Interactieve kaart

Kaart van West-Europa

De negen landen van West-Europa op een kaart waarop je kunt zoomen, van Frankrijk en de Benelux tot Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. Zoom in om Monaco en Liechtenstein te zien. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
9
Grootste land
Frankrijk, 643.801 km²
Kleinste land
Monaco, 2 km²
Land met de meeste inwoners
Duitsland (84.012.284)
Kaart van West-Europa: alle landen met naam
Kaart van West-Europa: alle landen met naam

Leer de kaart van West-Europa

West-Europa in cijfers

West-Europa heeft 9 landen, met samen ongeveer 201 miljoen inwoners op 1.200.790 km².

Het grootste land is Frankrijk, met 643.801 km², ongeveer 54% van het totaal; het kleinste is Monaco, met 2 km².

Duitsland is het land met de meeste inwoners, ongeveer 84 miljoen (42% van het totaal), en Monaco het land met de minste, ongeveer 32.047. Het dichtstbevolkte land is Monaco, met ongeveer 16.024 inwoners per km².

4 van de 9 landen liggen niet aan zee: Liechtenstein, Luxemburg, Oostenrijk en Zwitserland.

Landen van West-Europa en hun hoofdsteden

Alle 9 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

West-Europa: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Brussel11.960.17030.528
Berlijn84.012.284357.022
Parijs68.512.806643.801
Vaduz40.547160
Luxemburg671.2542.586
Monaco32.0472
Amsterdam17.833.88541.543
Wenen9.174.39083.871
Bern8.925.74141.277

De 9 landen van West-Europa volgens de geografische indeling van de Verenigde Naties (M49): België, Duitsland, Frankrijk, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco, Nederland, Oostenrijk en Zwitserland. In het dagelijks gebruik rekent men vaak ook het Verenigd Koninkrijk, Ierland, Spanje, Portugal en Italië tot West-Europa; de VN telt ze bij Noord- en Zuid-Europa, en ze staan erbij als buurlanden.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.