Interactieve kaart

Kaart van de staat New York

Bekijk alle county’s, steden en dorpen van de staat New York op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de interstate highways, de federale wegen (US Routes), de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om de hoofdplaats, het inwonertal en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat New York om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat New York met steden en dorpen, de kaart van de county’s met hun hoofdplaatsen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat New York met steden

Kaart van de county’s van de staat New York

Blinde kaart van de staat New York

Kerngegevens

Hoofdstad
Albany
Grootste stad
New York (8.584.629)
Inwoners
20.002.427 (2025)
Oppervlakte
122.049 km²
County’s van de staat New York
62
County met de meeste inwoners
Kings County (2.653.963)
County met de grootste oppervlakte
St. Lawrence County, 6.940 km²
Kaart van de staat New York met de grootste steden
Kaart van de staat New York met de grootste steden

Over de staat New York

De staat New York heeft 20.002.427 inwoners (schatting 2025) en een landoppervlakte van 122.049 km². Op de kaart: 62 county’s, 62 steden (city), 532 dorpen (village) en 697 census-designated places (plaatsen zonder eigen bestuur). De hoofdstad is Albany, de grootste stad New York (8.584.629 inwoners). De staat New York grenst aan Connecticut, Massachusetts, New Jersey, Pennsylvania en Vermont en aan de Canadese provincies Ontario en Quebec.

Van de county’s heeft Kings County de meeste inwoners (2.653.963 inwoners) en Hamilton County de minste (5.006 inwoners); St. Lawrence County is het grootst (6.940 km²) en New York County het kleinst (59 km²).

De grootste steden van de staat New York

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (1.291) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1New YorkKings County8.584.629
2BuffaloErie County274.613
3YonkersWestchester County212.603
4RochesterMonroe County206.108
5SyracuseOnondaga County144.896
6AlbanyAlbany County101.698
7New RochelleWestchester County85.864
8CheektowagaErie County76.829*
9Mount VernonWestchester County72.304
10SchenectadySchenectady County69.471
11UticaOneida County62.978
12White PlainsWestchester County62.871
13BrentwoodSuffolk County62.387*
14HempsteadNassau County59.819
15Tonawanda TownErie County57.431*
16LevittownNassau County51.758*
17IrondequoitMonroe County51.043*
18TroyRensselaer County50.912
19Niagara FallsNiagara County47.255
20Kiryas JoelOrange County47.147
21BinghamtonBroome County46.418
22West SenecaErie County45.500*
23FreeportNassau County44.174
24HicksvilleNassau County43.869*
25West BabylonSuffolk County43.213*

Inwonertal: schattingen van het US Census Bureau voor juli 2025, binnen de grenzen van de stad of het dorp; * de census-designated places, die geen eigen bestuur en geen eigen schattingen hebben, staan met hun inwonertal van de volkstelling van 2020.

County’s van de staat New York

Alle county’s (62) met hun hoofdplaats. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van de staat New York. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Albany321.2251.354
Belmont46.8002.666
1.406.332109
Binghamton195.7361.828
Little Valley75.3903.388
Auburn74.3651.791
Mayville124.1262.746
Elmira80.4151.055
Norwich45.7152.314
Plattsburgh78.1382.688
Hudson60.1681.644
Cortland45.8501.292
Delhi44.3053.736
Poughkeepsie300.7082.061
Buffalo946.7412.701
Elizabethtown36.4384.647
Malone46.5004.220
Johnstown52.2161.283
Batavia58.4161.277
Catskill47.2381.676
Lake Pleasant5.0064.448
Herkimer59.2193.653
Watertown111.5403.284
2.653.963180
Lowville26.4793.306
Geneseo61.4381.636
Wampsville67.1201.696
Rochester750.5061.701
Fonda50.0461.044
Mineola1.398.939737
New York City1.664.86259
Lockport208.9121.353
Utica226.3923.140
Syracuse466.5842.016
Canandaigua113.1301.668
Goshen417.6692.103
Albion39.8251.013
Oswego118.5692.465
Cooperstown60.5892.594
Carmel99.028596
2.358.182282
Troy160.5101.690
501.290149
New City357.397450
Ballston Spa241.3432.098
Schenectady162.581530
Schoharie30.1761.611
Watkins Glen16.924850
Waterloo32.883838
Canton105.4886.940
Bath91.8553.601
Riverhead1.546.0902.359
Monticello80.5862.507
Owego47.4531.344
Ithaca104.0471.229
Kingston183.3302.912
Queensbury65.0202.246
Fort Edward59.3532.153
Lyons91.2501.564
White Plains1.015.7431.116
Warsaw39.7411.535
Penn Yan24.547876

Oefen de topografie van de Verenigde Staten

Bronnen

  • County’s, de grenzen van de staten, de ligging van de steden en dorpen en de wegen: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files, Gazetteer Files en TIGER/Line-wegen (2023).
  • Inwonertal: US Census Bureau, Population Estimates, Vintage 2025; census-designated places: volkstelling van 2020.
  • Hoofdplaatsen en jaren van oprichting van de county’s: National Association of Counties (NACo), County Explorer.