Interactieve kaart

Kaart van Michigan

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Michigan op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Michigan om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Michigan met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Michigan met steden

Kaart van de county’s van Michigan

Blinde kaart van Michigan

Kerngegevens

Hoofdstad
Lansing
Grootste stad
Detroit (649.095)
Inwoners
10.127.884 (2025)
Oppervlakte
146.620 km²
County’s van Michigan
83
County met de meeste inwoners
Wayne County (1.769.038)
County met de grootste oppervlakte
Marquette County, 4.685 km²
Kaart van Michigan met de grootste steden
Kaart van Michigan met de grootste steden

Over Michigan

Michigan heeft 10.127.884 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 146.620 km². Op de kaart: 83 county’s, 280 steden (city), 253 dorpen (village), 69 townships en 212 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Lansing, de grootste stad Detroit (649.095 inwoners). Michigan grenst aan Indiana, Ohio en Wisconsin en aan de Canadese provincie Ontario.

Van de county’s heeft Wayne County de meeste inwoners (1.769.038 inwoners) en Keweenaw County de minste (2.186 inwoners); Marquette County is het grootst (4.685 km²) en Benzie County het kleinst (828 km²).

De grootste steden van Michigan

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (814) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1DetroitWayne County649.095
2Grand RapidsKent County201.183
3WarrenMacomb County137.138
4Sterling HeightsMacomb County133.931
5Ann ArborWashtenaw County122.233
6LansingIngham County113.884
7DearbornWayne County105.611
8CantonWayne County99.714
9MacombMacomb County95.099
10LivoniaWayne County92.603
11TroyOakland County88.733
12Farmington HillsOakland County83.291
13WestlandWayne County82.333
14FlintGenesee County79.306
15WyomingKent County78.588
16Rochester HillsOakland County77.539
17SouthfieldOakland County76.111
18KalamazooKalamazoo County72.683
19WaterfordOakland County69.922
20NoviOakland County67.319
21West BloomfieldOakland County66.049
22PontiacOakland County62.077
23TaylorWayne County61.279
24Dearborn HeightsWayne County60.664
25St. Clair ShoresMacomb County57.872

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Michigan

Alle county’s (83) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Michigan. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Harrisville10.5561.747
Munising8.6412.370
Allegan123.1882.137
Alpena28.8531.481
Bellaire24.6981.232
Standish15.068941
L’Anse8.1692.327
Hastings63.9911.433
Bay City102.1231.146
Beulah18.568828
Saint Joseph152.4441.471
Coldwater45.9931.312
Marshall133.4081.829
Cassopolis51.6771.269
Charlevoix26.0361.078
Cheboygan25.7931.853
Sault Sainte Marie36.0814.037
Harrison31.5431.462
Saint Johns80.4321.469
Grayling13.7221.441
Escanaba36.5823.033
Iron Mountain25.8271.971
Charlotte109.5811.490
Petoskey33.7751.211
Flint401.0931.650
Gladwin26.0771.300
Bessemer14.2852.855
Traverse City96.7291.203
Ithaca41.1901.472
Hillsdale45.7381.549
Houghton37.8422.614
Bad Axe30.5302.165
Mason289.7091.440
Ionia66.5571.480
Tawas City25.2661.423
Crystal Falls11.7573.020
Mount Pleasant64.6911.483
Jackson159.5521.818
Kalamazoo263.7951.455
Kalkaska18.6931.450
Grand Rapids675.2322.199
Eagle River2.1861.399
Baldwin13.1821.470
Lapeer89.5161.676
Leland22.982899
Adrian97.7791.942
Howell197.3151.464
Newberry6.3392.329
Saint Ignace11.2362.647
Mount Clemens886.2211.242
Manistee25.6561.405
Marquette68.0644.685
Ludington29.0401.282
Big Rapids42.3201.438
Menominee22.9412.704
Midland83.7541.341
Lake City15.2741.463
Monroe156.0041.423
Stanton69.4061.827
Atlanta9.8421.416
Muskegon177.9011.305
White Cloud51.6222.173
Pontiac1.288.3372.247
Hart27.1771.394
West Branch21.1211.459
Ontonagon5.8233.395
Reed City23.5161.467
Mio8.7231.465
Gaylord26.0801.334
Grand Haven308.4591.460
Rogers City13.1281.706
Roscommon23.9141.347
Saginaw187.6882.074
Sandusky40.0832.493
Manistique8.1873.035
Corunna67.6811.375
Port Huron160.4861.869
Centreville60.9681.297
Caro52.6802.085
Paw Paw76.0711.574
Ann Arbor370.2141.829
Detroit1.769.0381.585
Cadillac34.4451.463

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.