Interactieve kaart

Kaart van het Midden-Oosten

De 17 landen van het Midden-Oosten op een kaart waarop je kunt zoomen, van Egypte en Turkije tot Iran en het Arabisch Schiereiland. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
17
Grootste land
Saoedi-Arabië, 2.149.690 km²
Kleinste land
Bahrein, 760 km²
Land met de meeste inwoners
Egypte (112.870.457)
Hoogste berg
Damavand, 5.610 m
Langste rivier
Eufraat, 2.800 km
Kaart van het Midden-Oosten: alle landen met naam
Kaart van het Midden-Oosten: alle landen met naam

Leer de kaart van het Midden-Oosten

Het Midden-Oosten in cijfers

Het Midden-Oosten heeft 17 landen, met samen ongeveer 479 miljoen inwoners op 7.297.033 km².

Het grootste land is Saoedi-Arabië, met 2.149.690 km², ongeveer 29% van het totaal; het kleinste is Bahrein, met 760 km².

Egypte is het land met de meeste inwoners, ongeveer 113 miljoen (24% van het totaal), en Cyprus het land met de minste, ongeveer 1,33 miljoen. Het dichtstbevolkte land is Bahrein, met ongeveer 2.062 inwoners per km².

Alle 17 landen liggen aan zee.

Landen van het Midden-Oosten en hun hoofdsteden

Alle 17 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

Het Midden-Oosten: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Manama1.566.888760
Nicosia1.332.2939.251
Caïro112.870.4571.001.450
Bagdad42.917.742438.317
Teheran89.177.3571.648.195
Jeruzalem9.402.61721.937
Sanaa34.505.496527.968
Amman11.312.50789.342
Koeweit-Stad3.172.51117.818
Beiroet5.364.48210.400
Masqat3.969.824309.500
Ramallah5.495.2066.220
Doha2.568.42611.586
Riyad36.544.4312.149.690
Damascus24.261.882187.437
Ankara84.625.585783.562
Abu Dhabi10.093.59383.600

Er bestaat geen officiële lijst van de landen van het Midden-Oosten. We tellen de 17 uit onze quizzen: Bahrein, Cyprus, Egypte, Irak, Iran, Israël, Jemen, Jordanië, Koeweit, Libanon, Oman, Palestina, Qatar, Saoedi-Arabië, Syrië, Turkije en de Verenigde Arabische Emiraten.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.