Interactieve kaart

Kaart van Nebraska

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Nebraska op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Nebraska om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Nebraska met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Nebraska met steden

Kaart van de county’s van Nebraska

Blinde kaart van Nebraska

Kerngegevens

Hoofdstad
Lincoln
Grootste stad
Omaha (488.797)
Inwoners
2.018.006 (2025)
Oppervlakte
198.950 km²
County’s van Nebraska
93
County met de meeste inwoners
Douglas County (606.460)
County met de grootste oppervlakte
Cherry County, 15.437 km²
Kaart van Nebraska met de grootste steden
Kaart van Nebraska met de grootste steden

Over Nebraska

Nebraska heeft 2.018.006 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 198.950 km². Op de kaart: 93 county’s, 147 steden (city), 381 dorpen (village) en 62 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Lincoln, de grootste stad Omaha (488.797 inwoners). Nebraska grenst aan Colorado, Iowa, Kansas, Missouri, Wyoming en Zuid-Dakota.

Van de county’s heeft Douglas County de meeste inwoners (606.460 inwoners) en McPherson County de minste (369 inwoners); Cherry County is het grootst (15.437 km²) en Sarpy County het kleinst (616 km²).

De grootste steden van Nebraska

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (590) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1OmahaDouglas County488.797
2LincolnLancaster County301.522
3BellevueSarpy County64.863
4Grand IslandHall County53.943
5KearneyBuffalo County34.782
6FremontDodge County28.350
7NorfolkMadison County26.677
8ColumbusPlatte County25.248
9PapillionSarpy County25.127
10HastingsAdams County25.121
11North PlatteLincoln County22.524
12La VistaSarpy County16.543
13ScottsbluffScotts Bluff County14.259
14South Sioux CityDakota County14.158
15BeatriceGage County12.318
16LexingtonDawson County11.176
17ChalcoSarpy County11.064*
18GretnaSarpy County9.207
19GeringScotts Bluff County8.535
20YorkYork County8.284
21BlairWashington County7.997
22AllianceBox Butte County7.914
23SewardSeward County7.892
24CreteSaline County7.747
25Nebraska CityOtoe County7.512

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van Nebraska

Alle county’s (93) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Nebraska. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Hastings31.0711.459
Neligh6.3522.220
Arthur3961.852
Harrisburg6861.932
Brewster4581.841
Albion5.3551.778
Alliance10.4942.785
Butte1.6741.397
Ainsworth2.8263.163
Kearney51.1722.508
Tekamah6.6781.273
David City8.5071.515
Plattsmouth27.6571.442
Hartington8.3731.917
Imperial3.7182.317
Valentine5.56115.437
Sidney9.5283.098
Clay Center6.1701.482
Schuyler10.9341.066
West Point8.8231.478
Broken Bow10.5006.670
Dakota City21.687684
Chadron7.8583.617
Lexington24.4522.626
Chappell1.8621.139
Ponca5.6021.232
Fremont38.0571.370
Omaha606.460846
Benkelman1.5682.382
Geneva5.4581.490
Franklin2.7951.491
Stockville2.6552.524
Beaver City4.5241.863
Beatrice21.7112.205
Oshkosh1.8044.415
Burwell1.7101.475
Elwood1.8031.187
Hyannis5612.012
Greeley2.1541.476
Grand Island63.6331.416
Aurora9.6781.404
Alma3.0001.433
Hayes Center8211.847
Trenton2.4671.839
O’Neill10.0676.247
Mullen6861.867
Saint Paul6.5381.474
Fairbury7.0701.477
Tecumseh5.218974
Minden6.7901.337
Ogallala8.1002.751
Springview7922.002
Kimball3.3912.466
Center8.3352.870
Lincoln334.0492.169
North Platte33.3036.641
Stapleton6691.478
Taylor5701.459
Madison36.1061.483
Tryon3692.225
Central City7.9051.263
Bridgeport4.4043.687
Fullerton3.2901.144
Auburn7.1021.055
Nelson4.1001.490
Nebraska City16.5311.594
Pawnee City2.5101.116
Grant2.8492.288
Holdrege8.9941.398
Pierce7.3781.485
Columbus35.6491.749
Osceola5.2701.137
McCook10.3071.857
Falls City7.5301.429
Bassett1.2592.611
Wilber14.9961.487
Papillion208.303616
Wahoo23.7021.939
Gering35.5861.916
Seward18.0321.480
Rushville4.8096.320
Loup City2.9241.466
Harrison1.1885.353
Stanton5.7441.108
Hebron4.8421.486
Thedford6391.846
Pender6.7521.019
Ord4.0941.471
Blair21.3021.010
Wayne10.0201.147
Red Cloud3.3361.489
Bartlett7891.490
York14.5641.483

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.