Interactieve kaart

Kaart van de staat Campeche

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Campeche op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Campeche om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Campeche met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Campeche met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Campeche

Blinde kaart van de staat Campeche

Kerngegevens

Hoofdstad
Campeche
Grootste stad
Campeche (249.623)
Inwoners
967.098 (2025)
Oppervlakte
57.508 km²
Gemeenten van de staat Campeche
13
Gemeente met de meeste inwoners
Campeche (294.335)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Calakmul, 13.987 km²
Kaart van de staat Campeche met de grootste steden
Kaart van de staat Campeche met de grootste steden

Over de staat Campeche

De staat Campeche telt 967.098 inwoners (2025) op een oppervlakte van 57.508 km² en is verdeeld in 13 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Campeche (249.623 inwoners, 2020). De staat Campeche grenst aan Quintana Roo, Tabasco, Yucatán, Belize en Guatemala.

Van de gemeenten heeft Campeche de meeste inwoners (294.335 inwoners) en Palizada de minste (8.534 inwoners); Calakmul is het grootst (13.987 km²) en Seybaplaya het kleinst (290 km²).

De grootste steden van de staat Campeche

De 21 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (21) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1CampecheCampeche249.623
2Ciudad del CarmenCarmen191.238
3ChampotónChampotón35.799
4EscárcegaEscárcega31.375
5CalkiníCalkiní15.949
6DzitbalchéDzitbalché13.208
7HecelchakánHecelchakán11.419
8CandelariaCandelaria11.121
9PomuchHecelchakán9.607
10SeybaplayaSeybaplaya9.515
11LermaCampeche8.971
12TenaboTenabo8.748
13HopelchénHopelchén8.048
14SabancuyCarmen7.744
15Isla AguadaCarmen7.620
16BécalCalkiní6.801
17NunkiníCalkiní6.485
18ChináCampeche6.295
19XpujilCalakmul5.729
20Nuevo ProgresoCarmen5.266
21PalizadaPalizada3.485

Het inwonertal is de schatting van de Encuesta Intercensal 2025 van INEGI voor 15 oktober 2025 van de mensen in particuliere woningen; de 13 gemeenten komen samen op de 967.098 van de staat. Het totaal van de staat op de kaart van Mexico, 968.673, telt ook de 1.575 mensen die INEGI schat in collectieve woningen en zonder woning, een cijfer dat INEGI alleen voor de hele staat publiceert. Plaatsen zijn localiteiten van INEGI met hun inwonertal uit de volkstelling van 2020: elke gemeentezetel en elke andere localiteit met 5.000 inwoners of meer.

Gemeenten van de staat Campeche

Alle 13 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Campeche. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Xpujil33.84113.987
Calkiní47.0311.730
Campeche294.3353.237
Candelaria52.5015.670
Ciudad del Carmen252.5938.571
Champotón84.4246.572
Dzitbalché18.366366
Escárcega67.4924.783
Hecelchakán33.3351.275
Hopelchén46.4587.780
Palizada8.5342.187
Seybaplaya15.982290
Tenabo12.2061.058

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: INEGI (Instituto Nacional de Estadística y Geografía), Marco Geoestadístico van de Encuesta Intercensal 2025; oppervlakten gemeten op basis van deze grenzen.
  • Bevolking: INEGI, Encuesta Intercensal 2025, bevolking in particuliere woningen per gemeente op 15 oktober 2025 (belangrijkste resultaten per localiteit, open data); totale bevolking van de staat: INEGI, Encuesta Intercensal 2025.
  • Plaatsen en gemeentezetels: INEGI, Catálogo Único de Claves de Áreas Geoestadísticas Estatales, Municipales y Localidades (AGEEML), met het inwonertal van elke localiteit in de Censo de Población y Vivienda 2020.
  • Federale hoofdwegen: INEGI, Red Nacional de Caminos 2025 (met de SICT en het Mexicaans Instituut voor Transport).
  • Rivieren: INEGI, Red Hidrográfica Digital de México 1:250 000, editie 1.0; meren en stuwmeren: INEGI, Red Hidrográfica 1:50 000, editie 2.0.