Mapa interaktywna

Mapa Dakoty Północnej

Wszystkie hrabstwa, miasta i miejscowości w Dakocie Północnej na mapie, którą możesz przybliżać, z autostradami międzystanowymi, drogami federalnymi, rzekami i jeziorami. Nad mapą włączysz miejscowości i nazwy hrabstw, a po przybliżeniu zobaczysz wszystkie nazwy; kliknij dowolne hrabstwo, aby zobaczyć siedzibę, liczbę ludności i największe miejscowości.

Warstwy mapy

Wczytywanie mapy…

Mapy Dakoty Północnej do druku

Do bezpłatnego wydruku w szkole i w domu: mapa Dakoty Północnej z miastami i miejscowościami, mapa hrabstw z ich siedzibami i mapa konturowa. Pliki PDF mieszczą się na jednej stronie A4 lub US Letter.

Mapa Dakoty Północnej z miastami

Mapa Dakoty Północnej z hrabstwami

Mapa konturowa Dakoty Północnej

Najważniejsze informacje

Stolica
Bismarck
Największe miasto
Fargo (136 275)
Liczba ludności
799 358 (2025)
Powierzchnia
178 694 km²
Hrabstwa Dakoty Północnej
53
Hrabstwo: najwięcej mieszkańców
Cass County (201 794)
Hrabstwo: największa powierzchnia
McKenzie County, 7149 km²
Mapa Dakoty Północnej z największymi miastami
Mapa Dakoty Północnej z największymi miastami

O Dakocie Północnej

Dakota Północna liczy 799 358 mieszkańców (szacunek na 2025 rok) i zajmuje 178 694 km² lądu. Na mapie: 53 hrabstwa, 355 miast (cities) i 51 miejscowości statystycznych (census-designated places). Stolicą jest Bismarck, a największym miastem – Fargo (136 275 mieszkańców). Sąsiedzi Dakoty Północnej: Dakota Południowa, Minnesota i Montana oraz kanadyjskie prowincje Saskatchewan i Manitoba.

Najludniejsze hrabstwo to Cass County (201 794 mieszkańców), a najmniej ludne – Slope County (628 mieszkańców). Największe hrabstwo pod względem powierzchni to McKenzie County (7149 km²), a najmniejsze – Eddy County (1632 km²).

Największe miasta w Dakocie Północnej

25 najludniejszych miast i miejscowości. Wszystkie (406) znajdziesz na mapie powyżej: włącz miejscowości i przybliż mapę.

#MiastoHrabstwoLudność
1FargoCass County136 275
2BismarckBurleigh County77 963
3Grand ForksGrand Forks County60 365
4MinotWard County47 308
5West FargoCass County41 175
6WillistonWilliams County29 522
7DickinsonStark County25 870
8MandanMorton County25 061
9JamestownStutsman County15 688
10WahpetonRichland County8141
11Devils LakeRamsey County7333
12HoraceCass County7001
13Valley CityBarnes County6430
14Watford CityMcKenzie County6378
15Minot AFBWard County5017*
16LincolnBurleigh County4493
17GraftonWalsh County4023
18BeulahMercer County3077
19New TownMountrail County2715
20CasseltonCass County2485
21RugbyPierce County2412
22HazenMercer County2314
23TiogaWilliams County2221
24LisbonRansom County2184
25StanleyMountrail County2181

Liczba ludności to szacunki US Census Bureau na lipiec 2025 roku w granicach miasta lub miejscowości; * miejscowości statystyczne (census-designated places), które nie mają własnych władz ani szacunków, podają liczbę ludności ze spisu z 2020 roku.

Hrabstwa Dakoty Północnej

Wszystkie 53 hrabstwa z siedzibami. Wybierz jedno z listy, aby pokazać je na mapie.

Hrabstwa Dakoty Północnej. Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować, albo nazwę, aby pokazać ją na mapie.
Hettinger22752558
Valley City10 5733863
Minnewaukan57593596
Medora10712975
Bottineau62844322
Bowman27623009
Bowbells21322858
Bismarck103 2514229
Fargo201 7944571
Langdon34973857
Ellendale48952931
Crosby21103266
Manning40585202
New Rockford23291632
Linton32153907
Carrington32121642
Beach18082592
Grand Forks74 5013720
Carson22064297
Cooperstown22391835
Mott24922932
Steele23933499
La Moure41352968
Napoleon18592571
Towner51304853
Ashley24512524
Watford City15 1927149
Washburn97405466
Stanton84412701
Mandan34 6014988
Stanley93954727
Lakota29632543
Center18981871
Cavalier65682897
Rugby38382637
Devils Lake11 5303070
Lisbon56172234
Mohall23312272
Wahpeton16 7313718
Rolla11 6882339
Forman37112223
McClusky12962518
Fort Yates36672834
Amidon6283148
Dickinson34 0133457
Finley17971844
Jamestown21 4145755
Cando20402655
Hillsboro79202232
Grafton10 1793319
Minot68 2335214
Fessenden37293291
Williston41 7675381

Ćwicz geografię USA

Źródła

  • Hrabstwa, granice stanów, położenie miast i miejscowości oraz drogi: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files i drogi TIGER/Line (2023).
  • Liczba ludności: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; miejscowości statystyczne (census-designated places): spis z 2020 roku.
  • Siedziby i lata utworzenia hrabstw: National Association of Counties (NACo), County Explorer.