Interactieve kaart

Kaart van Ohio

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Ohio op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Ohio om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Ohio met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de county’s van Ohio

Blinde kaart van Ohio

Kerngegevens

Hoofdstad
Columbus
Grootste stad
Columbus (938.396)
Inwoners
11.900.510 (2025)
Oppervlakte
105.824 km²
County’s van Ohio
88
County met de meeste inwoners
Franklin County (1.361.536)
County met de grootste oppervlakte
Ashtabula County, 1.819 km²
Kaart van Ohio met de grootste steden
Kaart van Ohio met de grootste steden

Over Ohio

Ohio heeft 11.900.510 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 105.824 km². Op de kaart: 88 county’s, 253 steden (city), 670 dorpen (village) en 338 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is ook de grootste stad: Columbus (938.396 inwoners). Ohio grenst aan Indiana, Kentucky, Michigan, Pennsylvania en West Virginia en aan de Canadese provincie Ontario.

Van de county’s heeft Franklin County de meeste inwoners (1.361.536 inwoners) en Vinton County de minste (12.645 inwoners); Ashtabula County is het grootst (1.819 km²) en Lake County het kleinst (594 km²).

De grootste steden van Ohio

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (1.261) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1ColumbusFranklin County938.396
2ClevelandCuyahoga County363.608
3CincinnatiHamilton County314.367
4ToledoLucas County263.423
5AkronSummit County189.691
6DaytonMontgomery County136.688
7ParmaCuyahoga County78.581
8CantonStark County69.001
9LorainLorain County65.366
10HamiltonButler County64.644
11YoungstownMahoning County58.832
12SpringfieldClark County58.281
13KetteringMontgomery County57.396
14ElyriaLorain County53.634
15MiddletownButler County52.146
16NewarkLicking County51.473
17Cuyahoga FallsSummit County50.975
18DublinFranklin County49.094
19LakewoodCuyahoga County49.027
20BeavercreekGreene County48.134
21EuclidCuyahoga County47.962
22MansfieldRichland County47.381
23MentorLake County47.010
24DelawareDelaware County46.636
25StrongsvilleCuyahoga County45.629

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Ohio

Alle county’s (88) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Ohio. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
West Union27.8651.512
Lima100.8811.043
Ashland52.5231.096
Jefferson96.7131.819
Athens63.1971.304
Wapakoneta45.9091.040
Saint Clairsville64.4341.378
Georgetown44.3971.268
Hamilton400.1281.208
Carrollton26.4751.022
Urbana38.8201.111
Springfield135.3401.025
Batavia216.9771.172
Wilmington42.3011.059
Lisbon99.3771.378
Coshocton37.1881.461
Bucyrus41.8961.041
Cleveland1.232.9251.184
Greenville51.5201.549
Defiance38.2921.066
Delaware242.0321.148
Sandusky73.296651
Lancaster169.7521.306
Washington Court House28.5521.052
Columbus1.361.5361.379
Wauseon41.8531.050
Gallipolis29.0721.208
Chardon95.6761.037
Xenia174.3221.071
Cambridge38.3791.353
Cincinnati838.4181.050
Findlay75.0341.376
Kenton30.0721.218
Cadiz14.0701.042
Napoleon27.5981.077
Hillsboro43.8231.432
Logan27.5121.091
Millersburg44.9701.095
Norwalk58.2501.275
Jackson32.8171.089
Steubenville63.5971.057
Mount Vernon64.0021.361
Painesville232.217594
Ironton55.7101.174
Newark185.5641.767
Bellefontaine46.3021.188
Elyria323.2191.270
Toledo423.347880
London46.9851.209
Youngstown224.7061.066
Marion65.1151.046
Medina185.0251.092
Pomeroy21.5871.114
Celina42.7371.198
Troy112.6341.053
Woodsfield12.9941.180
Dayton539.5981.195
McConnelsville13.6261.079
Mount Gilead36.3051.052
Zanesville87.0141.721
Caldwell14.2761.031
Port Clinton39.481660
Paulding18.7271.079
New Lexington35.9181.057
Circleville62.9781.298
Waverly27.0611.140
Ravenna163.4041.262
Eaton40.6641.099
Ottawa34.3801.250
Mansfield124.8931.283
Chillicothe76.4291.785
Fremont58.6551.057
Portsmouth71.3651.580
Tiffin54.5221.427
Sidney48.0651.056
Canton373.7711.490
Akron538.3761.069
Warren198.9721.600
New Philadelphia92.3731.470
Marysville73.4461.118
Van Wert29.0131.060
McArthur12.6451.068
Lebanon257.1811.040
Marietta58.3891.637
Wooster116.7581.437
Bryan36.5491.090
Bowling Green134.1761.598
Upper Sandusky21.5671.054

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.