Interactieve kaart

Kaart van Wisconsin

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Wisconsin op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Wisconsin om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Wisconsin met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Wisconsin met steden

Kaart van de county’s van Wisconsin

Blinde kaart van Wisconsin

Kerngegevens

Hoofdstad
Madison
Grootste stad
Milwaukee (562.407)
Inwoners
5.972.787 (2025)
Oppervlakte
140.293 km²
County’s van Wisconsin
72
County met de meeste inwoners
Milwaukee County (924.216)
County met de grootste oppervlakte
Marathon County, 4.002 km²
Kaart van Wisconsin met de grootste steden
Kaart van Wisconsin met de grootste steden

Over Wisconsin

Wisconsin heeft 5.972.787 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 140.293 km². Op de kaart: 72 county’s, 190 steden (city), 417 dorpen (village) en 200 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Madison, de grootste stad Milwaukee (562.407 inwoners). Wisconsin grenst aan Illinois, Iowa, Michigan en Minnesota.

Wisconsin ligt in het noorden van het Midwesten, tussen twee van de Grote Meren: het Bovenmeer in het noorden en het Michiganmeer in het oosten. In het westen liggen Minnesota en Iowa aan de overkant van de Mississippi en de St. Croix, in het zuiden ligt Illinois, en in het noordoosten grenst de staat aan het Upper Peninsula van Michigan.

De meeste inwoners wonen in het zuidoosten, in de strook langs het Michiganmeer van Kenosha en Milwaukee tot Green Bay, en rond de hoofdstad Madison, die op een landengte tussen het Mendotameer en het Mononameer ligt. Het noorden bestaat uit bossen en meren, de Driftless Area in het zuidwesten is nooit door gletsjers bedekt geweest en het schiereiland Door scheidt de baai Green Bay van het Michiganmeer.

Van de county’s heeft Milwaukee County de meeste inwoners (924.216 inwoners) en Menominee County de minste (4.199 inwoners); Marathon County is het grootst (4.002 km²) en Pepin County het kleinst (601 km²).

De grootste steden van Wisconsin

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (807) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1MilwaukeeMilwaukee County562.407
2MadisonDane County286.233
3Green BayBrown County106.675
4KenoshaKenosha County99.239
5RacineRacine County77.908
6AppletonOutagamie County75.452
7Eau ClaireEau Claire County72.465
8WaukeshaWaukesha County70.872
9OshkoshWinnebago County67.460
10JanesvilleRock County66.929
11West AllisMilwaukee County60.119
12La CrosseLa Crosse County50.784
13SheboyganSheboygan County49.376
14WauwatosaMilwaukee County48.649
15Fond du LacFond du Lac County44.541
16BrookfieldWaukesha County41.448
17Menomonee FallsWaukesha County41.291
18WausauMarathon County40.188
19New BerlinWaukesha County39.953
20Sun PrairieDane County39.227
21Oak CreekMilwaukee County38.296
22GreenfieldMilwaukee County37.159
23FranklinMilwaukee County36.687
24BeloitRock County36.649
25ManitowocManitowoc County34.671

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Wisconsin

Alle county’s (72) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Wisconsin. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Friendship21.7521.672
Ashland16.2032.706
Barron46.4842.235
Washburn16.7873.828
Green Bay275.8031.373
Alma13.3181.750
Siren17.2232.128
Chilton53.982824
Chippewa Falls67.6142.612
Neillsville35.0523.133
Portage58.1321.983
Prairie Du Chien15.9101.478
Madison590.3753.099
Juneau89.0972.268
Sturgeon Bay30.6161.248
Superior43.9903.378
Menomonie46.2232.202
Eau Claire109.0331.652
Florence4.7481.264
Fond Du Lac104.6691.864
Crandon9.5742.627
Lancaster52.4462.970
Monroe37.2271.513
Green Lake19.305905
Dodgeville23.9511.975
Hurley6.1271.964
Black River Falls20.9992.559
Jefferson86.5051.441
Mauston26.6491.987
Kenosha168.448704
Kewaunee20.758887
La Crosse121.3391.170
Darlington17.4781.641
Antigo19.5342.255
Merrill28.4032.276
Manitowoc81.7101.526
Wausau139.4324.002
Marinette42.5743.625
Montello15.9271.180
Keshena4.199926
Milwaukee924.216625
Sparta46.5722.333
Oconto40.1952.583
Rhinelander38.1312.885
Appleton195.8941.651
Port Washington94.346603
Durand7.513601
Ellsworth43.5191.487
Balsam Lake45.8032.368
Stevens Point71.9432.074
Phillips13.9883.248
Racine198.919861
Richland Center17.0361.518
Janesville166.4721.860
Ladysmith14.1462.366
Baraboo66.6522.154
Hayward18.8463.257
Shawano41.5602.313
Sheboygan118.0471.325
Hudson98.2761.870
Medford20.1182.525
Whitehall31.1711.898
Viroqua31.4432.050
Eagle River23.7612.221
Elkhorn106.1271.439
Shell Lake17.0872.065
West Bend139.2381.115
Waukesha417.2101.424
Waupaca51.4611.937
Wautoma25.2231.622
Oshkosh174.2181.126
Wisconsin Rapids74.0602.054

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.