Interactieve kaart

Kaart van Zuid-Carolina

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van Zuid-Carolina op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Zuid-Carolina om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Zuid-Carolina met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Zuid-Carolina met steden

Kaart van de county’s van Zuid-Carolina

Blinde kaart van Zuid-Carolina

Kerngegevens

Hoofdstad
Columbia
Grootste stad
Charleston (159.423)
Inwoners
5.570.274 (2025)
Oppervlakte
77.866 km²
County’s van Zuid-Carolina
46
County met de meeste inwoners
Greenville County (583.125)
County met de grootste oppervlakte
Horry County, 2.935 km²
Kaart van Zuid-Carolina met de grootste steden
Kaart van Zuid-Carolina met de grootste steden

Over Zuid-Carolina

Zuid-Carolina heeft 5.570.274 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 77.866 km². Op de kaart: 46 county’s, 69 steden (city), 202 towns en 204 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Columbia, de grootste stad Charleston (159.423 inwoners). Zuid-Carolina grenst aan Georgia en Noord-Carolina.

Van de county’s heeft Greenville County de meeste inwoners (583.125 inwoners) en Allendale County de minste (7.355 inwoners); Horry County is het grootst (2.935 km²) en McCormick County het kleinst (930 km²).

De grootste steden van Zuid-Carolina

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (475) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1CharlestonCharleston County159.423
2ColumbiaRichland County147.035
3North CharlestonCharleston County129.245
4Mount PleasantCharleston County95.469
5Rock HillYork County75.911
6GreenvilleGreenville County75.310
7SummervilleDorchester County53.177
8Goose CreekBerkeley County52.010
9GreerGreenville County50.007
10SumterSumter County43.094
11FlorenceFlorence County41.231
12Myrtle BeachHorry County40.937
13SpartanburgSpartanburg County39.978
14Fort MillYork County38.673
15Hilton Head IslandBeaufort County38.196
16BlufftonBeaufort County36.807
17AikenAiken County33.808
18MauldinGreenville County31.465
19AndersonAnderson County31.323
20ConwayHorry County30.627
21SimpsonvilleGreenville County28.459
22EasleyPickens County27.319
23North AugustaAiken County26.982
24LexingtonLexington County25.729
25Carolina ForestHorry County23.342*

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van Zuid-Carolina

Alle county’s (46) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Zuid-Carolina. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Abbeville24.8361.272
Aiken181.5152.773
Allendale7.3551.057
Anderson219.9301.849
Bamberg12.7961.019
Barnwell20.6531.420
Beaufort204.4331.492
Moncks Corner274.6662.859
Saint Matthews14.188987
Charleston436.2002.378
Gaffney58.2751.018
Chester33.0011.504
Chesterfield44.7402.069
Manning31.0431.573
Walterboro39.3822.736
Darlington62.8881.452
Dillon27.4581.049
Saint George178.3971.472
Edgefield29.8081.297
Winnsboro20.3401.778
Florence138.5042.073
Georgetown65.9122.107
Greenville583.1252.036
Greenwood70.3791.180
Hampton18.1741.450
Conway427.5512.935
Ridgeland38.5331.697
Camden73.1661.882
Lancaster114.2961.422
Laurens71.8481.846
Bishopville15.7301.062
Lexington317.5881.810
Marion28.2421.267
Bennettsville25.4881.243
McCormick10.215930
Newberry39.5611.632
Walhalla83.7751.623
Orangeburg83.1772.866
Pickens139.1981.287
Columbia434.9561.961
Saluda19.6801.173
Spartanburg380.8572.094
Sumter105.0671.723
Union26.7991.330
Kingstree29.6622.419
York306.8871.764

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.