131.185 km²
County’s van Alabama
67
County met de meeste inwoners
Jefferson County (665.742)
County met de grootste oppervlakte
Baldwin County, 4.118 km²
Kaart van Alabama met de grootste steden
Kaart van Alabama met de grootste steden

Over Alabama

Alabama heeft 5.193.088 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 131.185 km². Op de kaart: 67 county’s, 187 steden (city), 275 towns en 131 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Montgomery, de grootste stad Huntsville (233.627 inwoners). Alabama grenst aan Florida, Georgia, Mississippi en Tennessee.

Van de county’s heeft Jefferson County de meeste inwoners (665.742 inwoners) en Greene County de minste (7.067 inwoners); Baldwin County is het grootst (4.118 km²) en Etowah County het kleinst (1.386 km²).

De grootste steden van Alabama

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (593) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1HuntsvilleMadison County233.627
2MobileMobile County200.824
3BirminghamJefferson County195.893
4MontgomeryMontgomery County195.300
5TuscaloosaTuscaloosa County114.316
6HooverJefferson County93.550
7AuburnLee County85.113
8DothanHouston County72.060
9MadisonMadison County67.968
10DecaturMorgan County58.056
11FlorenceLauderdale County42.581
12PrattvilleAutauga County40.582
13Phenix CityRussell County38.344
14Vestavia HillsJefferson County38.306
15OpelikaLee County35.765
16AlabasterShelby County34.748
17AthensLimestone County34.209
18GadsdenEtowah County33.367
19NorthportTuscaloosa County31.648
20DaphneBaldwin County31.396
21EnterpriseCoffee County31.211
22FoleyBaldwin County30.354
23HomewoodJefferson County28.118
24TrussvilleJefferson County27.273
25FairhopeBaldwin County26.625

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Alabama

Alle county’s (67) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Alabama. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Prattville61.9201.540
Bay Minette267.7614.118
Clayton24.6072.292
Centreville22.2621.612
Oneonta60.1561.670
Union Springs9.7801.613
Greenville18.1002.012
Anniston115.8341.569
LaFayette34.2531.545
Centre26.4131.434
Clanton47.7081.794
Butler11.9042.366
Grove Hill22.0143.207
Ashland14.2071.564
Heflin15.9701.451
Elba56.9531.759
Tuscumbia59.4741.536
Evergreen10.8992.202
Rockford10.1611.686
Andalusia37.9472.669
Luverne13.1751.577
Cullman94.0091.903
Ozark49.9121.453
Selma35.1402.535
Fort Payne74.0852.013
Wetumpka91.5771.602
Brewton36.6652.449
Gadsden103.8861.386
Fayette15.8721.626
Russellville32.4491.642
Geneva27.5541.488
Eutaw7.0671.676
Greensboro15.1941.668
Abbeville18.3941.455
Dothan110.3181.502
Scottsboro54.2812.792
Birmingham665.7422.879
Vernon13.5871.567
Florence97.1351.730
Moulton33.8431.789
Opelika189.8811.574
Athens122.9281.459
Hayneville9.3591.855
Tuskegee18.1321.576
Huntsville433.5162.076
Linden18.3112.530
Hamilton29.0971.923
Guntersville103.5371.466
Mobile411.6583.184
Monroeville18.9652.656
Montgomery225.8912.034
Decatur126.4831.501
Marion7.4251.864
Carrollton18.2212.283
Troy33.6881.741
Wedowee23.1631.504
Phenix City58.8981.661
Columbiana238.5522.034
Ashville and Pell City98.2061.636
Livingston11.5882.341
Talladega81.6031.908
Dadeville40.9531.856
Tuscaloosa241.3683.421
Jasper65.1402.049
Chatom14.8222.798
Camden9.6662.300
Double Springs23.8291.588

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.