Interactieve kaart

Kaart van Iowa

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Iowa op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Iowa om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Iowa met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de county’s van Iowa

Blinde kaart van Iowa

Kerngegevens

Hoofdstad
Des Moines
Grootste stad
Des Moines (212.086)
Inwoners
3.238.387 (2025)
Oppervlakte
144.659 km²
County’s van Iowa
99
County met de meeste inwoners
Polk County (516.546)
County met de grootste oppervlakte
Kossuth County, 2.519 km²
Kaart van Iowa met de grootste steden
Kaart van Iowa met de grootste steden

Over Iowa

Iowa heeft 3.238.387 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 144.659 km². Op de kaart: 99 county’s, 939 steden (city) en 86 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is ook de grootste stad: Des Moines (212.086 inwoners). Iowa grenst aan Illinois, Minnesota, Missouri, Nebraska, Wisconsin en Zuid-Dakota.

Van de county’s heeft Polk County de meeste inwoners (516.546 inwoners) en Adams County de minste (3.617 inwoners); Kossuth County is het grootst (2.519 km²) en Dickinson County het kleinst (986 km²).

De grootste steden van Iowa

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (1.025) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1Des MoinesPolk County212.086
2Cedar RapidsLinn County137.935
3DavenportScott County100.358
4Sioux CityWoodbury County86.356
5AnkenyPolk County77.833
6Iowa CityJohnson County76.229
7West Des MoinesPolk County74.224
8AmesStory County68.220
9WaterlooBlack Hawk County66.919
10Council BluffsPottawattamie County62.680
11DubuqueDubuque County59.148
12UrbandalePolk County48.570
13MarionLinn County42.732
14Cedar FallsBlack Hawk County41.240
15BettendorfScott County40.710
16WaukeeDallas County34.890
17MarshalltownMarshall County27.536
18Mason CityCerro Gordo County26.853
19OttumwaWapello County25.319
20JohnstonPolk County25.065
21Fort DodgeWebster County24.837
22ClintonClinton County24.049
23CoralvilleJohnson County23.960
24BurlingtonDes Moines County23.336
25MuscatineMuscatine County23.164

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Iowa

Alle county’s (99) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Iowa. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Greenfield7.4031.474
Corning3.6171.097
Waukon14.2381.655
Centerville12.0771.288
Audubon5.5091.147
Vinton26.0041.855
Waterloo131.5321.465
Boone26.7991.477
Waverly25.2961.128
Independence20.8831.479
Storm Lake20.4491.489
Allison14.0491.503
Rockwell City9.5621.476
Carroll20.3031.475
Atlantic12.9601.461
Tipton18.3591.501
Mason City42.3721.472
Cherokee11.3691.494
New Hampton11.6631.306
Osceola9.5741.117
Spencer16.2021.469
Elkader16.8452.016
Clinton46.0021.800
Denison16.2371.850
Adel118.4571.524
Bloomfield9.2301.301
Leon7.6551.378
Manchester17.6741.496
Burlington38.0771.078
Spirit Lake18.077986
Dubuque99.3811.575
Estherville9.1071.025
West Union19.0471.893
Charles City14.9011.296
Hampton9.8681.507
Sidney6.5221.324
Jefferson8.6581.475
Grundy Center12.3611.300
Guthrie Center10.7821.530
Webster City14.9441.494
Garner10.5281.479
Eldora16.4551.474
Logan14.6231.805
Mount Pleasant19.3491.125
Cresco9.4151.226
Dakota City9.4091.125
Ida Grove6.7771.118
Marengo16.5041.519
Maquoketa19.2881.647
Newton38.1531.892
Fairfield15.2911.128
Iowa City160.0441.588
Anamosa21.2531.491
Sigourney9.7971.500
Algona14.3222.519
Fort Madison and Keokuk32.3061.340
Cedar Rapids232.0281.857
Wapello10.4161.041
Chariton8.8471.115
Rock Rapids12.3541.522
Winterset17.2701.453
Oskaloosa21.8801.478
Knoxville34.1921.436
Marshalltown39.8901.483
Glenwood14.7931.133
Osage10.6501.215
Onawa8.5391.798
Albia7.4061.123
Red Oak10.0021.098
Muscatine41.8531.133
Primghar14.2201.484
Sibley5.9801.033
Clarinda14.8561.385
Emmetsburg8.8991.460
Le Mars25.6972.235
Pocahontas6.8191.495
Des Moines516.5461.482
Council Bluffs92.9962.464
Montezuma18.3681.515
Mount Ayr4.6421.387
Sac City9.5251.489
Davenport175.2591.186
Harlan11.6891.530
Orange City36.7741.989
Nevada101.2911.483
Toledo16.7961.867
Bedford5.8351.378
Creston11.8291.097
Keosauqua7.1311.256
Ottumwa35.2101.118
Indianola57.3311.475
Washington22.6671.473
Corydon6.7381.361
Fort Dodge36.8381.854
Forest City10.2511.037
Decorah19.7331.787
Sioux City106.6492.261
Northwood7.3381.036
Clarion12.8011.503

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.