Interactieve kaart

Kaart van de staat Rondônia

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Rondônia op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Rondônia om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Rondônia met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Rondônia met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Rondônia

Blinde kaart van de staat Rondônia

Kerngegevens

Hoofdstad
Porto Velho
Grootste stad
Porto Velho (520.379)
Inwoners
1.757.338 (2026)
Oppervlakte
237.753 km²
Gemeenten van de staat Rondônia
52
Gemeente met de meeste inwoners
Porto Velho (520.379)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Porto Velho, 34.090 km²
Kaart van de staat Rondônia met de grootste steden
Kaart van de staat Rondônia met de grootste steden

Over de staat Rondônia

De staat Rondônia telt 1.757.338 inwoners (2026) op een oppervlakte van 237.753 km² en is verdeeld in 52 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Porto Velho (520.379 inwoners). De staat Rondônia grenst aan Acre, Amazonas, Mato Grosso en Bolivia.

Van de gemeenten heeft Porto Velho de meeste inwoners (520.379 inwoners) en Pimenteiras do Oeste de minste (2.308 inwoners); Porto Velho is het grootst (34.090 km²) en Teixeirópolis het kleinst (460 km²).

De grootste steden van de staat Rondônia

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (52) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1Porto VelhoPorto Velho520.379
2Ji-ParanáJi-Paraná140.800
3VilhenaVilhena110.708
4AriquemesAriquemes109.731
5CacoalCacoal98.884
6Rolim de MouraRolim de Moura63.336
7JaruJaru55.774
8Guajará-MirimGuajará-Mirim43.633
9Pimenta BuenoPimenta Bueno39.377
10Ouro Preto do OesteOuro Preto do Oeste38.686
11Machadinho D’OesteMachadinho D’Oeste34.229
12Espigão D’OesteEspigão D’Oeste32.960
13BuritisBuritis30.573
14Nova MamoréNova Mamoré28.894
15Candeias do JamariCandeias do Jamari24.454
16Alta Floresta D’OesteAlta Floresta D’Oeste22.724
17São Miguel do GuaporéSão Miguel do Guaporé22.343
18Presidente MédiciPresidente Médici20.372
19São Francisco do GuaporéSão Francisco do Guaporé17.601
20Alto ParaísoAlto Paraíso17.471
21CerejeirasCerejeiras16.957
22Colorado do OesteColorado do Oeste16.432
23Nova Brasilândia D’OesteNova Brasilândia D’Oeste16.251
24CujubimCujubim15.872
25Alvorada D’OesteAlvorada D’Oeste13.611

Het inwonertal is de schatting van het IBGE van de woonbevolking op 1 juli 2026; de 52 gemeenten tellen op tot de 1.757.338 van de staat. Plaatsen zijn de hoofdplaatsen van de gemeenten met het inwonertal van de hele gemeente, landelijke districten inbegrepen.

Gemeenten van de staat Rondônia

Alle 52 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Rondônia. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Gemeente22.7247.067
Gemeente12.2133.958
Gemeente17.4712.652
Gemeente13.6113.029
Gemeente109.7314.426
Gemeente30.5733.266
Gemeente5.6401.314
Gemeente4.2421.962
Gemeente98.8843.793
Gemeente8.9723.442
Gemeente24.4546.844
Gemeente3.445893
Gemeente16.9572.783
Gemeente10.2505.117
Gemeente16.4321.451
Gemeente7.9383.060
Gemeente13.4994.987
Gemeente15.8723.864
Gemeente32.9604.518
Gemeente8.2645.067
Gemeente43.63324.857
Gemeente9.2474.082
Gemeente55.7742.944
Gemeente140.8006.897
Gemeente34.2298.509
Gemeente6.389798
Gemeente9.5791.192
Gemeente12.1001.931
Gemeente16.2511.703
Gemeente28.89410.071
Gemeente6.506807
Gemeente7.894843
Gemeente38.6861.970
Gemeente4.3562.549
Gemeente39.3776.241
Gemeente2.3086.015
Gemeente520.37934.090
Gemeente20.3721.758
Gemeente3.259606
Gemeente3.7811.718
Gemeente63.3361.458
Gemeente7.7981.198
Gemeente5.571542
Gemeente17.60110.949
Gemeente22.3436.790
Gemeente12.9734.444
Gemeente4.507460
Gemeente8.3832.197
Gemeente11.254832
Gemeente8.1783.135
Gemeente6.740966
Gemeente110.70811.709

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: IBGE (Braziliaans Instituut voor Geografie en Statistiek), Malha Municipal 2025, de gemeente- en staatsgrenzen van 2025, met de oppervlakte van de gemeenten (geoftp.ibge.gov.br).
  • Bevolking: IBGE, Estimativas da População, geschatte woonbevolking op 1 juli 2026, per gemeente (SIDRA-tabel 6579); namen van de gemeenten: IBGE Localidades API.
  • Ligging van de plaatsen (de gemeentelijke hoofdplaatsen): IBGE, Localidades do Brasil 2022.
  • Federale hoofdwegen (BR-xxx), rivieren, meren en stuwmeren: IBGE, Base Cartográfica Contínua do Brasil 1:250 000 (BC250), editie 2025.