Interactieve kaart

Kaart van West-Afrika

De 16 landen van West-Afrika op een kaart waarop je kunt zoomen, van Kaapverdië en Senegal tot Niger en Nigeria. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
16
Grootste land
Niger, 1.267.000 km²
Kleinste land
Kaapverdië, 4.033 km²
Land met de meeste inwoners
Nigeria (244.344.065)
Langste rivier
Niger, 4.200 km
Kaart van West-Afrika: alle landen met naam
Kaart van West-Afrika: alle landen met naam

Leer de kaart van West-Afrika

West-Afrika in cijfers

West-Afrika heeft 16 landen, met samen ongeveer 468 miljoen inwoners op 6.143.409 km².

Het grootste land is Niger, met 1.267.000 km², ongeveer 21% van het totaal; het kleinste is Kaapverdië, met 4.033 km².

Nigeria is het land met de meeste inwoners, ongeveer 244 miljoen (52% van het totaal), en Kaapverdië het land met de minste, ongeveer 611.014. Het dichtstbevolkte land is Nigeria, met ongeveer 265 inwoners per km².

3 van de 16 landen liggen niet aan zee: Burkina Faso, Mali en Niger.

Landen van West-Afrika en hun hoofdsteden

Alle 16 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

West-Afrika: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Porto-Novo15.186.090112.622
Ouagadougou23.490.300274.200
Banjul2.523.32711.300
Accra35.336.133238.533
Conakry14.374.590245.857
Bissau2.132.32536.125
Yamoussoukro31.855.971322.463
Praia611.0144.033
Monrovia5.563.541111.369
Bamako22.634.4231.240.192
Nouakchott5.202.1091.030.700
Niamey27.322.5551.267.000
Abuja244.344.065923.768
Dakar18.847.519196.722
Freetown9.331.20371.740
Lomé9.143.43956.785

De 16 landen van West-Afrika volgens de geografische indeling van de Verenigde Naties (M49): Benin, Burkina Faso, Gambia, Ghana, Guinee, Guinee-Bissau, Ivoorkust, Kaapverdië, Liberia, Mali, Mauritanië, Niger, Nigeria, Senegal, Sierra Leone en Togo. Sint-Helena, een Brits gebied dat de VN hier indeelt, ligt midden in de Atlantische Oceaan, buiten de kaart. De Westelijke Sahara, een betwist gebied, is grijs.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.