Interactieve kaart

Kaart van New Mexico

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van New Mexico op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van New Mexico om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van New Mexico met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van New Mexico met steden

Kaart van de county’s van New Mexico

Blinde kaart van New Mexico

Kerngegevens

Hoofdstad
Santa Fe
Grootste stad
Albuquerque (556.588)
Inwoners
2.125.498 (2025)
Oppervlakte
314.199 km²
County’s van New Mexico
33
County met de meeste inwoners
Bernalillo County (667.601)
County met de grootste oppervlakte
Catron County, 17.934 km²
Kaart van New Mexico met de grootste steden
Kaart van New Mexico met de grootste steden

Over New Mexico

New Mexico heeft 2.125.498 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 314.199 km². Op de kaart: 33 county’s, 37 steden (city), 20 towns, 48 dorpen (village) en 420 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Santa Fe, de grootste stad Albuquerque (556.588 inwoners). New Mexico grenst aan Arizona, Colorado, Oklahoma, Texas en Utah en aan de Mexicaanse staten Sonora en Chihuahua.

Van de county’s heeft Bernalillo County de meeste inwoners (667.601 inwoners) en Harding County de minste (617 inwoners); Catron County is het grootst (17.934 km²) en Los Alamos County het kleinst (283 km²).

De grootste steden van New Mexico

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (525) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1AlbuquerqueBernalillo County556.588
2Las CrucesDoña Ana County116.978
3Rio RanchoSandoval County114.419
4Santa FeSanta Fe County89.837
5RoswellChaves County46.878
6FarmingtonSan Juan County46.055
7HobbsLea County40.863
8South ValleyBernalillo County38.338*
9ClovisCurry County37.127
10CarlsbadEddy County32.524
11AlamogordoOtero County31.906
12Los LunasValencia County20.572
13GallupMcKinley County19.969
14Sunland ParkDoña Ana County18.268
15ChaparralDoña Ana County16.551*
16DemingLuna County14.944
17Los AlamosLos Alamos County13.179*
18ArtesiaEddy County12.735
19Las VegasSan Miguel County12.574
20PortalesRoosevelt County11.734
21LovingtonLea County11.620
22North ValleyBernalillo County11.149*
23EspañolaRio Arriba County10.458
24Silver CityGrant County9.284
25BernalilloSandoval County9.159

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van New Mexico

Alle county’s (33) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van New Mexico. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Albuquerque667.6013.008
Reserve3.82717.934
Roswell63.36415.714
Grants26.80711.759
Raton12.1849.733
Clovis46.6553.640
Fort Sumner1.6476.017
Las Cruces229.0919.863
Carlsbad62.50910.817
Silver City27.25210.259
Santa Rosa4.3437.847
Mosquero6175.505
Lordsburg3.9298.906
Lovington74.74911.374
Carrizozo19.84412.513
Los Alamos19.407283
Deming25.4077.680
Gallup68.11914.118
Mora4.0514.989
Alamogordo70.36817.126
Tucumcari8.4547.444
Tierra Amarilla39.83215.180
Portales18.6156.335
Aztec120.34014.290
Las Vegas26.26012.229
Bernalillo159.5659.609
Santa Fe156.9074.948
Truth Or Consequences11.39510.829
Socorro15.83817.214
Taos34.5645.704
Estancia16.1008.664
Clayton3.8449.907
Los Lunas82.0132.763

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.