Interactieve kaart

Kaart van Afrika

De 54 landen van Afrika op een kaart waarop je kunt zoomen, met de eilandstaten. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
54
Grootste land
Algerije, 2.381.740 km²
Kleinste land
Seychellen, 455 km²
Land met de meeste inwoners
Nigeria (244.344.065)
Hoogste berg
Kilimanjaro, 5.895 m
Langste rivier
Nijl, 6.650 km
Kaart van Afrika: alle landen met naam
Kaart van Afrika: alle landen met naam

Leer de kaart van Afrika

Afrika in cijfers

Afrika heeft 54 landen, met samen ongeveer 1,53 miljard inwoners op 30.316.247 km².

Het grootste land is Algerije, met 2.381.740 km², ongeveer 8% van het totaal; het kleinste is de Seychellen, met 455 km².

Nigeria is het land met de meeste inwoners, ongeveer 244 miljoen (16% van het totaal), en de Seychellen het land met de minste, ongeveer 98.187. Het dichtstbevolkte land is Mauritius, met ongeveer 643 inwoners per km².

16 van de 54 landen liggen niet aan zee: Botswana, Burkina Faso, Burundi, de Centraal-Afrikaanse Republiek, Eswatini, Ethiopië, Lesotho, Malawi, Mali, Niger, Oeganda, Rwanda, Tsjaad, Zambia, Zimbabwe en Zuid-Soedan.

Landen van Afrika en hun hoofdsteden

Alle 54 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

Afrika: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Algiers47.735.6852.381.740
Luanda38.984.7961.246.700
Porto-Novo15.186.090112.622
Gaborone2.521.534581.730
Ouagadougou23.490.300274.200
Gitega13.590.10227.830
Bangui5.750.570622.984
Moroni911.7072.235
Kinshasa119.038.8252.344.858
Djibouti1.013.70323.200
Caïro112.870.4571.001.450
Malabo1.795.83428.051
Asmara6.416.435117.600
Lobamba1.137.26817.364
Addis Abeba121.372.6321.104.300
Libreville2.513.738267.667
Banjul2.523.32711.300
Accra35.336.133238.533
Conakry14.374.590245.857
Bissau2.132.32536.125
Yamoussoukro31.855.971322.463
Praia611.0144.033
Yaoundé31.518.954475.440
Nairobi55.751.717580.367
Maseru2.222.96230.355
Monrovia5.563.541111.369
Tripoli7.361.2631.759.540
Antananarivo31.345.040587.041
Lilongwe21.763.309118.484
Bamako22.634.4231.240.192
Rabat37.387.585716.550
Nouakchott5.202.1091.030.700
Port Louis1.311.3752.040
Maputo34.206.144799.380
Windhoek2.852.777824.292
Niamey27.322.5551.267.000
Abuja244.344.065923.768
Kampala50.863.850241.038
Brazzaville6.097.665342.000
Kigali13.623.30226.338
São Tomé223.561964
Dakar18.847.519196.722
Victoria98.187455
Freetown9.331.20371.740
Khartoem50.467.2781.861.484
Mogadishu20.324.160637.657
Dodoma69.145.464947.300
Lomé9.143.43956.785
N’Djamena19.674.0041.284.000
Tunis11.962.995163.610
Lusaka22.021.971752.618
Harare17.472.752390.757
Pretoria61.089.9261.219.090
Juba12.703.714644.329

De 54 landen zijn de Afrikaanse lidstaten van de VN. De Westelijke Sahara, een betwist gebied, is grijs; Egypte telt bij Afrika, met het Sinaïschiereiland.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.