Interactieve kaart

Kaart van de staat Acre

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Acre op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Acre om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Acre met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Acre met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Acre

Blinde kaart van de staat Acre

Kerngegevens

Hoofdstad
Rio Branco
Grootste stad
Rio Branco (390.058)
Inwoners
887.794 (2026)
Oppervlakte
164.065 km²
Gemeenten van de staat Acre
22
Gemeente met de meeste inwoners
Rio Branco (390.058)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Feijó, 27.947 km²
Kaart van de staat Acre met de grootste steden
Kaart van de staat Acre met de grootste steden

Over de staat Acre

De staat Acre telt 887.794 inwoners (2026) op een oppervlakte van 164.065 km² en is verdeeld in 22 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Rio Branco (390.058 inwoners). De staat Acre grenst aan Amazonas, Rondônia, Bolivia en Peru.

Van de gemeenten heeft Rio Branco de meeste inwoners (390.058 inwoners) en Santa Rosa do Purus de minste (7.285 inwoners); Feijó is het grootst (27.947 km²) en Epitaciolândia het kleinst (1.653 km²).

De grootste steden van de staat Acre

De 22 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (22) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1Rio BrancoRio Branco390.058
2Cruzeiro do SulCruzeiro do Sul99.404
3TarauacáTarauacá47.090
4Sena MadureiraSena Madureira44.170
5FeijóFeijó37.874
6BrasiléiaBrasiléia28.198
7Senador GuiomardSenador Guiomard22.447
8Mâncio LimaMâncio Lima20.616
9EpitaciolândiaEpitaciolândia19.997
10XapuriXapuri19.244
11Marechal ThaumaturgoMarechal Thaumaturgo18.154
12Porto AcrePorto Acre17.585
13Plácido de CastroPlácido de Castro17.088
14Rodrigues AlvesRodrigues Alves15.580
15AcrelândiaAcrelândia14.762
16BujariBujari14.076
17Manoel UrbanoManoel Urbano13.057
18Porto WalterPorto Walter11.386
19CapixabaCapixaba11.035
20JordãoJordão9.972
21Assis BrasilAssis Brasil8.716
22Santa Rosa do PurusSanta Rosa do Purus7.285

Het inwonertal is de schatting van het IBGE van de vaste bevolking op 1 juli 2026; de 22 gemeenten tellen op tot de 887.794 inwoners van de staat. Plaatsen zijn de hoofdplaatsen van de gemeenten met het inwonertal van de hele gemeente, landelijke districten inbegrepen.

Gemeenten van de staat Acre

Alle 22 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Acre. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Gemeente14.7621.812
Gemeente8.7164.969
Gemeente28.1983.929
Gemeente14.0763.036
Gemeente11.0351.705
Gemeente99.4048.793
Gemeente19.9971.653
Gemeente37.87427.947
Gemeente9.9725.346
Gemeente20.6165.414
Gemeente13.05710.615
Gemeente18.1548.186
Gemeente17.0881.953
Gemeente17.5852.604
Gemeente11.3866.453
Gemeente390.0588.835
Gemeente15.5803.082
Gemeente7.2856.145
Gemeente44.17023.749
Gemeente22.4472.321
Gemeente47.09020.169
Gemeente19.2445.350

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: IBGE (Braziliaans Instituut voor Geografie en Statistiek), Malha Municipal 2025, de gemeente- en staatsgrenzen van 2025, met de oppervlakten van de gemeenten (geoftp.ibge.gov.br).
  • Bevolking: IBGE, Estimativas da População, geschatte vaste bevolking op 1 juli 2026, per gemeente (SIDRA-tabel 6579); namen van de gemeenten: IBGE Localidades API.
  • Ligging van de plaatsen (de gemeentelijke hoofdplaatsen): IBGE, Localidades do Brasil 2022.
  • Federale hoofdwegen (BR-xxx), rivieren, meren en stuwmeren: IBGE, Base Cartográfica Contínua do Brasil 1:250 000 (BC250), editie 2025.