Interactieve kaart

Kaart van de Balkan

De 11 landen van de Balkan op een kaart waarop je kunt zoomen, van Slovenië en Roemenië tot Griekenland. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
11
Grootste land
Roemenië, 238.391 km²
Kleinste land
Kosovo, 10.887 km²
Land met de meeste inwoners
Roemenië (18.148.155)
Langste rivier
Donau, 2.850 km
Kaart van de Balkan: alle landen met naam
Kaart van de Balkan: alle landen met naam

Leer de kaart van de Balkan

De Balkan in cijfers

De Balkan heeft 11 landen, met samen ongeveer 59,1 miljoen inwoners op 765.925 km².

Het grootste land is Roemenië, met 238.391 km², ongeveer 31% van het totaal; het kleinste is Kosovo, met 10.887 km².

Roemenië is het land met de meeste inwoners, ongeveer 18,1 miljoen (31% van het totaal), en Montenegro het land met de minste, ongeveer 599.849. Het dichtstbevolkte land is Kosovo, met ongeveer 182 inwoners per km².

3 van de 11 landen liggen niet aan zee: Kosovo, Noord-Macedonië en Servië.

Landen van de Balkan en hun hoofdsteden

Alle 11 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

De Balkan: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Tirana2.551.83728.748
Sarajevo3.653.49951.197
Sofia6.737.997110.879
Athene10.424.536131.957
Pristina1.977.09310.887
Zagreb4.071.20856.594
Podgorica599.84913.812
Skopje2.137.55625.713
Boekarest18.148.155238.391
Belgrado6.652.21277.474
Ljubljana2.097.89320.273

Er is geen vaste definitie van de Balkan. We tellen de 11 landen van onze werkbladen met de kaart van de Balkan: Albanië, Bosnië en Herzegovina, Bulgarije, Griekenland, Kosovo, Kroatië, Montenegro, Noord-Macedonië, Roemenië, Servië en Slovenië. Turkije, waarvan het kleine Europese deel op het Balkanschiereiland ligt, staat erbij als buurland.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.