Interactieve kaart

Kaart van Minnesota

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Minnesota op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Minnesota om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Minnesota met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Minnesota met steden

Kaart van de county’s van Minnesota

Blinde kaart van Minnesota

Kerngegevens

Hoofdstad
Saint Paul
Grootste stad
Minneapolis (430.324)
Inwoners
5.830.405 (2025)
Oppervlakte
206.245 km²
County’s van Minnesota
87
County met de meeste inwoners
Hennepin County (1.284.784)
County met de grootste oppervlakte
St. Louis County, 16.183 km²
Kaart van Minnesota met de grootste steden
Kaart van Minnesota met de grootste steden

Over Minnesota

Minnesota heeft 5.830.405 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 206.245 km². Op de kaart: 87 county’s, 853 steden (city) en 60 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Saint Paul, de grootste stad Minneapolis (430.324 inwoners). Minnesota grenst aan Iowa, Noord-Dakota, Wisconsin en Zuid-Dakota en aan de Canadese provincies Manitoba en Ontario.

Van de county’s heeft Hennepin County de meeste inwoners (1.284.784 inwoners) en Traverse County de minste (3.130 inwoners); St. Louis County is het grootst (16.183 km²) en Ramsey County het kleinst (394 km²).

De grootste steden van Minnesota

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (913) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1MinneapolisHennepin County430.324
2St. PaulRamsey County306.684
3RochesterOlmsted County124.292
4BloomingtonHennepin County89.034
5DuluthSt. Louis County88.330
6Brooklyn ParkHennepin County83.543
7WoodburyWashington County81.558
8LakevilleDakota County79.270
9PlymouthHennepin County78.942
10BlaineAnoka County76.603
11Maple GroveHennepin County73.893
12St. CloudStearns County72.647
13EaganDakota County67.109
14BurnsvilleDakota County65.244
15Coon RapidsAnoka County64.193
16Eden PrairieHennepin County63.075
17Apple ValleyDakota County55.248
18EdinaHennepin County54.356
19MinnetonkaHennepin County53.969
20St. Louis ParkHennepin County50.027
21ShakopeeScott County49.366
22MoorheadClay County46.533
23MankatoBlue Earth County46.529
24Cottage GroveWashington County43.604
25MaplewoodRamsey County40.717

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp.

County’s van Minnesota

Alle county’s (87) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Minnesota. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Aitkin16.2524.717
Anoka381.6051.093
Detroit Lakes35.4973.406
Bemidji47.0556.487
Foley41.7441.057
Ortonville5.0541.293
Mankato70.6341.937
New Ulm25.5171.583
Carlton36.7112.230
Chaska114.379917
Walker31.4305.236
Montevideo12.4061.505
Center City59.1421.075
Moorhead67.7342.707
Bagley8.6472.587
Grand Marais5.5223.762
Windom11.4051.658
Brainerd69.1322.586
Hastings457.7101.457
Mantorville21.3761.138
Alexandria40.1201.650
Blue Earth13.8881.845
Preston21.5402.231
Albert Lea30.4401.832
Red Wing48.1951.960
Elbow Lake6.0851.419
Minneapolis1.284.7841.435
Caledonia18.4001.430
Park Rapids22.3692.398
Cambridge44.3861.129
Grand Rapids45.4046.909
Jackson9.8571.821
Mora16.6281.351
Willmar44.7202.065
Hallock4.0312.846
International Falls11.5878.041
Madison6.7041.981
Two Harbors10.7465.463
Baudette3.7703.361
Le Center29.4531.162
Ivanhoe5.5831.390
Marshall25.6841.850
Mahnomen5.1531.445
Warren8.7984.597
Fairmont19.4401.845
Glencoe36.6311.273
Litchfield23.6031.575
Milaca27.7531.482
Little Falls34.6202.914
Austin40.9711.842
Slayton7.9421.825
Saint Peter34.2731.162
Worthington22.3381.852
Ada6.3362.261
Rochester166.7311.693
Fergus Falls61.0415.107
Thief River Falls13.6861.597
Pine City30.4723.655
Pipestone9.2601.204
Crookston30.5455.105
Glenwood11.4201.747
Saint Paul541.623394
Red Lake Falls3.9401.120
Redwood Falls15.2652.275
Olivia14.3562.546
Faribault69.9391.284
Luverne9.5241.250
Roseau15.2464.330
Shakopee159.017922
Elk River104.1941.121
Gaylord15.3561.525
Duluth200.51816.183
Saint Cloud164.1103.478
Owatonna37.4641.113
Morris9.7471.460
Benson9.7631.922
Long Prairie26.0602.448
Wheaton3.1301.486
Wabasha21.5371.354
Wadena14.3881.389
Waseca18.6881.097
Stillwater286.895996
Saint James11.4591.127
Breckenridge6.2881.945
Winona50.5231.622
Buffalo157.5591.712
Granite Falls9.4771.966

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.