Interactieve kaart

Kaart van Azië

De 47 landen van Azië op een kaart waarop je kunt zoomen, van de Kaukasus en Arabië tot Japan en Indonesië. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
47
Grootste land
China, 9.596.960 km²
Kleinste land
Maldiven, 298 km²
Land met de meeste inwoners
India (1.419.316.933)
Hoogste berg
Mount Everest, 8.849 m
Langste rivier
Jangtsekiang, 6.300 km
Kaart van Azië: alle landen met naam
Kaart van Azië: alle landen met naam

Leer de kaart van Azië

Azië in cijfers

Azië heeft 47 landen, met samen ongeveer 4,67 miljard inwoners op 31.118.541 km².

Het grootste land is China, met 9.596.960 km², ongeveer 31% van het totaal; het kleinste is de Maldiven, met 298 km².

India is het land met de meeste inwoners, ongeveer 1,42 miljard (30% van het totaal), en de Maldiven het land met de minste, ongeveer 388.858. Het dichtstbevolkte land is Singapore, met ongeveer 8.457 inwoners per km².

12 van de 47 landen liggen niet aan zee: Afghanistan, Armenië, Azerbeidzjan, Bhutan, Kazachstan, Kirgizië, Laos, Mongolië, Nepal, Oezbekistan, Tadzjikistan en Turkmenistan.

Landen van Azië en hun hoofdsteden

Alle 47 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

Azië: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Kaboel49.474.805652.230
Jerevan2.963.83729.743
Bakoe10.694.37086.600
Manama1.566.888760
Dhaka174.370.536148.460
Thimphu892.87738.394
Bandar Seri Begawan491.9005.765
Phnom-Penh17.230.333181.035
Peking1.407.181.2099.596.960
Manilla118.277.063300.000
Tbilisi4.900.96169.700
New Delhi1.419.316.9333.287.263
Jakarta283.587.0971.904.569
Bagdad42.917.742438.317
Teheran89.177.3571.648.195
Jeruzalem9.402.61721.937
Tokio123.201.945377.915
Sanaa34.505.496527.968
Amman11.312.50789.342
Astana20.432.6622.724.900
Bisjkek6.219.751199.951
Koeweit-Stad3.172.51117.818
Vientiane7.953.556236.800
Beiroet5.364.48210.400
Malé388.858298
Kuala Lumpur34.905.275329.847
Ulaanbaatar3.281.6761.564.116
Naypyidaw57.931.718676.578
Kathmandu31.334.402147.181
Pyongyang26.402.841120.538
Tasjkent37.015.151447.400
Masqat3.969.824309.500
Dili1.404.78514.874
Islamabad257.047.044796.095
Ramallah5.495.2066.220
Doha2.568.42611.586
Riyad36.544.4312.149.690
Singapore6.080.545719
Sri Jayawardenepura Kotte22.050.56165.610
Damascus24.261.882187.437
Doesjanbe10.593.876144.100
Taipei23.600.77635.980
Bangkok70.025.248513.120
Asjchabad5.744.151488.100
Abu Dhabi10.093.59383.600
Hanoi106.688.169331.210
Seoel51.486.34399.720
Ook ingekleurd op de kaart: landen die in twee regio’s liggen
Nicosia1.332.2939.251
Caïro112.870.4571.001.450
Moskou140.134.27917.098.242
Ankara84.625.585783.562

De 47 zijn de landen uit onze quizzen over Azië, met Georgië, Armenië, Azerbeidzjan, Kazachstan en Taiwan in Azië. Rusland en Turkije liggen in Europa en Azië, Egypte in Afrika en Azië, en Cyprus is een Aziatisch eiland in de Europese Unie: ze zijn op de kaart ingekleurd en staan na de 47, maar onze quizzen tellen ze bij Europa en Afrika, dus de cijfers hierboven tellen ze niet mee.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.