Interactieve kaart

Kaart van de staat Roraima

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Roraima op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Roraima om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Roraima met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Roraima met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Roraima

Blinde kaart van de staat Roraima

Kerngegevens

Hoofdstad
Boa Vista
Grootste stad
Boa Vista (500.965)
Inwoners
761.012 (2026)
Oppervlakte
223.505 km²
Gemeenten van de staat Roraima
15
Gemeente met de meeste inwoners
Boa Vista (500.965)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Caracaraí, 47.385 km²
Kaart van de staat Roraima met de grootste steden
Kaart van de staat Roraima met de grootste steden

Over de staat Roraima

De staat Roraima telt 761.012 inwoners (2026) op een oppervlakte van 223.505 km² en is verdeeld in 15 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Boa Vista (500.965 inwoners). De staat Roraima grenst aan Amazonas, Pará, Guyana en Venezuela.

Van de gemeenten heeft Boa Vista de meeste inwoners (500.965 inwoners) en São Luiz do Anauá de minste (7.920 inwoners); Caracaraí is het grootst (47.385 km²) en São Luiz do Anauá het kleinst (1.527 km²).

De grootste steden van de staat Roraima

De 15 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (15) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1Boa VistaBoa Vista500.965
2RorainópolisRorainópolis38.840
3Alto AlegreAlto Alegre24.135
4PacaraimaPacaraima24.132
5CaracaraíCaracaraí23.061
6CantáCantá21.659
7MucajaíMucajaí20.398
8NormandiaNormandia16.908
9UiramutãUiramutã16.809
10AmajariAmajari16.647
11BonfimBonfim15.922
12CaroebeCaroebe12.303
13IracemaIracema11.098
14São João da BalizaSão João da Baliza10.215
15São Luiz do AnauáSão Luiz do Anauá7.920

Het inwonertal is de schatting van het IBGE van de woonbevolking op 1 juli 2026; de 15 gemeenten tellen op tot de 761.012 inwoners van de staat. Plaatsen zijn de hoofdplaatsen van de gemeenten, met het inwonertal van de hele gemeente, landelijke districten inbegrepen.

Gemeenten van de staat Roraima

Alle 15 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Roraima. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Gemeente24.13525.424
Gemeente16.64728.371
Gemeente500.9655.687
Gemeente15.9228.080
Gemeente21.6597.665
Gemeente23.06147.385
Gemeente12.30312.064
Gemeente11.09814.019
Gemeente20.39812.338
Gemeente16.9086.960
Gemeente24.1328.019
Gemeente38.84033.579
Gemeente10.2154.285
Gemeente7.9201.527
Gemeente16.8098.102

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: IBGE (Braziliaans Instituut voor Geografie en Statistiek), Malha Municipal 2025, de gemeente- en staatsgrenzen van 2025, met de oppervlakte van de gemeenten (geoftp.ibge.gov.br).
  • Bevolking: IBGE, Estimativas da População, geschatte woonbevolking op 1 juli 2026, per gemeente (SIDRA-tabel 6579); namen van de gemeenten: IBGE Localidades API.
  • Ligging van de plaatsen (de hoofdplaatsen van de gemeenten): IBGE, Localidades do Brasil 2022.
  • Federale hoofdwegen (BR-xxx), rivieren, meren en stuwmeren: IBGE, Base Cartográfica Contínua do Brasil 1:250 000 (BC250), editie 2025.