Interactieve kaart

Kaart van Zuid-Amerika

De 12 landen van Zuid-Amerika op een kaart waarop je kunt zoomen, van Colombia tot Vuurland. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
12
Grootste land
Brazilië, 8.515.770 km²
Kleinste land
Suriname, 163.820 km²
Land met de meeste inwoners
Brazilië (221.359.387)
Hoogste berg
Aconcagua, 6.961 m
Langste rivier
Amazone, 6.436 km
Kaart van Zuid-Amerika: alle landen met naam
Kaart van Zuid-Amerika: alle landen met naam

Leer de kaart van Zuid-Amerika

Zuid-Amerika in cijfers

Zuid-Amerika heeft 12 landen, met samen ongeveer 444 miljoen inwoners op 17.732.346 km².

Het grootste land is Brazilië, met 8.515.770 km², ongeveer 48% van het totaal; het kleinste is Suriname, met 163.820 km².

Brazilië is het land met de meeste inwoners, ongeveer 221 miljoen (50% van het totaal), en Suriname het land met de minste, ongeveer 653.605. Het dichtstbevolkte land is Ecuador, met ongeveer 65 inwoners per km².

2 van de 12 landen liggen niet aan zee: Bolivia en Paraguay.

Landen van Zuid-Amerika en hun hoofdsteden

Alle 12 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

Zuid-Amerika: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Buenos Aires45.418.0982.780.400
La Paz12.436.1031.098.581
Brasilia221.359.3878.515.770
Santiago19.091.343756.102
Bogota49.842.2981.138.910
Quito18.479.841283.561
Georgetown794.099214.969
Asunción7.604.044406.752
Lima32.768.6141.285.216
Paramaribo653.605163.820
Montevideo3.449.444176.215
Caracas31.755.435912.050

Zuid-Amerika heeft 12 onafhankelijke landen. Frans-Guyana hoort bij Frankrijk, en de Falklandeilanden zijn een Brits overzees gebied dat Argentinië opeist.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.