Interactieve kaart

Kaart van de staat Amapá

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Amapá op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Amapá om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Amapá met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Amapá met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Amapá

Blinde kaart van de staat Amapá

Kerngegevens

Hoofdstad
Macapá
Grootste stad
Macapá (491.987)
Inwoners
809.953 (2026)
Oppervlakte
142.254 km²
Gemeenten van de staat Amapá
16
Gemeente met de meeste inwoners
Macapá (491.987)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Laranjal do Jari, 30.542 km²
Kaart van de staat Amapá met de grootste steden
Kaart van de staat Amapá met de grootste steden

Over de staat Amapá

De staat Amapá telt 809.953 inwoners (2026) op een oppervlakte van 142.254 km² en is verdeeld in 16 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Macapá (491.987 inwoners). De staat Amapá grenst aan Pará, Frans-Guyana en Suriname.

Van de gemeenten heeft Macapá de meeste inwoners (491.987 inwoners) en Pracuúba de minste (4.053 inwoners); Laranjal do Jari is het grootst (30.542 km²) en Santana het kleinst (1.541 km²).

De grootste steden van de staat Amapá

De 16 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (16) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1MacapáMacapá491.987
2SantanaSantana119.224
3Laranjal do JariLaranjal do Jari37.781
4OiapoqueOiapoque31.071
5MazagãoMazagão23.958
6Porto GrandePorto Grande19.103
7Pedra Branca do AmapariPedra Branca do Amapari13.971
8TartarugalzinhoTartarugalzinho13.846
9Vitória do JariVitória do Jari11.877
10CalçoeneCalçoene11.527
11AmapáAmapá8.447
12Ferreira GomesFerreira Gomes7.220
13ItaubalItaubal6.147
14Serra do NavioSerra do Navio5.019
15CutiasCutias4.722
16PracuúbaPracuúba4.053

Het inwonertal is de schatting van IBGE van de ingezeten bevolking op 1 juli 2026; de 16 gemeenten komen samen op de 809.953 van de staat. Plaatsen zijn de zetels van de gemeenten, met het inwonertal van de hele gemeente, landelijke districten inbegrepen.

Gemeenten van de staat Amapá

Alle 16 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Amapá. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Gemeente8.4478.455
Gemeente11.52714.117
Gemeente4.7222.179
Gemeente7.2204.974
Gemeente6.1471.623
Gemeente37.78130.542
Gemeente491.9876.564
Gemeente23.95813.295
Gemeente31.07123.058
Gemeente13.9719.622
Gemeente19.1034.428
Gemeente4.0534.949
Gemeente119.2241.541
Gemeente5.0197.713
Gemeente13.8466.685
Gemeente11.8772.509

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: IBGE (Braziliaans Instituut voor Geografie en Statistiek), Malha Municipal 2025, de gemeente- en staatsgrenzen van 2025, met de oppervlakte van de gemeenten (geoftp.ibge.gov.br).
  • Bevolking: IBGE, Estimativas da População, geschatte ingezeten bevolking op 1 juli 2026, per gemeente (SIDRA-tabel 6579); namen van de gemeenten: IBGE Localidades API.
  • Ligging van de plaatsen (de gemeentezetels): IBGE, Localidades do Brasil 2022.
  • Federale hoofdwegen (BR-xxx), rivieren, meren en stuwmeren: IBGE, Base Cartográfica Contínua do Brasil 1:250 000 (BC250), editie 2025.