Interactieve kaart

Wereldkaart

Alle landen van de wereld op één kaart waarop je kunt zoomen. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands (de png toont ook alle hoofdsteden; de kleinste landen zijn genummerd, met een legenda), of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
197
Grootste land
Rusland, 17.098.242 km²
Kleinste land
Vaticaanstad, 0,44 km²
Land met de meeste inwoners
India (1.419.316.933)
Hoogste berg
Mount Everest, 8.849 m
Langste rivier
Nijl, 6.650 km
Wereldkaart: alle landen met naam
Wereldkaart: alle landen met naam

Leer de kaart van de wereld

De wereld in cijfers

De wereld heeft 197 landen, met samen ongeveer 8,11 miljard inwoners op 134.113.487 km².

Het grootste land is Rusland, met 17.098.242 km², ongeveer 13% van het totaal; het kleinste is Vaticaanstad, met 0,44 km².

India is het land met de meeste inwoners, ongeveer 1,42 miljard (17% van het totaal), en Vaticaanstad het land met de minste, ongeveer 1.000. Het dichtstbevolkte land is Monaco, met ongeveer 16.024 inwoners per km².

45 van de 197 landen liggen niet aan zee: Afghanistan, Andorra, Armenië, Azerbeidzjan, Belarus, Bhutan, Bolivia, Botswana, Burkina Faso, Burundi, de Centraal-Afrikaanse Republiek, Eswatini, Ethiopië, Hongarije, Kazachstan, Kirgizië, Kosovo, Laos, Lesotho, Liechtenstein, Luxemburg, Malawi, Mali, Moldavië, Mongolië, Nepal, Niger, Noord-Macedonië, Oeganda, Oezbekistan, Oostenrijk, Paraguay, Rwanda, San Marino, Servië, Slowakije, Tadzjikistan, Tsjaad, Tsjechië, Turkmenistan, Vaticaanstad, Zambia, Zimbabwe, Zuid-Soedan en Zwitserland.

