Interactieve kaart

Kaart van Oost-Europa

De 10 landen van Oost-Europa op een kaart waarop je kunt zoomen, van Tsjechië en Polen tot Rusland en de Oeral. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
10
Grootste land
Rusland, 17.098.242 km²
Kleinste land
Moldavië, 33.851 km²
Land met de meeste inwoners
Rusland (140.134.279)
Hoogste berg
Elbroes, 5.642 m
Langste rivier
Wolga, 3.531 km
Kaart van Oost-Europa: alle landen met naam
Kaart van Oost-Europa: alle landen met naam

Leer de kaart van Oost-Europa

Oost-Europa in cijfers

Oost-Europa heeft 10 landen, met samen ongeveer 279 miljoen inwoners op 18.826.128 km².

Het grootste land is Rusland, met 17.098.242 km², ongeveer 91% van het totaal; het kleinste is Moldavië, met 33.851 km².

Rusland is het land met de meeste inwoners, ongeveer 140 miljoen (50% van het totaal), en Moldavië het land met de minste, ongeveer 3,58 miljoen. Het dichtstbevolkte land is Tsjechië, met ongeveer 137 inwoners per km².

5 van de 10 landen liggen niet aan zee: Belarus, Hongarije, Moldavië, Slowakije en Tsjechië.

Landen van Oost-Europa en hun hoofdsteden

Alle 10 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

Oost-Europa: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Minsk9.460.972207.600
Sofia6.737.997110.879
Boedapest9.855.74593.028
Chisinau3.578.93033.851
Kyiv35.661.826603.550
Warschau38.746.310312.685
Boekarest18.148.155238.391
Moskou140.134.27917.098.242
Bratislava5.563.64949.035
Praag10.838.70378.867

De 10 landen van Oost-Europa volgens de geografische indeling van de Verenigde Naties (M49): Belarus, Bulgarije, Hongarije, Moldavië, Oekraïne, Polen, Roemenië, Rusland, Slowakije en Tsjechië. De kaart loopt tot de Oeral, maar de gegevens van Rusland gelden voor het hele land. De VN telt de Baltische staten bij Noord-Europa en de rest van de Balkan bij Zuid-Europa.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.