Interactieve kaart

Kaart van de staat Mato Grosso

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Mato Grosso op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Mato Grosso om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Mato Grosso met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Mato Grosso met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Mato Grosso

Blinde kaart van de staat Mato Grosso

Kerngegevens

Hoofdstad
Cuiabá
Grootste stad
Cuiabá (698.917)
Inwoners
3.950.330 (2026)
Oppervlakte
903.208 km²
Gemeenten van de staat Mato Grosso
142
Gemeente met de meeste inwoners
Cuiabá (698.917)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Colniza, 27.960 km²
Kaart van de staat Mato Grosso met de grootste steden
Kaart van de staat Mato Grosso met de grootste steden

Over de staat Mato Grosso

De staat Mato Grosso telt 3.950.330 inwoners (2026) op een oppervlakte van 903.208 km² en is verdeeld in 142 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Cuiabá (698.917 inwoners). De staat Mato Grosso grenst aan Amazonas, Goiás, Mato Grosso do Sul, Pará, Rondônia, Tocantins en Bolivia.

Van de gemeenten heeft Cuiabá de meeste inwoners (698.917 inwoners) en Araguainha de minste (989 inwoners); Colniza is het grootst (27.960 km²) en São Pedro da Cipa het kleinst (344 km²).

De grootste steden van de staat Mato Grosso

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (142) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1CuiabáCuiabá698.917
2Várzea GrandeVárzea Grande323.172
3RondonópolisRondonópolis268.202
4SinopSinop231.452
5SorrisoSorriso128.727
6Tangará da SerraTangará da Serra116.637
7Lucas do Rio VerdeLucas do Rio Verde99.291
8Primavera do LestePrimavera do Leste99.053
9CáceresCáceres91.908
10Barra do GarçasBarra do Garças75.524
11Nova MutumNova Mutum65.663
12Alta FlorestaAlta Floresta63.017
13Pontes e LacerdaPontes e Lacerda56.720
14Campo Novo do ParecisCampo Novo do Parecis53.393
15Campo VerdeCampo Verde51.969
16JuínaJuína48.987
17ConfresaConfresa39.368
18JuaraJuara36.276
19Peixoto de AzevedoPeixoto de Azevedo33.907
20SapezalSapezal33.520
21Água BoaÁgua Boa32.876
22QuerênciaQuerência32.368
23ColíderColíder32.099
24PoconéPoconé31.138
25Guarantã do NorteGuarantã do Norte31.092

Het inwonertal is de schatting van het IBGE van de woonbevolking op 1 juli 2026; de 142 gemeenten tellen op tot de 3.950.330 van de staat. Plaatsen zijn de hoofdplaatsen van de gemeenten met het inwonertal van de hele gemeente, landelijke districten inbegrepen.

