Interactieve kaart

Kaart van Europa

De 47 landen van Europa op een kaart waarop je kunt zoomen, van IJsland tot Rusland. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
47
Grootste land
Rusland, 17.098.242 km²
Kleinste land
Vaticaanstad, 0,44 km²
Land met de meeste inwoners
Rusland (140.134.279)
Hoogste berg
Elbroes, 5.642 m
Langste rivier
Wolga, 3.531 km
Kaart van Europa: alle landen met naam
Kaart van Europa: alle landen met naam

Leer de kaart van Europa

Europa in cijfers

Europa heeft 47 landen, met samen ongeveer 827 miljoen inwoners op 23.883.367 km².

Het grootste land is Rusland, met 17.098.242 km², ongeveer 72% van het totaal; het kleinste is Vaticaanstad, met 0,44 km².

Rusland is het land met de meeste inwoners, ongeveer 140 miljoen (17% van het totaal), en Vaticaanstad het land met de minste, ongeveer 1.000. Het dichtstbevolkte land is Monaco, met ongeveer 16.024 inwoners per km².

15 van de 47 landen liggen niet aan zee: Andorra, Belarus, Hongarije, Kosovo, Liechtenstein, Luxemburg, Moldavië, Noord-Macedonië, Oostenrijk, San Marino, Servië, Slowakije, Tsjechië, Vaticaanstad en Zwitserland.

Landen van Europa en hun hoofdsteden

Alle 47 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

Europa: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Tirana2.551.83728.748
Andorra la Vella85.370468
Minsk9.460.972207.600
Brussel11.960.17030.528
Sarajevo3.653.49951.197
Sofia6.737.997110.879
Nicosia1.332.2939.251
Kopenhagen6.051.49143.094
Berlijn84.012.284357.022
Tallinn1.340.47845.228
Helsinki5.550.449338.145
Parijs68.512.806643.801
Athene10.424.536131.957
Boedapest9.855.74593.028
Dublin5.233.46170.273
Reykjavik364.036103.000
Rome60.924.851301.340
Pristina1.977.09310.887
Zagreb4.071.20856.594
Riga1.888.43964.589
Vaduz40.547160
Vilnius2.815.68765.300
Luxemburg671.2542.586
Valletta521.828316
Chisinau3.578.93033.851
Monaco32.0472
Podgorica599.84913.812
Amsterdam17.833.88541.543
Skopje2.137.55625.713
Oslo5.509.733323.802
Kyiv35.661.826603.550
Wenen9.174.39083.871
Warschau38.746.310312.685
Lissabon10.194.27792.090
Boekarest18.148.155238.391
Moskou140.134.27917.098.242
San Marino35.29161
Belgrado6.652.21277.474
Ljubljana2.097.89320.273
Bratislava5.563.64949.035
Madrid47.280.433505.370
Praag10.838.70378.867
Ankara84.625.585783.562
Vaticaanstad1.0000,44
Londen68.751.311243.610
Stockholm10.643.745450.295
Bern8.925.74141.277
Ook ingekleurd op de kaart: landen die in twee regio’s liggen
Jerevan2.963.83729.743
Bakoe10.694.37086.600
Tbilisi4.900.96169.700
Astana20.432.6622.724.900

De 47 zijn de landen uit onze quizzen over Europa, met Rusland, Turkije, Cyprus en Kosovo. Kazachstan, Georgië, Azerbeidzjan en Armenië, die in Europa en Azië liggen of afhankelijk van de definitie bij het ene of het andere werelddeel horen, zijn op de kaart ingekleurd en staan na de 47; onze quizzen tellen ze bij Azië, dus de cijfers hierboven tellen ze niet mee.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.