Interactieve kaart

Kaart van de staat Amazonas

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Amazonas op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Amazonas om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Amazonas met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Amazonas met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Amazonas

Blinde kaart van de staat Amazonas

Kerngegevens

Hoofdstad
Manaus
Grootste stad
Manaus (2.327.101)
Inwoners
4.360.926 (2026)
Oppervlakte
1.558.704 km²
Gemeenten van de staat Amazonas
62
Gemeente met de meeste inwoners
Manaus (2.327.101)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Barcelos, 122.453 km²
Kaart van de staat Amazonas met de grootste steden
Kaart van de staat Amazonas met de grootste steden

Over de staat Amazonas

De staat Amazonas telt 4.360.926 inwoners (2026) op een oppervlakte van 1.558.704 km² en is verdeeld in 62 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Manaus (2.327.101 inwoners). De staat Amazonas grenst aan Acre, Mato Grosso, Pará, Rondônia, Roraima, Colombia, Peru en Venezuela.

Van de gemeenten heeft Manaus de meeste inwoners (2.327.101 inwoners) en Japurá de minste (9.527 inwoners); Barcelos is het grootst (122.453 km²) en Iranduba het kleinst (2.332 km²).

De grootste steden van de staat Amazonas

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (62) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1ManausManaus2.327.101
2ItacoatiaraItacoatiara115.218
3ManacapuruManacapuru113.042
4ParintinsParintins101.754
5TeféTefé81.046
6TabatingaTabatinga74.384
7CoariCoari73.403
8IrandubaIranduba70.248
9MauésMaués67.021
10HumaitáHumaitá64.390
11ManicoréManicoré58.557
12São Gabriel da CachoeiraSão Gabriel da Cachoeira58.359
13LábreaLábrea50.040
14AutazesAutazes46.641
15Benjamin ConstantBenjamin Constant41.261
16Boca do AcreBoca do Acre39.176
17EirunepéEirunepé36.027
18São Paulo de OlivençaSão Paulo de Olivença35.619
19BorbaBorba34.836
20BarreirinhaBarreirinha34.025
21Presidente FigueiredoPresidente Figueiredo33.580
22CareiroCareiro32.289
23CarauariCarauari31.383
24Santo Antônio do IçáSanto Antônio do Içá30.987
25JutaíJutaí28.712

De inwonertallen zijn schattingen van de vaste bevolking door het IBGE op 1 juli 2026; de 62 gemeenten tellen op tot de 4.360.926 van de staat. De plaatsen zijn de hoofdplaatsen van de gemeenten met het inwonertal van de hele gemeente, landelijke districten inbegrepen.

Gemeenten van de staat Amazonas

Alle 62 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Amazonas. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Gemeente16.9385.965
Gemeente11.6334.658
Gemeente9.9812.383
Gemeente18.1356.085
Gemeente21.97153.617
Gemeente15.92076.313
Gemeente46.6417.565
Gemeente17.805122.453
Gemeente34.0255.659
Gemeente41.2619.100
Gemeente22.84217.416
Gemeente27.0522.614
Gemeente39.17621.950
Gemeente34.83644.644
Gemeente14.9809.744
Gemeente18.32733.672
Gemeente31.38325.772
Gemeente32.2896.100
Gemeente20.0812.656
Gemeente73.40357.894
Gemeente24.62719.038
Gemeente36.02715.189
Gemeente18.0627.420
Gemeente28.49112.164
Gemeente14.3567.427
Gemeente64.39033.114
Gemeente25.79212.438
Gemeente70.2482.332
Gemeente115.2188.882
Gemeente12.15025.509
Gemeente11.0904.288
Gemeente9.52755.964
Gemeente11.10619.300
Gemeente28.71268.971
Gemeente50.04068.350
Gemeente113.0427.319
Gemeente15.9024.017
Gemeente2.327.10111.279
Gemeente58.55748.430
Gemeente15.71616.806
Gemeente67.02139.974
Gemeente21.39414.077
Gemeente27.9655.573
Gemeente16.64837.755
Gemeente25.50641.383
Gemeente101.7546.044
Gemeente20.33041.637
Gemeente33.58025.028
Gemeente25.3425.812
Gemeente13.72462.470
Gemeente30.98712.482
Gemeente58.359108.700
Gemeente35.61919.616
Gemeente12.41510.712
Gemeente12.8273.723
Gemeente74.3843.279
Gemeente20.84984.698
Gemeente81.04623.835
Gemeente20.4176.337
Gemeente15.81510.323
Gemeente19.73827.851
Gemeente26.3732.898

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: IBGE (Braziliaans Instituut voor Geografie en Statistiek), Malha Municipal 2025, de gemeente- en staatsgrenzen van 2025, met de oppervlakte van de gemeenten (geoftp.ibge.gov.br).
  • Inwonertal: IBGE, Estimativas da População, geschatte vaste bevolking op 1 juli 2026, per gemeente (SIDRA-tabel 6579); namen van de gemeenten: IBGE Localidades API.
  • Ligging van de plaatsen (de hoofdplaatsen van de gemeenten): IBGE, Localidades do Brasil 2022.
  • Federale hoofdwegen (BR-xxx), rivieren, meren en stuwmeren: IBGE, Base Cartográfica Contínua do Brasil 1:250 000 (BC250), editie 2025.