Gemeenten van de staat Mato Grosso

Alle 142 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Mato Grosso. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Gemeente4.907851
Gemeente32.8767.549
Gemeente63.0178.955
Gemeente17.8885.094
Gemeente5.9662.248
Gemeente14.2013.858
Gemeente7.3351.847
Gemeente12.1361.745
Gemeente8.69320.489
Gemeente4.0596.381
Gemeente989675
Gemeente14.7561.640
Gemeente10.791417
Gemeente27.10124.678
Gemeente7.07111.375
Gemeente29.2385.977
Gemeente75.5248.363
Gemeente5.9834.704
Gemeente8.0914.267
Gemeente17.79315.968
Gemeente91.90824.500
Gemeente15.9025.979
Gemeente53.3939.429
Gemeente51.9694.771
Gemeente10.2816.793
Gemeente4.4223.449
Gemeente28.98510.855
Gemeente10.1962.422
Gemeente7.3253.713
Gemeente19.5416.603
Gemeente9.1683.844
Gemeente6.56016.563
Gemeente32.0993.112
Gemeente25.96327.960
Gemeente18.47721.485
Gemeente39.3685.802
Gemeente3.9412.685
Gemeente9.6659.470
Gemeente698.9174.327
Gemeente4.972357
Gemeente6.5361.273
Gemeente22.7668.263
Gemeente7.8652.184
Gemeente10.48211.662
Gemeente3.000891
Gemeente9.61016.908
Gemeente5.9134.515
Gemeente2.858833
Gemeente31.0924.725
Gemeente9.9755.044
Gemeente2.150592
Gemeente8.9043.422
Gemeente8.4632.910
Gemeente5.2414.522
Gemeente12.6548.699
Gemeente30.0442.430
Gemeente7.3801.114
Gemeente7.5221.345
Gemeente36.27622.633
Gemeente48.98726.397
Gemeente9.9653.208
Gemeente11.7282.291
Gemeente4.6021.810
Gemeente99.2913.675
Gemeente2.6424.283
Gemeente11.29812.285
Gemeente22.4975.228
Gemeente27.7631.085
Gemeente15.8383.909
Gemeente5.8451.337
Gemeente11.6595.410
Gemeente14.5199.557
Gemeente3.7303.290
Gemeente11.6975.953
Gemeente4.5131.122
Gemeente7.1784.780
Gemeente3.7841.906
Gemeente5.63611.553
Gemeente8.4895.139
Gemeente65.6639.537
Gemeente4.6814.035
Gemeente16.0941.327
Gemeente4.5722.386
Gemeente9.9298.721
Gemeente26.3405.492
Gemeente3.227920
Gemeente6.2925.801
Gemeente2.0414.395
Gemeente7.3175.226
Gemeente12.1674.814
Gemeente29.52824.127
Gemeente19.1683.842
Gemeente33.90714.434
Gemeente3.3692.438
Gemeente31.13817.014
Gemeente7.5802.742
Gemeente2.119701
Gemeente56.7208.545
Gemeente12.7743.972
Gemeente5.7206.847
Gemeente10.0115.835
Gemeente3.1022.045
Gemeente25.6146.915
Gemeente99.0535.470
Gemeente32.36817.800
Gemeente1.9781.332
Gemeente10.65011.355
Gemeente2.768625
Gemeente4.391539
Gemeente3.50812.658
Gemeente268.2024.825
Gemeente14.8487.339
Gemeente3.6361.753
Gemeente5.9123.812
Gemeente2.9745.623
Gemeente3.6094.740
Gemeente7.7546.466
Gemeente2.3721.166
Gemeente16.8829.519
Gemeente4.2753.404
Gemeente14.87316.682
Gemeente2.653490
Gemeente14.2504.525
Gemeente6.2997.466
Gemeente17.6131.283
Gemeente4.253344
Gemeente33.52013.615
Gemeente1.9811.491
Gemeente231.4523.991
Gemeente128.7278.455
Gemeente9.8828.439
Gemeente116.63711.636
Gemeente16.0014.493
Gemeente10.5412.400
Gemeente2.8934.244
Gemeente4.2452.398
Gemeente3.9104.591
Gemeente3.0431.902
Gemeente323.172940
Gemeente10.9302.979
Gemeente17.79813.485
Gemeente19.5457.436

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: IBGE (Braziliaans Instituut voor Geografie en Statistiek), Malha Municipal 2025, de gemeente- en staatsgrenzen van 2025, met de oppervlakte van de gemeenten (geoftp.ibge.gov.br).
  • Bevolking: IBGE, Estimativas da População, geschatte woonbevolking op 1 juli 2026, per gemeente (SIDRA-tabel 6579); namen van de gemeenten: IBGE Localidades API.
  • Ligging van de plaatsen (de gemeentelijke hoofdplaatsen): IBGE, Localidades do Brasil 2022.
  • Federale hoofdwegen (BR-xxx), rivieren, meren en stuwmeren: IBGE, Base Cartográfica Contínua do Brasil 1:250 000 (BC250), editie 2025.