Interactieve kaart

Kaart van de staat Mato Grosso do Sul

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Mato Grosso do Sul op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Mato Grosso do Sul om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Mato Grosso do Sul met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Mato Grosso do Sul met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Mato Grosso do Sul

Blinde kaart van de staat Mato Grosso do Sul

Kerngegevens

Hoofdstad
Campo Grande
Grootste stad
Campo Grande (970.843)
Inwoners
2.946.317 (2026)
Oppervlakte
357.142 km²
Gemeenten van de staat Mato Grosso do Sul
79
Gemeente met de meeste inwoners
Campo Grande (970.843)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Corumbá, 64.431 km²
Kaart van de staat Mato Grosso do Sul met de grootste steden
Kaart van de staat Mato Grosso do Sul met de grootste steden

Over de staat Mato Grosso do Sul

De staat Mato Grosso do Sul telt 2.946.317 inwoners (2026) op een oppervlakte van 357.142 km² en is verdeeld in 79 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Campo Grande (970.843 inwoners). De staat Mato Grosso do Sul grenst aan Goiás, Mato Grosso, Minas Gerais, Paraná, São Paulo, Bolivia en Paraguay.

Van de gemeenten heeft Campo Grande de meeste inwoners (970.843 inwoners) en Jateí de minste (3.573 inwoners); Corumbá is het grootst (64.431 km²) en Douradina het kleinst (280 km²).

De grootste steden van de staat Mato Grosso do Sul

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (79) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1Campo GrandeCampo Grande970.843
2DouradosDourados266.950
3Três LagoasTrês Lagoas145.514
4Ponta PorãPonta Porã99.572
5CorumbáCorumbá96.334
6NaviraíNaviraí53.307
7Nova AndradinaNova Andradina51.081
8SidrolândiaSidrolândia50.079
9AquidauanaAquidauana48.810
10MaracajuMaracaju48.564
11ParanaíbaParanaíba42.728
12AmambaiAmambai42.071
13Rio BrilhanteRio Brilhante40.880
14Chapadão do SulChapadão do Sul35.384
15CoximCoxim33.488
16CaarapóCaarapó33.074
17São Gabriel do OesteSão Gabriel do Oeste32.696
18IvinhemaIvinhema30.371
19Aparecida do TaboadoAparecida do Taboado30.189
20Costa RicaCosta Rica29.292
21MirandaMiranda26.535
22ItaporãItaporã25.732
23BonitoBonito25.294
24AnastácioAnastácio24.820
25LadárioLadário24.631

Het inwonertal is de schatting van het IBGE van de woonbevolking op 1 juli 2026; de 79 gemeenten tellen op tot de 2.946.317 inwoners van de staat. Plaatsen zijn de hoofdplaatsen van de gemeenten, met het inwonertal van de hele gemeente, landelijke districten inbegrepen.

Gemeenten van de staat Mato Grosso do Sul

Alle 79 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Mato Grosso do Sul. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Gemeente18.1437.782
Gemeente4.6514.398
Gemeente42.0714.194
Gemeente24.8202.913
Gemeente7.6433.416
Gemeente11.4081.284
Gemeente9.7901.096
Gemeente30.1892.751
Gemeente48.81017.088
Gemeente11.1631.654
Gemeente8.4063.363
Gemeente24.4302.392
Gemeente10.9351.827
Gemeente21.8004.956
Gemeente8.9232.589
Gemeente25.2945.379
Gemeente11.8265.804
Gemeente33.0742.116
Gemeente13.9356.238
Gemeente970.8438.082
Gemeente5.0782.929
Gemeente21.5813.712
Gemeente35.3843.252
Gemeente4.8902.639
Gemeente14.7081.024
Gemeente96.33464.431
Gemeente29.2924.159
Gemeente33.4886.391
Gemeente14.419828
Gemeente11.5702.430
Gemeente5.785280
Gemeente266.9504.063
Gemeente11.6121.013
Gemeente21.615326
Gemeente3.7904.881
Gemeente10.856493
Gemeente10.0971.225
Gemeente13.9062.957
Gemeente8.8145.761
Gemeente25.7321.342
Gemeente20.1222.064
Gemeente30.3712.003
Gemeente8.472417
Gemeente7.5332.914
Gemeente24.4992.130
Gemeente3.5731.933
Gemeente7.1221.569
Gemeente24.631354
Gemeente7.0601.726
Gemeente48.5645.397
Gemeente26.5355.471
Gemeente20.229478
Gemeente53.3073.190
Gemeente13.2983.910
Gemeente23.7474.028
Gemeente51.0814.768
Gemeente4.791849
Gemeente5.9045.061
Gemeente42.7285.352
Gemeente13.4121.307
Gemeente6.8503.554
Gemeente99.5725.359
Gemeente12.58417.503
Gemeente24.30017.315
Gemeente40.8803.984
Gemeente4.9111.829
Gemeente20.5138.175
Gemeente5.4941.305
Gemeente7.1566.142
Gemeente32.6963.851
Gemeente8.8343.255
Gemeente11.343839
Gemeente50.0795.266
Gemeente14.8044.186
Gemeente11.2481.784
Gemeente3.7481.052
Gemeente18.2232.846
Gemeente145.51410.217
Gemeente6.534303

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: IBGE (Braziliaans Instituut voor Geografie en Statistiek), Malha Municipal 2025, de gemeente- en staatsgrenzen van 2025, met de oppervlakte van de gemeenten (geoftp.ibge.gov.br).
  • Bevolking: IBGE, Estimativas da População, geschatte woonbevolking op 1 juli 2026, per gemeente (SIDRA-tabel 6579); namen van de gemeenten: IBGE Localidades API.
  • Ligging van de plaatsen (de hoofdplaatsen van de gemeenten): IBGE, Localidades do Brasil 2022.
  • Federale hoofdwegen (BR-xxx), rivieren, meren en stuwmeren: IBGE, Base Cartográfica Contínua do Brasil 1:250 000 (BC250), editie 2025.