Landen van de wereld en hun hoofdsteden

Alle 197 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

De wereld: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Kaboel49.474.805652.230
Tirana2.551.83728.748
Algiers47.735.6852.381.740
Andorra la Vella85.370468
Luanda38.984.7961.246.700
Saint John’s102.634443
Buenos Aires45.418.0982.780.400
Jerevan2.963.83729.743
Canberra27.490.9217.741.220
Bakoe10.694.37086.600
Nassau415.30613.880
Manama1.566.888760
Dhaka174.370.536148.460
Bridgetown304.139430
Minsk9.460.972207.600
Brussel11.960.17030.528
Belmopan421.96022.966
Porto-Novo15.186.090112.622
Thimphu892.87738.394
La Paz12.436.1031.098.581
Sarajevo3.653.49951.197
Gaborone2.521.534581.730
Brasilia221.359.3878.515.770
Bandar Seri Begawan491.9005.765
Sofia6.737.997110.879
Ouagadougou23.490.300274.200
Gitega13.590.10227.830
Phnom-Penh17.230.333181.035
Ottawa39.187.1559.984.670
Bangui5.750.570622.984
Santiago19.091.343756.102
Peking1.407.181.2099.596.960
Bogota49.842.2981.138.910
Moroni911.7072.235
San José5.304.93251.100
Havana10.059.519110.860
Nicosia1.332.2939.251
Kinshasa119.038.8252.344.858
Kopenhagen6.051.49143.094
Djibouti1.013.70323.200
Roseau74.661751
Santo Domingo10.899.29248.670
Berlijn84.012.284357.022
Quito18.479.841283.561
Caïro112.870.4571.001.450
San Salvador6.334.72321.041
Malabo1.795.83428.051
Asmara6.416.435117.600
Tallinn1.340.47845.228
Lobamba1.137.26817.364
Addis Abeba121.372.6321.104.300
Suva951.61118.274
Manilla118.277.063300.000
Helsinki5.550.449338.145
Parijs68.512.806643.801
Libreville2.513.738267.667
Banjul2.523.32711.300
Tbilisi4.900.96169.700
Accra35.336.133238.533
Saint George’s114.621344
Athene10.424.536131.957
Guatemala-Stad18.255.216108.889
Conakry14.374.590245.857
Bissau2.132.32536.125
Georgetown794.099214.969
Port-au-Prince11.898.81227.750
Tegucigalpa9.529.188112.090
Boedapest9.855.74593.028
Dublin5.233.46170.273
Reykjavik364.036103.000
New Delhi1.419.316.9333.287.263
Jakarta283.587.0971.904.569
Bagdad42.917.742438.317
Teheran89.177.3571.648.195
Jeruzalem9.402.61721.937
Rome60.924.851301.340
Yamoussoukro31.855.971322.463
Kingston2.938.50310.991
Tokio123.201.945377.915
Sanaa34.505.496527.968
Amman11.312.50789.342
Praia611.0144.033
Yaoundé31.518.954475.440
Astana20.432.6622.724.900
Nairobi55.751.717580.367
Bisjkek6.219.751199.951
Zuid-Tarawa116.545811
Koeweit-Stad3.172.51117.818
Pristina1.977.09310.887
Zagreb4.071.20856.594
Vientiane7.953.556236.800
Maseru2.222.96230.355
Riga1.888.43964.589
Beiroet5.364.48210.400
Monrovia5.563.541111.369
Tripoli7.361.2631.759.540
Vaduz40.547160
Vilnius2.815.68765.300
Luxemburg671.2542.586
Antananarivo31.345.040587.041
Lilongwe21.763.309118.484
Malé388.858298
Kuala Lumpur34.905.275329.847
Bamako22.634.4231.240.192
Valletta521.828316
Rabat37.387.585716.550
Majuro82.011181
Nouakchott5.202.1091.030.700
Port Louis1.311.3752.040
Mexico-Stad130.739.9271.964.375
Palikir99.603702
Chisinau3.578.93033.851
Monaco32.0472
Ulaanbaatar3.281.6761.564.116
Podgorica599.84913.812
Maputo34.206.144799.380
Naypyidaw57.931.718676.578
Windhoek2.852.777824.292
Yaren9.93021
Amsterdam17.833.88541.543
Kathmandu31.334.402147.181
Managua6.739.380130.370
Wellington5.161.211268.838
Niamey27.322.5551.267.000
Abuja244.344.065923.768
Pyongyang26.402.841120.538
Skopje2.137.55625.713
Oslo5.509.733323.802
Kampala50.863.850241.038
Kyiv35.661.826603.550
Tasjkent37.015.151447.400
Masqat3.969.824309.500
Dili1.404.78514.874
Wenen9.174.39083.871
Islamabad257.047.044796.095
Ngerulmud21.947459
Ramallah5.495.2066.220
Panama-Stad4.536.00875.420
Port Moresby10.273.996462.840
Asunción7.604.044406.752
Lima32.768.6141.285.216
Warschau38.746.310312.685
Lissabon10.194.27792.090
Doha2.568.42611.586
Brazzaville6.097.665342.000
Boekarest18.148.155238.391
Moskou140.134.27917.098.242
Kigali13.623.30226.338
Basseterre55.434261
Castries168.462616
Kingstown100.647389
Honiara738.77428.896
Apia210.2232.831
San Marino35.29161
São Tomé223.561964
Riyad36.544.4312.149.690
Dakar18.847.519196.722
Belgrado6.652.21277.474
Victoria98.187455
Freetown9.331.20371.740
Singapore6.080.545719
Ljubljana2.097.89320.273
Bratislava5.563.64949.035
Khartoem50.467.2781.861.484
Mogadishu20.324.160637.657
Madrid47.280.433505.370
Sri Jayawardenepura Kotte22.050.56165.610
Paramaribo653.605163.820
Damascus24.261.882187.437
Doesjanbe10.593.876144.100
Taipei23.600.77635.980
Dodoma69.145.464947.300
Bangkok70.025.248513.120
Lomé9.143.43956.785
Nuku’alofa104.519747
Port of Spain1.410.1705.128
N’Djamena19.674.0041.284.000
Praag10.838.70378.867
Tunis11.962.995163.610
Ankara84.625.585783.562
Asjchabad5.744.151488.100
Funafuti11.82426
Montevideo3.449.444176.215
Port Vila318.00712.189
Vaticaanstad1.0000,44
Caracas31.755.435912.050
Londen68.751.311243.610
Abu Dhabi10.093.59383.600
Washington D.C.338.016.2599.833.517
Hanoi106.688.169331.210
Lusaka22.021.971752.618
Harare17.472.752390.757
Pretoria61.089.9261.219.090
Seoel51.486.34399.720
Juba12.703.714644.329
Stockholm10.643.745450.295
Bern8.925.74141.277

De kaart telt 197 landen: de 193 lidstaten van de VN, Vaticaanstad, Palestina, Kosovo en Taiwan, net als in al onze quizzen. Gebieden zoals Groenland en Puerto Rico zijn grijs.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.