Interactieve kaart

Kaart van Oost-Afrika

De 18 landen van Oost-Afrika op een kaart waarop je kunt zoomen, van Eritrea en Ethiopië tot Zimbabwe, Mozambique en de eilanden in de Indische Oceaan. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
18
Grootste land
Ethiopië, 1.104.300 km²
Kleinste land
Seychellen, 455 km²
Land met de meeste inwoners
Ethiopië (121.372.632)
Hoogste berg
Kilimanjaro, 5.895 m
Langste rivier
Nijl, 6.650 km
Kaart van Oost-Afrika: alle landen met naam
Kaart van Oost-Afrika: alle landen met naam

Leer de kaart van Oost-Afrika

Oost-Afrika in cijfers

Oost-Afrika heeft 18 landen, met samen ongeveer 494 miljoen inwoners op 7.002.969 km².

Het grootste land is Ethiopië, met 1.104.300 km², ongeveer 16% van het totaal; het kleinste is de Seychellen, met 455 km².

Ethiopië is het land met de meeste inwoners, ongeveer 121 miljoen (25% van het totaal), en de Seychellen het land met de minste, ongeveer 98.187. Het dichtstbevolkte land is Mauritius, met ongeveer 643 inwoners per km².

8 van de 18 landen liggen niet aan zee: Burundi, Ethiopië, Malawi, Oeganda, Rwanda, Zambia, Zimbabwe en Zuid-Soedan.

Landen van Oost-Afrika en hun hoofdsteden

Alle 18 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

Oost-Afrika: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Gitega13.590.10227.830
Moroni911.7072.235
Djibouti1.013.70323.200
Asmara6.416.435117.600
Addis Abeba121.372.6321.104.300
Nairobi55.751.717580.367
Antananarivo31.345.040587.041
Lilongwe21.763.309118.484
Port Louis1.311.3752.040
Maputo34.206.144799.380
Kampala50.863.850241.038
Kigali13.623.30226.338
Victoria98.187455
Mogadishu20.324.160637.657
Dodoma69.145.464947.300
Lusaka22.021.971752.618
Harare17.472.752390.757
Juba12.703.714644.329

De 18 landen van Oost-Afrika volgens de geografische indeling van de Verenigde Naties (M49): Burundi, de Comoren, Djibouti, Eritrea, Ethiopië, Kenia, Madagaskar, Malawi, Mauritius, Mozambique, Oeganda, Rwanda, de Seychellen, Somalië, Tanzania, Zambia, Zimbabwe en Zuid-Soedan. De VN rekent ook Réunion en Mayotte, die bij Frankrijk horen, en twee andere overzeese gebieden tot de regio: die tellen niet mee. Soedan hoort voor de VN bij Noord-Afrika en staat erbij als buurland.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.