Interactieve kaart

Kaart van Kansas

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Kansas op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Kansas om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Kansas met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Kansas met steden

Kaart van de county’s van Kansas

Blinde kaart van Kansas

Kerngegevens

Hoofdstad
Topeka
Grootste stad
Wichita (400.987)
Inwoners
2.977.220 (2025)
Oppervlakte
211.754 km²
County’s van Kansas
105
County met de meeste inwoners
Johnson County (636.906)
County met de grootste oppervlakte
Butler County, 3.703 km²
Kaart van Kansas met de grootste steden
Kaart van Kansas met de grootste steden

Over Kansas

Kansas heeft 2.977.220 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 211.754 km². Op de kaart: 105 county’s, 624 steden (city) en 114 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Topeka, de grootste stad Wichita (400.987 inwoners). Kansas grenst aan Colorado, Missouri, Nebraska en Oklahoma.

Van de county’s heeft Johnson County de meeste inwoners (636.906 inwoners) en Greeley County de minste (1.182 inwoners); Butler County is het grootst (3.703 km²) en Wyandotte County het kleinst (393 km²).

De grootste steden van Kansas

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (738) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1WichitaSedgwick County400.987
2Overland ParkJohnson County203.677
3Kansas CityWyandotte County157.805
4OlatheJohnson County150.025
5TopekaShawnee County125.795
6LawrenceDouglas County96.367
7ShawneeJohnson County69.848
8LenexaJohnson County60.506
9ManhattanRiley County54.673
10SalinaSaline County46.094
11HutchinsonReno County39.595
12LeavenworthLeavenworth County37.012
13LeawoodJohnson County34.093
14Dodge CityFord County27.653
15Garden CityFinney County27.402
16DerbySedgwick County26.606
17GardnerJohnson County26.154
18EmporiaLyon County24.137
19Prairie VillageJohnson County23.008
20Junction CityGeary County22.583
21HaysEllis County21.258
22PittsburgCrawford County20.569
23LiberalSeward County19.010
24NewtonHarvey County18.353
25AndoverButler County17.370

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Kansas

Alle county’s (105) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Kansas. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Iola12.3021.296
Garnett8.0181.501
Atchison16.1721.117
Medicine Lodge4.0832.937
Great Bend24.7902.319
Fort Scott14.3191.646
Hiawatha9.1041.479
El Dorado69.4843.703
Cottonwood Falls2.5722.002
Sedan3.3211.655
Columbus19.1051.522
Saint Francis2.6042.642
Ashland1.9002.524
Clay Center7.9901.671
Concordia8.8331.853
Burlington8.4671.624
Coldwater1.6732.042
Winfield34.3822.916
Girard39.0081.527
Oberlin2.7162.314
Abilene18.6372.194
Troy7.5941.019
Lawrence120.9201.180
Kinsley2.6401.611
Howard2.4581.669
Hays29.0752.331
Ellsworth6.2571.853
Garden City37.5053.372
Dodge City33.9932.845
Ottawa26.2991.481
Junction City36.338996
Gove2.6312.776
Hill City2.3712.327
Ulysses7.0281.489
Cimarron5.6522.250
Tribune1.1822.016
Eureka5.8262.961
Syracuse2.5002.581
Anthony5.3702.075
Newton33.5801.398
Sublette3.5991.496
Jetmore1.6192.227
Holton13.4381.700
Oskaloosa18.2961.379
Mankato2.8302.357
Olathe636.9061.227
Lakin3.8882.255
Kingman7.0292.236
Greensburg2.4321.872
Oswego19.6851.672
Dighton1.5081.858
Leavenworth84.5901.200
Lincoln2.8611.863
Mound City9.9501.539
Oakley2.6612.779
Emporia32.2662.195
Marion11.6342.446
Marysville9.8522.331
McPherson30.0642.327
Meade3.8522.533
Paola36.2401.492
Beloit5.5901.818
Independence30.1771.667
Council Grove5.3481.801
Elkhart2.4701.890
Seneca10.0541.858
Erie15.6371.480
Ness City2.6172.784
Norton5.2882.274
Lyndon15.6931.827
Osborne3.2852.312
Minneapolis5.7441.867
Larned5.9911.954
Phillipsburg4.7282.294
Westmoreland27.1862.177
Pratt9.1171.904
Atwood2.4312.770
Hutchinson61.5393.251
Belleville4.6401.858
Lyons9.2661.881
Manhattan72.5981.579
Stockton4.6462.306
La Crosse2.8451.859
Russell6.5812.295
Salina53.3771.865
Scott City4.8151.859
Wichita538.4332.582
Liberal21.0731.657
Topeka178.6071.409
Hoxie2.4272.321
Goodland5.7632.735
Smith Center3.5662.319
Saint John4.0052.051
Johnson City1.9861.762
Hugoton4.9841.884
Wellington22.3123.061
Colby7.7252.783
WaKeeney2.7402.304
Alma7.0182.057
Sharon Springs1.4412.366
Washington5.5332.317
Leoti2.0311.861
Fredonia8.2991.477
Yates Center3.1181.289
Kansas City170.597393

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.