Interactieve kaart

Kaart van de Middellandse Zee

De 22 landen aan de Middellandse Zee op een kaart waarop je kunt zoomen, van Spanje en Marokko tot Turkije, Syrië en Egypte. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
22
Grootste land
Algerije, 2.381.740 km²
Kleinste land
Monaco, 2 km²
Land met de meeste inwoners
Egypte (112.870.457)
Kaart van de Middellandse Zee: alle landen met naam
Kaart van de Middellandse Zee: alle landen met naam

Leer de kaart van het Middellandse Zeegebied

Het Middellandse Zeegebied in cijfers

Het Middellandse Zeegebied heeft 22 landen, met samen ongeveer 548 miljoen inwoners op 8.795.107 km².

Het grootste land is Algerije, met 2.381.740 km², ongeveer 27% van het totaal; het kleinste is Monaco, met 2 km².

Egypte is het land met de meeste inwoners, ongeveer 113 miljoen (21% van het totaal), en Monaco het land met de minste, ongeveer 32.047. Het dichtstbevolkte land is Monaco, met ongeveer 16.024 inwoners per km².

Alle 22 landen liggen aan zee.

Landen van het Middellandse Zeegebied en hun hoofdsteden

Alle 22 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

Het Middellandse Zeegebied: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Tirana2.551.83728.748
Algiers47.735.6852.381.740
Sarajevo3.653.49951.197
Nicosia1.332.2939.251
Caïro112.870.4571.001.450
Parijs68.512.806643.801
Athene10.424.536131.957
Jeruzalem9.402.61721.937
Rome60.924.851301.340
Zagreb4.071.20856.594
Beiroet5.364.48210.400
Tripoli7.361.2631.759.540
Valletta521.828316
Rabat37.387.585716.550
Monaco32.0472
Podgorica599.84913.812
Ramallah5.495.2066.220
Ljubljana2.097.89320.273
Madrid47.280.433505.370
Damascus24.261.882187.437
Tunis11.962.995163.610
Ankara84.625.585783.562

De 22 landen met een kust aan de Middellandse Zee: Albanië, Algerije, Bosnië en Herzegovina, Cyprus, Egypte, Frankrijk, Griekenland, Israël, Italië, Kroatië, Libanon, Libië, Malta, Marokko, Monaco, Montenegro, Palestina (de Gazastrook), Slovenië, Spanje, Syrië, Tunesië en Turkije. Portugal, Noord-Macedonië en Jordanië worden vaak mediterraan genoemd, maar hebben geen kust aan de Middellandse Zee en staan erbij als buurlanden.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.